DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1063942  autor: martin87
 31 sty 2019, 21:07
Witam. Mam obecnie ofertę na kartę lajtmobile pakiet studencki, który zawiera no limit i 10GB Internetu. Kosztuje on 20zł. Ale po obecnym banie od operatora na 72h po czym być może zdejmą blokadę myślę nad zmianą operatora, który nie ma zbyt agresywnej polityki fair play (głównie chodzi o sms, wysyłam ich trochę sporo, aczkolwiek nie są to 5 cyfrowe ilości by od razu odcinać od sieci).

Przeglądając oferty znalazłem Orange za 25zł z takim no limitem, podobną ofertę ma plus oraz nieco droższy t-mobile, który zawiera jakieś usługi wideo (ciężko sprawdzić, po pożarze strona ciężko działa i nie wszystko na niej działa jak należy).
W t-mobile mam domowy internet i sobie go chwalę, jak dotąd ta firma za pobieranie dużej ilości danych mnie nie odcinała, bo fair play i często jest przekraczane te 100GB i nie ma z nimi problemów. Ciekawie wypada też oferta Orange.

Co byście radzili wybrać z tej trójki operatorów? Te usługi wideo u różowych to coś ciekawego, można to oglądać na pc np czy lepiej jednak wziąć tańsze orange.
 #1063956  autor: marcin19883
 01 lut 2019, 02:16
Trochę to dziwne, że za smsy blokują. Raczej to niemoźliwe, bo to znikome pakiety danych nieobciążające sieci. Chyba, ze łamiesz regulamin, wysyłając je do bardzo dużej grupy osób. Mogą myśleć, że zarabiasz na tym.
 #1063959  autor: martin87
 01 lut 2019, 06:15
jest glownie do jednej osoby. kilkaset miesiecznie. Zwrotna informacja od operatora jest ze dprswdzaja karte pod wzgledem naduzyc i może byc odblokowana do 72h od jej blokady. Play tolerowal znacznie wiekszy ruch.
 #1063961  autor: forum_tg
 01 lut 2019, 06:57
marcin19883 pisze:
01 lut 2019, 02:16
Trochę to dziwne, że za smsy blokują. Raczej to niemoźliwe, bo to znikome pakiety danych nieobciążające sieci. Chyba, ze łamiesz regulamin, wysyłając je do bardzo dużej grupy osób. Mogą myśleć, że zarabiasz na tym.
Uwierz, że takie przypadki się zdarzają.
https://subiektywnieofinansach.pl/corka ... -przesady/
 #1063963  autor: martin87
 01 lut 2019, 07:20
Blokada powinna być załaczana jeśli ruch smsów faktycznie jest duży (powyżej 8tys.) Sms to bajtowy transfer nie da się tym BTSa zamulić. A firmy takich smsów pewnie wysyłają w dziesiątkach tysiecy hurtowo. Widzę że Orange można już skreślić z listy.
 #1063985  autor: Remington
 01 lut 2019, 10:09
martin87 pisze:
01 lut 2019, 07:20
Blokada powinna być załaczana jeśli ruch smsów faktycznie jest duży (powyżej 8tys.)

Dlaczego nie powyżej 10 tys.? Albo powyżej 1 tys.? Sam widzisz, że to subiektywna decyzja operatora. Oni raczej patrzą na to jaki jest odstęp między wysyłanymi SMS-ami, jeśli zbyt mały to sugeruje, że wysyła automat. Choć to też nie sposób, bo długa wiadomość z polskimi znakami wyśle się jako wiele następujących po sobie SMS-ów.
 #1063994  autor: forum_tg
 01 lut 2019, 10:37
Remington pisze:
01 lut 2019, 10:09
martin87 pisze:
01 lut 2019, 07:20
Blokada powinna być załaczana jeśli ruch smsów faktycznie jest duży (powyżej 8tys.)
Dlaczego nie powyżej 10 tys.? Albo powyżej 1 tys.? Sam widzisz, że to subiektywna decyzja operatora. Oni raczej patrzą na to jaki jest odstęp między wysyłanymi SMS-ami, jeśli zbyt mały to sugeruje, że wysyła automat. Choć to też nie sposób, bo długa wiadomość z polskimi znakami wyśle się jako wiele następujących po sobie SMS-ów.
Jest to uciążliwe, ale wszystkie tego typu sprawy wygrywa się w cuglach. No limit , to No limit (jeżeli tak jest w regulaminie). Piszesz skargę do UKE czekasz, wygrywasz, dostajesz przeprosimy i zadośćuczynienie.
jeżeli jest to abo, to można domagać się rozwiązania umowy z winy operatora za natarczywe utrudnianie korzystania z urządzenia!
Blokowanie systemowe jest udręką dla Operatorów i nie potrafią sobie z tym poradzić - odróżnienie dużo korzystających z wykorzystującymi w celach automatycznego wysyłania sms / dzwonienia.

Wszystkie moje reklamacje zostały rozpatrzone pozytywnie! żadna nie odrzucona!

zgodnie z zawartą informacją https://subiektywnieofinansach.pl/corka ... -przesady/ odpowiedź Orange jest jednoznaczna:
Przepraszamy klienta za niekomfortową sytuację w jakiej się znalazł. Przesłane do czytelnika pismo miało charakter ostrzegawczy i nie wywoływało żadnych skutków prawnych. Wysłaliśmy je do tych klientów, którzy wysyłali na tyle dużo SMS, że mogło to zostać zinterpretowane, jako wysyłka zautomatyzowana. W takich sytuacjach bierzemy pod uwagę częstotliwość wysyłki oraz jej skalę, a analizę ponawiamy w kolejnych okresach rozliczeniowych.

Wysyłka automatyczna to dodatkowo płatna usługa biznesowa, w ramach której klient, może wysłać duże ilości SMS na wiele numerów w krótkim czasie. Pozwala wysłać nawet kilka tysięcy SMS do dużej grupy numerów. SMS w ramach tej usługi są wysyłane w inny sposób niż z telefonu komórkowego.

W niektórych przypadkach klienci biznesowi wykorzystują zwykłe numery telefonu do wysyłek do dużych grup klientów, co może nadmiernie obciążyć sieć. Dlatego przypominamy klientom o wynikających z umowy ograniczeniach związanych ze skalą wysyłki SMS.
 #1063997  autor: iphoneski
 01 lut 2019, 10:53
O ile dobrze czytam temat jest o wyborze oferty a nie o tym kto, kogo i za co blokuje. Wracając: ten pakiet video w t-mobile umożliwia oglądanie filmów bez pobierania pakietu danych, ale moim zdaniem to lipa jest. Po pierwsze ograniczenie do wybranej listy serwisów (masz na stronie), po drugie tylko 480P czyli w HD nie pooglądasz a po trzecie i tak trzeba to kontrolować bo czasem coś się sypie i i tak zużywa pakiet. Podsumowując lepiej Orange bo tam więcej neta i nikt nie ogranicza na co go wykorzystasz.
 #1063999  autor: Remington
 01 lut 2019, 10:59
iphoneski pisze:O ile dobrze czytam temat jest o wyborze oferty a nie o tym kto, kogo i za co blokuje.

Oczekiwanie zostało jasno określone:
martin87 pisze:
31 sty 2019, 21:07
myślę nad zmianą operatora, który nie ma zbyt agresywnej polityki fair play (głównie chodzi o sms, wysyłam ich trochę sporo
 #1064000  autor: iphoneski
 01 lut 2019, 11:10
Ale oprócz tego jest „Co byście radzili wybrać z tej trójki operatorów? Te usługi wideo u różowych to coś ciekawego, można to oglądać na pc np czy lepiej jednak wziąć tańsze orange.
 #1066402  autor: martin87
 01 mar 2019, 08:26
marcin19883 pisze:
01 lut 2019, 14:16
Według mnie nie ma znaczenia co wybierzesz, bo i tak każdy pod byle pretekstem może cię zablokować.
Dałem szansę obecnemu operatorowi, minął nie cały miesiąc i zaraz po doładowaniu zgarnąłem znów ban xd

Czytałem regulamin t-mobile i tam te no limit to jest 5000sms na msc lub 3 dni po ponad 750sms, alternatywnie 3 dni po ponad 12 godzin rozmów. Jest nawet zapis o maksymalnej ilości numerów z jaką można się kontaktować (500). Za złamanie tego grozi 1500zł kary (także prepaid), ale firma jednak pisze jakie dokładnie są limity.
 #1066407  autor: muchakk
 01 mar 2019, 08:40
W Orange się słyszało swego czasu o blokowaniu po wysłaniu dużej ilości SMS. Nie pamiętam jak było w T-mobile. Co do PLUS'a to chyba nikt nigdy nie skarżył się na to żeby go zablokowali. Może idz w tym kierunku?
 #1066466  autor: marcin19883
 01 mar 2019, 12:36
martin87 pisze:
01 mar 2019, 08:26
Dałem szansę obecnemu operatorowi, minął nie cały miesiąc i zaraz po doładowaniu zgarnąłem znów ban xd
Jeśli aż tyle piszesz, to nie lepiej przejść na jakiś komunikator i tam pisać z daną osobą? Tego napewno nie zablokują. A jak dostałeś bana, to musisz reklamować.
 #1068683  autor: martin87
 30 mar 2019, 08:33
marcin19883 pisze:
01 mar 2019, 12:36
Jeśli aż tyle piszesz, to nie lepiej przejść na jakiś komunikator i tam pisać z daną osobą? Tego napewno nie zablokują. A jak dostałeś bana, to musisz reklamować.
Ale ten ruch był ogólnie niski, nie tak wysoki by podejrzewać nadużycia typu call center.
Komunikator nie rozwiązuje problemu, bo ich jest wiele, działają tylko z Internetem i druga osoba musi mieć ten sam komunikator jak i dostęp do Internetu. Z komunikatorów toleruję tylko telegrama, który w pl nie jest zbyt popularny, a lata świetności GG minęły.

Pisanie reklamacji daje skutek, ale musiałbym pisać taką reklamację co każde doładowaniu po 7-30 dniach została by ona uznana i było by zwrócone 9zł na konto, ale to nadal 3 dni blokady telefonu każdego miesiąca. Miałem trzy blokady do tej pory i uaktywniała się ona kilka godzin po doładowywaniu telefonu, około południa zazwyczaj.

Przeniosłem numer do t-mobile, ci w regulaminie mają zapis o 10000sms/msc, 750sms/dzien - 3 dni w msc. Dopóty nie przekroczę tego limitu to nie powinno być problemu. Wydaje mi się że raczej nie blokują jak po wysłaniu kilkuset smsów w miesiącu..