DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 #1150267  autor: MariuszY
 24 maja 2023, 12:09
jacek1998 pisze:
24 maja 2023, 08:16
Ok, dzięki.
Chciałem aktywować
1) 100 GB (bez zgód) - SMS otreści 100 GB na numer 80600 lub

ale dostaję info w smsie, że nie jestem uprawniony do skorzystania z promocji.
To nie o wcześniejsze skorzystanie z promo chodzi - Ty po prostu nie możesz skorzystać z promo w Elastycznej. Bonus "200GB za zgody" jest tylko w Plushu ;-)
 #1150268  autor: Remington
 24 maja 2023, 12:12
To samo chciałem napisać.

Karlos20 pisze:
24 maja 2023, 11:58
w porównaniu do kosztów za konfigurację usług Apple, za które Plus pobiera opłatę jak za SMSa międzynarodowego, a wszelkie z tego tytułu reklamacje są odrzucane (w innych sieciach poza Plusem opłat nie ma).

Innych polskich sieciach (przynajmniej największych, bo sieci jest grubo ponad sto). Kategorycznie dementuję fake newsa, że tzw. współpraca operatora z Apple oznacza darmowe SMS-y konfiguracyjne - za granicą też niektóre „certyfikowane” sieci pobierają opłaty za te SMS-y.
 #1150269  autor: Karlos20
 24 maja 2023, 12:16
Mogę potwierdzić, że w billingach innych sieci (poza Plusem i ich submarkami/sieciami MVNO), na których karta SIM / eSIM była zainstalowana na dwóch iPhone'ach - opłat nie było, billingi wyświetlały smsa na numer bezpłatny 80xxx.
Przy braku aktywnego pakietu SMSów krajowych na Androidach mogą być pobierane opłaty, m.in. za aktywację RCSa, gdyż Google bardzo mocno ingeruje w działanie aplikacji własnej Wiadomości, szeroko instalowanej w telefonach (stare Samsungi czy inne urządzenia nie mają tego kłopotu, bo nadal tam działają własne apki z nakładki systemowej).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1150272  autor: jacek1998
 24 maja 2023, 12:29
MariuszY pisze:
24 maja 2023, 12:09
jacek1998 pisze:
24 maja 2023, 08:16
Ok, dzięki.
Chciałem aktywować
1) 100 GB (bez zgód) - SMS otreści 100 GB na numer 80600 lub

ale dostaję info w smsie, że nie jestem uprawniony do skorzystania z promocji.
To nie o wcześniejsze skorzystanie z promo chodzi - Ty po prostu nie możesz skorzystać z promo w Elastycznej. Bonus "200GB za zgody" jest tylko w Plushu ;-)
Czyli na przyszłość(o ile nadal będą dostępne te promocje) lepiej przenieść nr do Plusha "Nowy Plush" bo tam również można za darmo przez 3 mc mieć 185GB/mc ale dodatkowo wielokrotnie dla jednego PESELU i numeru tel. można aktywować 100GB na jeden miesiąc. A wiesz czy ten pakiet można aktywować po aktywacji NL+35 i 2000GB? Czy wówczas najpierw GB będą schodziły z tych 100GB a dane z pakiety 2000GB skumulują się na 2 i 3 miesiąc?
 #1150273  autor: mariusz9a
 24 maja 2023, 12:32
Karlos20 pisze:Przy braku aktywnego pakietu SMSów krajowych na Androidach mogą być pobierane opłaty, m.in. za aktywację RCSa, gdyż Google bardzo mocno ingeruje w działanie aplikacji własnej Wiadomości, szeroko instalowanej w telefonach (stare Samsungi czy inne urządzenia nie mają tego kłopotu, bo nadal tam działają własne apki z nakładki systemowej).
Tobie naliczają takie opłaty za usługi Google? Miałem numer w Plusie od chyba 2004 do 2021 roku (w różnych ofertach pre-paid/mix/abonament) i nie przypominam sobie żeby naliczali mi opłaty za SMSy konfiguracyjne w Androdzie, w tym także za aktywację czatu RCS (a nawet zwłaszcza, bo RCS to stosunkowo świeży temat). Co do Apple to ponoć tak faktycznie jest - nie miałem iPhone także nie potwierdzę ani nie zaprzeczę ;-)
 #1150275  autor: Karlos20
 24 maja 2023, 12:58
mariusz9a: raz miałem taką opłatę za SMSa, bo to był nowy numer telefonu. Jeśli wyłączysz pewne ustawienia w aplikacji Wiadomości, to tych opłat nie będzie.
Dodatkowo polecam nie używać jednego ustawienia dotyczącego haseł oraz funkcji numeru komórkowego pomocniczego ułatwiającego dostęp do Konta Google, może on wygenerować wysłanie konfiguracji i pobranie opłaty.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1150279  autor: babciagienia1p
 24 maja 2023, 13:12
jacek1998 pisze:
24 maja 2023, 12:29
Czyli na przyszłość(o ile nadal będą dostępne te promocje) lepiej przenieść nr do Plusha "Nowy Plush" bo tam również można za darmo przez 3 mc mieć 185GB/mc ale dodatkowo wielokrotnie dla jednego PESELU i numeru tel. można aktywować 100GB na jeden miesiąc. A wiesz czy ten pakiet można aktywować po aktywacji NL+35 i 2000GB? Czy wówczas najpierw GB będą schodziły z tych 100GB a dane z pakiety 2000GB skumulują się na 2 i 3 miesiąc?

1) W Nowym Plushu jest ważność konta 15 dób, więc przed upływem tego terminu musisz wykupić RWK za 5,- zł. Paczki z promocji 2 000 GB kumulują się w każdej taryfie. Przyznawane ręcznie są wieczyste i to głównie na tym polega przewaga Nowego Plusha nad Elastyczną. 100 GB na start możesz aktywować niezależnie od innych promocji i pakietów.

2) Nie chce mi się wierzyć, żeby wysłany SMS był SMS-em konfiguracyjnym. Nigdy z czymś takim się nie spotkałam, ale nie mam Samsunga. W Apple - iPady - niczego takiego nie miałam. W Asusie, Huawei i Sony Xperia - przy korzystaniu z kart Plusa/Plusha - też nie. Do tego numer, na który poszedł SMS jest w P4, a nie w Polkomtelu, więc to byłoby bez sensu. Bardziej skłaniam się do diagnozy @Remington, że to jakaś rozbudowana funkcja konta Google, które hasa sobie po Twoim telefonie.

---------Edycja_1----------
Może dlatego hasało, że miałeś włączoną transmisję Wi-Fi?
Ostatnio zmieniony 24 maja 2023, 14:10 przez babciagienia1p, łącznie zmieniany 4 razy.
 #1150280  autor: jacek1998
 24 maja 2023, 13:16
W Plushu w takim razie włączenie promocji 0zł za NL+35GB na 3mc nie wydłuża ważności konta na 3miesiące jak w Elastycznej? Rozumiem, po aktywacji przeniesionego do Plusha numeru na koncie jest 1zł i trzeba zasilić kwotą 5zł aby móc korzytsać przez 3 miesiące z tych promocji?
 #1150281  autor: babciagienia1p
 24 maja 2023, 13:26
@jacek1998
W Elastycznej pakiety BL + 35 GB też nie wydłużają ważności konta, tylko konto jest ważne 90 dób do końca Rabatu 100%. W Nowym Plushu konto jest ważne 15 dób. W obydwu przypadkach nie musisz aktywować promocji 3 x 0,- zł od razu po przeniesieniu. Wskazane jest tylko ważne konto na czas ważności pakietów BL + 35 GB.
Jeśli zamierzasz, po okresie bezpłatnym, korzystać z jakichś pakietów Nl, BL lub UA, sugeruję przed doładowaniem aktywować promocję 4 doładowania i gratis i doładowywać po 6,- zł, nie wcześniej niż 29 dni przed wykupieniem pakietu. W ten sposób obniżysz koszty płatnych pakietów o 41,66%.
Jeśli masz takie plany, wtedy pierwsze doładowanie, nawet w celu wykupienia RWK w Nowym Plushu, zrób za 6,- zł.
 #1150287  autor: Karlos20
 24 maja 2023, 14:40
Ostatnio zaczęli wydłużać wychodzące do miesiąca, jeżeli usługa cykliczna ma dłuższą ważność od ważności kasy na koncie - przetestowałem to przy promocji BEZLIMIT 25 GB za 0 zł przy pierwszym zasileniu startera Plusa za 10 zł. Z 15 dób zrobiło się 31 dób (30 dób jest ważna usługa cykliczna a o 1 dobę dłużej są ważne złotówki). To bardzo podobne rozwiązanie, jakie używa Play w ofertach na kartę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1150288  autor: MariuszY
 24 maja 2023, 14:46
jacek1998 pisze:
24 maja 2023, 12:29
Czyli na przyszłość(o ile nadal będą dostępne te promocje) lepiej przenieść nr do Plusha "Nowy Plush" bo tam również można za darmo przez 3 mc mieć 185GB/mc ale dodatkowo wielokrotnie dla jednego PESELU i numeru tel. można aktywować 100GB na jeden miesiąc. A wiesz czy ten pakiet można aktywować po aktywacji NL+35 i 2000GB? Czy wówczas najpierw GB będą schodziły z tych 100GB a dane z pakiety 2000GB skumulują się na 2 i 3 miesiąc?
Wielokrotnie dla jednego PESELU - tak, ale czy dla jednego numeru - nie wiem, nie próbowałem. Pakiet 100GB/200GB (ten z numeru 80600) to odrębna usługa w Plushu, przynależna każdej nowej aktywacji, więc nie ma znaczenia z jakimi innymi aktywnymi usługami chcesz to pożenić. Szkopuł w tym, że promo 1200GB (dające 100GB/mies. do NL) ma pierwszeństwo w schodzeniu danych, więc (jak to już kiedyś pisałem) nie są to dane "na lata" - chyba, że zrezygnujesz z wykorzystania innych paczek danych (tych z NL też). Z promo 2000GB jeszcze nie korzystałem, ale tam pewnie jest tak samo.
Reasumując - jeśli korzystasz "dużo i szybko" to dodatkowe pakiety danych mają sens. Jeśli twoje zużycie będzie poniżej 100GB/mies. to aktywacja czegokolwiek ponad w/w promocję nic ci nie da, bo paczki danych przepadną.
 #1150292  autor: Karlos20
 24 maja 2023, 15:10
Potwierdzam, GB "na lata" schodzą jako pierwsze, co powoduje iż reszta dodatków może przepaść, za wyjątkiem GIGA BANKU (GB po doładowaniach się zsumują i przybiorą nową datę jeśli doładujemy konto przed ich końcem ważności). Czy takie rozwiązanie Wam coś przypomina? Tak, tak samo jest w T.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1150299  autor: babciagienia1p
 24 maja 2023, 18:15
MariuszY pisze:
24 maja 2023, 14:46
...Wielokrotnie dla jednego PESELU - tak, ale czy dla jednego numeru - nie wiem, nie próbowałem...

W czasach kiedy można było aktywować, po sobie, zarówno 100 jak i 200 GB (były takie cuda...), można było wielokrotnie dla jednego numeru. Oczywiście, po okresie kwarantanny w innej sieci. Od czasu uszczelnienia błędu nie próbowałam.
 #1150307  autor: MariuszY
 24 maja 2023, 20:36
"Wielokrotnie" użyłem w znaczeniu "na wielu kartach" zarejestrowanych na tę samą osobę ;-)
 #1150308  autor: babciagienia1p
 24 maja 2023, 20:44
@MariuszY
Dokładnie tak to zrozumiałam.
Pisałam o wielokrotnej aktywacji - na tym samym numerze - po kwarantannie w innej sieci oraz o aktywacji - na tym samym numerze - najpierw 200 GB, a po wygaśnięciu - 100 GB. Były takie możliwości w 2022 roku. W pewnym momencie trik 200 GB + 100 GB został zablokowany.
Co do powtórnej aktywacji po kwarantannie - nie próbowałam od tamtej pory.
 #1150310  autor: Karlos20
 24 maja 2023, 21:38
Ja bym się tym szerzej nie chwalił, bo luki w Plusie / Plushu się zdarzają (znam niektóre). Cichosza, jeśli nie chcecie dalszego psucia czy błędów negatywnych typu brak GB "na lata" z automatów, czy spieprzenie "czterech doładowań".

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1150342  autor: jacek1998
 26 maja 2023, 09:13
Jak najtaniej mieć ok 200GB? Domyślnie 35GB z pakietu + 15GB za doładowanie + 150GB z kumulacją z pakietu 2000GB jest za 40zł/mc. Czy są jakieś sposoby na obniżenie tej kwoty? Czy ta opcja z 4 doładowanie gratis tutaj zadziała na zasadzie, że doładowuję co miesiąc przez kolejne 4miesiące kwotą 40zł i dostaję bonusowe 40zł więc wychodzi średnio 32zł/mc? (4x40/5 = 32zł)
Ostatnio zmieniony 26 maja 2023, 09:50 przez jacek1998, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1150343  autor: Karlos20
 26 maja 2023, 09:27
jacek1998: taniej będziesz mieć w T-Mobile GO, o 5 zł/mc wraz z bonusem +10% więcej za doładowanie na każde usługi.
Przy opcji GO M dostajesz 20 GB bonusu do doładowania za 35 zł (bonus GB sumuje się jeśli doładujesz się przed upływem jego ważności) + wpada 3,50 zł na konto główne przy doładowaniu na stronie operatora za 35 zł + za zgody marketingowe może wpaść jednorazowo kolejne 5 zł + 20 GB za aktywację GO M (no-limity + kolejne 20 GB) + 200 GB z promocji "Rok Internetu" - jeśli będziesz odnawiać GO M co miesiąc, to w rok zdobędziesz max 2400 GB (w porównaniu do Srusa GB przyznają automatycznie). No i na start wpada 100 GB na pierwsze 30 dni i co tydzień możesz w apce włączyć dodatkowe 45 GB.

Wracając: 4 doładowania najbardziej opłacają się przy kilku zasileniach, niż przy pojedynczych miesięcznych, musisz tylko ładować się stałymi tymi samymi kwotami, gdyż dostajesz jako bonusowe złotówki równowartość najniższego doładowania. Pamiętaj, że promocja działa nieprawidłowo i po czterech doładowaniach nie wpada bonus.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1150344  autor: jacek1998
 26 maja 2023, 09:41
Chcę zastąpić internet stacjonarny komórkowym a prędkości i zasięg 5G mam najlepsze akurat w Plusie.

Czyli jak doładowywać aby jak najbardziej ograniczyć koszt tej usługi 2000GB?
 #1150345  autor: Karlos20
 26 maja 2023, 09:52
jacek1998: jak chcesz ograniczyć koszta to jedynie przy nowych starterach Plush. Dostaniesz najwięcej za 5 zł/mc. Nie ma nic lepszego.
Na takim starterze możesz wyciągnąć ponad 200 GB - a dokładniej do 227 GB.

Musi to być koniecznie 5G? Dalej pomimo wyższej prędkości nie ma z tej sieci innych korzyści, bo jej zasięg jest mizerny, a pingi kiepskie.
Jeśli chcesz zastąpić neta stacjonarnego mobilnym, musisz przygotować się na nieco większy koszt i przygotować sobie kilkaset GB w zależności od zużycia. Jak zużywasz 200 GB/mc, to jeden starter miesięcznie wystarczy. Jeśli więcej - to może kup ofertę z większą ilością transferu (abonament albo oferta u wirtualnego operatora), niż kombinować z kiepsko działającym prepaidem + skomplikowanym postępowaniem dla kilku zł oszczędności.

Gdyby Plus był bardziej przyjazny dla użytkownika, miał działające jak należy promocje i dużo większe limity GB z ewentualnym lejkiem 1 mbps to sam bym skorzystał. 3 miesiące za darmo za przeniesienie numeru to tylko tani wabik, aby wypudrować słabego prepaida. Co z tego, że jest 5G, liczy się działanie oferty, a nie skok na kasę Abonenta - bo tak od lat postępuje pan Solorz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 3 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7