DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 19 z 20
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
 #1119747  autor: Mattia Ferrari
 05 sie 2021, 14:17
Jeśli już to nie u mnie, a w mojej okolicy. Wielokrotnie zmieniana karta SIM/eSIM, zgłoszenia, nic nie pomaga. VoLTE działa, za to jego jakość często jest gorsza niż HD Voice z tymi samymi kontaktami. VoWiFi to żart, zrywa, szarpie, zniekształca, niezależnie od lokalizacji, obiecali SMSy, do dziś jeden telefon to obsługuje. Poczta głosowa mocno mnie nie boli, rzadko kto się nagrywa i tak. Flex jako usługa jest super, natomiast jakość sieci Orange zobowiązuje. Po drodze zmieniałem nawet telefony, 3 różne modele i dalej problemy z rozmowami, no ale ok, być może nie mam do nich szczęścia. Co nie zmienia faktu, że to wątek o Play NEXT i czekamy co wymyślą - jeśli chcą iść w tą stronę, to po prostu muszą gonić Flexa i dać coś ekstra.
 #1120372  autor: ZiemaF
 16 sie 2021, 07:57
Pokładam duże nadzieje w Play Next. Aktualnie jestem w Orange Flex z którego jestem zadowolony i nie. Założenia usługi są świetne, ale zasięg Orange taki sobie, jakość rozmów na VoLTE niska, 5g tylko w kosmicznie drogim abonamencie.
Chciałbym aby Play NEXT był na prawdę mocną odpowiedzią na Orange Flex.
Chyba brakuje mi że nie jestem już w PLAY :) jakaś taka emocjonalna więź dalej została hehe
 #1120393  autor: iphoneski
 16 sie 2021, 13:30
ZiemaF pisze:
16 sie 2021, 07:57
zasięg Orange taki sobie, jakość rozmów na VoLTE niska, 5g tylko w kosmicznie drogim abonamencie.
No tylko, że Orange/T-Mobile ma akurat najlepszy zasięg w kraju, a obecne 5G i tak nie ma wiele wspólnego z prawdziwym 5G.
 #1120398  autor: iphoneski
 16 sie 2021, 14:15
Ja porównywałem sobie jakość VoLTE w Play, T i O i różnice są minimalne - ja je słyszałem gdy wykonywałem rozmowę po rozmowie w tych trzech sieciach. Na codzień, gdy dzwonię w jakiejś sprawie a nie żeby sobie słuchać jakości nawet tego nie dostrzegam. No i co ni po super jakości u mnie, skoro druga strona ma słabą sieć albo słaby telefon. Najczęściej mam połączenia Orange:Orange, i Orange:T-Mobile w VoLTE i jesteśmy w stanie usłyszeć co dokładnie leci w telewizorze w tle u rozmówcy albo odbite piłki gdy dzwonię do kumpla, który ma akurat trening albo odwrotnie, także jakość jest nawet lepsza niż oczekiwana. Problemy z jakością dźwięku w Flex wynikały (nie wiem czy dalej wynikają) z faktu posiadania dodatkowej karty z funkcją rozmów. Ja na szczęście mam kartę tylko do neta jako dodatkowa, więc mnie te problemy nie dotyczą.
 #1124041  autor: Mattia Ferrari
 05 lis 2021, 00:00
Jakieś przecieki? Ktoś coś słyszał, wie? Niedługo kończy mi się promocyjna oferta i zastanawiam się czy zdążą coś zaprezentować. Swoją drogą mogli zostawić ofertę i przyjmować nowych klientów jednocześnie pracując nad tym, co podobno dzieje się teraz.
 #1125608  autor: pewues
 16 gru 2021, 16:27
No i już wiadomo. Za miesiąc koniec Play NEXT jako oddzielnego tworu. W sumie szkoda, bo za 1 zł miesięcznie za polecenia to była bardzo przyjemna oferta. Wcześniej, jak jeszcze dało się coś zebrać, bo od dawna już prawie nikt z tego nie korzystał. Ale można od dawna było się spodziewać takiego ruchu ze strony Play.
Komunikat z 16 grudnia 2021 r. dla obecnych klientów Play NEXT:

Play NEXT się zmienia! 17.01.2022 przenosimy klientów Play NEXT do Play na Kartę. Jeśli w tym dniu Twój Play NEXT będzie aktywny, stanie się pakietem NEXT SOLO XXL. Zapłacisz za niego 40 zł/mies., czyli o 5zł mniej niż dziś. W pakiecie będą nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 50 GB (po ich zużyciu prędkość spadnie do 1Mb/s).

A tutaj całość komunikatu:
https://www.play.pl/resources/pdf/2021/ ... 2_2021.pdf
 #1125619  autor: f0ku5
 16 gru 2021, 18:35
Flex nie upadnie natomiast ja sam osobiście twierdziłem (i twierdzę nadal), że coś im w tym projekcie nie wypaliło.
W każdym razie na pewno przyszłością jest opłacanie "abonamentu" komórkowego w formie subskrypcji.
 #1125687  autor: iphoneski
 17 gru 2021, 22:09
Rzecznik Orange już im wytknął, że Flex działa i ma się dobrze. I słusznie, bo płatności w formie subskrypcji są coraz popularniejsze, a play zamiast w to iść (skoro już coś takiego zrobili) przenosi użytkowników do archaicznej karty.
  • Strona 19 z 20
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20