DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #1056104  autor: jamto02
 22 lis 2018, 18:03
Jeśli temat był poruszany to proszę podlinkować i przenieść.
Rozchodzi się o Play. Byłem z córka aby przenieść jej numery z Virgin do Playa. Chciałem aby dzieci miały darmowe rozmowy w sieci po tym gdy Virgin wypadł z freemium. I przeżyłem szok. Pani poinformowała mnie że nie będzie już ofert Pre Paid w Playu ani RWK. Wszystko przechodzi na abonament. Niby Ci co obecnie maja Pre Paid będą mieli ale nowi już nie. Ostatecznie nr nie przeniosłem. Kobitka coś wspominała o konieczności comiesięcznego doładowania aby otrzymać nr, ale już jej nie słuchałem bo mnie po prostu zatkało. Operator który jako pierwszy wypłynął z RWK teraz się z tego wycofuje? Przyznam że dawno nie śledziłem co Play wyczynia ale jestem w szoku tym co usłyszałem i oczywiście rodzi się szereg pytań.
1. Czy rzeczywiście już nic nie wskóramy jeśli chodzi o RWK ? Może jeszcze warto złapać jakieś statery żeby załapać się na "Od Nowa" bo chyba tu jest darmowo wewnątrz sieci? Ale czy nie przeniosą obowiązkowo do innych ofert? Generalnie w co teraz Play gra? W systemie widzę ze wciąż można migrować w ofertach.
2. Mam simki przeniesione ale nie aktywowane. Na czas wakacji zawieszam internet domowy i przechodzę na neta z telefonu wykorzystując bonus 20 gb lub 50 gb w Fakcie. Co teraz? Dalej mogę przejść do Faktu przez Play? Czy ewentualnie skorzystam z bonusu Playowskiego?
3 Obecnie jestem w Fakcie ale zamierzam przejść do Play (z końcem roku) i wejść w "Od nowa" czy w obecnej sytuacji mam na to szansę?
Ostatnio zmieniony 23 lis 2018, 15:58 przez jamto02, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1056108  autor: piotrzet
 22 lis 2018, 18:23
Raczej się nie wycofają z prepaid pani chciała cię postraszyć bo chciała ci pewno wcisnąć abonament. Zresztą nie ma się co dziwić bo bilans kolejny kwartał mieli ujemny.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1056114  autor: neotele
 22 lis 2018, 18:35
Albo trafiłeś na b. niekompetentną osobę, albo próbowała Cię wmanewrować w abonament (może miała od tego prowizję?). Idź ponownie do salonu (nawet do tego samego) i stanowczo składaj wniosek o przeniesienie numeru do Play (a może od razu do Faktu, jeśli mają karty).
ad. 1 Nic nie wskazuje na odejście w Play od ofert na kartę: https://www.play.pl/oferta/play-karta/
M.in. odNOWA jest ciągle dostępne.
ad. 2 Jeśli dobrze rozumiem, masz obecnie nieaktywowane karty SIM w Play. Na dzień dzisiejszy opcja przejścia do Faktu i skorzystania z bonusu Faktu jest najprawdopodobniej możliwa (nikt nie pisał, aby się to skończyło).
ad. 3 Z każdej taryfy P4 ( w tym z Faktu) przechodzisz do odNOWA kodem: *163*20#
 #1056125  autor: jamto02
 22 lis 2018, 18:55
No tak grzebię po necie i ku mojemu zdziwieniu nic nie znajduję. Teraz do mnie dociera (gdy ochłonąłem) że chyba próbowała mnie wyrolować.... Dziwne bo do tej pory nie miałem złego zdania o tym punkcie (Gliwice -Auchan). Specjalnie jechałem kilka km dalej niż mieszkam bo tu gdzie mieszkam są strasznie nie kumaci. Aż nie wierzę. Niby wmawiała mi że od nowego roku wszystko się zmieni, ze będzie kompletna rewolucja, prepaidy znikają itd itd. Wiedziałem że tu na forum zaraz się dowiem co jest grane ale ze to iż próbowała mnie naciągnąć .... Po prostu nie wierzę.
Rozumiem zatem że wszystko po staremu. "Od nowa" jest jak było (darmowe rozmowy w sieci? Bonus za przeniesienie (200 do play i 500 do fakt, prze Playa) jest wciąż dostępny.
Idę do innego punktu bo boję się że jak tam wrócę to wybuchnę i powiem to co nie powinienem powiedzieć.....
 #1056128  autor: piotrzet
 22 lis 2018, 19:05
Bo nic nie znajdziesz na ten temat. Nawet takich plotek nie ma. Oferta jest dostępna także jeśli ci odpowiada to bierz. Po prostu za prepaid nie ma pewnie prowizji i dlatego tak ci powiedziała.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1056133  autor: jamto02
 22 lis 2018, 19:18
Nie wiem co nią kierowało. Dotychczas szybko, sprawnie i bezboleśnie przenosiła mi numery w przeciwieństwie do innych pajaców którym zajmowało to pół godziny i jeszcze robili to źle. Musiałem znów fruwać do salonu bo pajac nie rozumiał różnicy oferty prepiad a abonamentowa. Mówisz mu prepaid a On zaznacza abonament. Dlatego tak lubiłem w tym punkcie przenosić nr bo babki ogarniały w mig temat. 5 minut i załatwione. No ale cóż, nie wiem czy coś to da ale skarga poleciała na maila [email protected]. Chyba że znacie inny adres bardziej skuteczny.?
Porządny kopniak na opamiętanie by im się przydał.....
 #1056134  autor: neotele
 22 lis 2018, 19:20
jamto02 pisze:
22 lis 2018, 18:55
Idę do innego punktu bo boję się że jak tam wrócę to wybuchnę i powiem to co nie powinienem powiedzieć.....
A może ma sens iść do tego samego punktu, porozmawiać z panią, która próbowała Ci wcisnąć abonament, zapytać dosłownie "czy ma od abonamentu prowizję?", a na końcu poprosić o kartę do Faktu. Może w tej sytuacji, przyłapana na gorącym uczynku pani, poszuka głęboko w szufladzie i odnajdzie "ostatni" egzemplarz - specjalnie dla Ciebie - w ramach przeprosin :wink:
 #1056138  autor: jamto02
 22 lis 2018, 19:29
Nie zdziwiłbym się jakby w tej sytuacji znalazła :D
Mi jednak nie chodzi o Fakt a o Play "Od nowa" Za bardzo mam stresująca pracę więc nie chcę dodatkowo się wnerwiać, szkoda zdrowia. Jakoś przemęczę tych pajaców może się wyrobili od mojej ostatniej wizyty. Ja też już jestem mądrzejszy i wiem w czym ich przypilnować. Poza tym w tym salonie są takie roszady że co chwile kto inny tam urzęduje. A byłem tam z rok temu więc jest szansa na nowych. :lol:
 #1056140  autor: jarekt
 22 lis 2018, 19:46
Nie ma takiej możliwości aby Play/P4 zlikwidował prepaida albo zablokował możliwość nowych aktywacji w prepaidzie.

Jeśli prepaid gdziekolwiek zniknie to najpierw to się stanie w T-Mobile (prepaid w T-Mobile jest jak porzucona kupa na chodniku - nikt tego syfu nie chce, ani patrzeć na to, ani dotknąć, ani spróbować - każdy już wie z czym to się je :)).
W każdym razie będzie o tym głośno więc będziesz wiedział.
Potem ewentualnie prepaida zlikwiduje Plus ale to minie sporo czasu od momentu kiedy T-Mobile zwinie manatki z tej branży, a być może to się nie stanie jeśli część klientów prepaida T-Mobile (chociaż około 15-25%) przejdzie do Plusa.

Ale jeśli Plus też prepaida "wyłączy", to pozostanie Orange i Play i oni wtedy najprawdopodobniej nigdy prepaida nie wyłączą - dwaj operatorzy wezmą do podziału między siebie 95-99% rynku prepaid więc będą bardo zadowoleni (resztę udziału 1-5% będą mieli/mają MVNO).

Likwidacja prepaida w Play, to by było zdarzenie na miarę uderzenia dużej komety, takiej która wybyła dinozaury - to byłby wtedy koniec, a końca nikt przecież nie chce.

Mówiąc krótko - próbowano Cię naciągnąć poprzez oszukanie Cię (wprowadzenie w błąd), bo salony z abo mają kaskę, a z prepaida nie mają nic.

---edit---
Jeśli ktoś zna lepsze, prawdziwsze i odpowiedniejsze określenie prepaida T-Mobile to niech napisze :).

Także, jeśli już jakiegoś prepaida się ktoś pozbędzie, no to będzie to prepaid T-Mobile.
Jak ktoś jeszcze nie zna prepaida TM, to może poznać, póki jeszcze do zdobycia jest...
 #1056203  autor: poziom
 23 lis 2018, 03:27
Standardowa zagrywka handlarzy w budkach.
Kolega z pracy po 50stce polazł do budki T-mobile wymienić karte sim - wyszedł z mixem.
'Przecież i tak Pan doładowuje' - okularów nie wyciągnął, nie przeczytał to go młoda siksa zrobiła :)

Już nie liczy się niestety uczciwość tylko słupki w excelu. Każdy handlarz ma plan minimum do wykonania. Załatwianie spraw prepaid = słupek ani drgnie. Dlatego często: 'system nie działa' 'nie ma kart sim', a teraz bajera o końcu prepaid.
 #1056489  autor: jamto02
 23 lis 2018, 11:55
Mam oficjalną odpowiedź Playa bo złożeniu skargi. Nic absolutnie nic się nie zmieniło. Akurat przypadkowo przejeżdżałem dziś obok tego salonu i wstąpiłem. "mojej" Pani nie było. Zapytałem koleżankę czy oferta Prepaid obowiązuje, stwierdziła nic jej nie wiadomo o jej wycofaniu ale..... "to się nie opłaca lepiej wziąć abonament" :lol: :lol: :lol: .
Zostawiłem mojej Pani pozdrowienia z informacją że skarga wysłana. Jak znam życie oleją to ale jak pięty, dziesiąty, piętnasty wścieknie się jak ja to może wezmą się za d..... pracowników
 #1056492  autor: darekka
 23 lis 2018, 12:11
Widać dla słupków są w stanie zaryzykować, bo komu by się chciało dym robić/jakieś skargi pisać itp. Ale zawsze Pani ma szansę, że ktoś się skusi na umowę/mixa i norma się wyrabia.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #1056498  autor: jamto02
 23 lis 2018, 12:36
W końcu trafi "kosa na kamień" i zaiskrzy. Śmiem jednak twierdzić że jest to wkalkulowane i "góra" daje na to przyzwolenie. Wpłynie skarga to przeproszą jak w moim przypadku i znów będzie to samo....
 #1056515  autor: kolor100
 23 lis 2018, 14:55
Tak się rodzą plotki. Pewnie znajdą się osoby, które zadzwonią do Playa z pytaniem o koniec oferty kartowej. A autor wątku coś jest pechowy, bo z tego co pamiętam miał też problem w salonie Orange jak przyszedł 5 min. przed zamknięciem. Wątek do kosza wg. mnie.
 #1056517  autor: jamto02
 23 lis 2018, 15:23
Dobrą masz pamięć :) Też się zacząłem zastanawiać czy mam jakiegoś wyjątkowego pecha z tymi operatorami. Ech.... ciężkie jest życie premio biorcy.....
 #1056518  autor: neotele
 23 lis 2018, 15:26
Jest w tym wątku ważna przestroga, że nie należy wierzyć we wszystkie informacje usłyszane w salonach, więc wątek, wg mnie, powinien zostać.
Natomiast, aby nie wprowadzić kogoś w błąd, sugerowałbym autorowi (jeśli może) lub moderatorowi zmienić tytuł np. na "Ku przestrodze - nie wierz we wszystko, co usłyszysz w salonie".
 #1056547  autor: Robin560
 23 lis 2018, 19:11
a dziś w salonie play byłem przenieść numer i pani próbowała kartę do abo jako pre-paid i usłyszałem że "system coś nie puszcza" już myślałem że ten sam problem co w orange "niepoprawny pesel" ale zauważyłem sim do abo...

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen: