DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 1 z 20
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20
 #1028533  autor: WellDone
 25 paź 2018, 14:18
Play dzisiaj zaprezentował nową ofertę, model ten sam co w FOLX - subskrypcja za pomocą karty płatnicznej. Całość obsługi przez aplikację mobilną.

https://next.play.pl

Warunki wydają się być bardzo, hmm dziwne: 45zł abonamentu za 50GB i pełen Nolimit bez lojalki i okresu wypowiedzenia.

Wydawałoby się, że dla osób potrzebujących dużej ilości transferu oferta jest w sam raz, ale moje obiekcje dotyczą strony technicznej, a mianowicie w regulaminie rozpisane jest dość dziwnie w jakich prędkościach będzie to mogło działać. Wedlug poniższego max to 50 Mb/s na down i 10 Mb/s dla up. Trochę to bez sensu, taki duży limit danych i cap na dość niskim poziomie. Lepiej tu zdaje się wypadać RBM Siema PL - 49zł za 51GB i Nolomit, tylko, że bez roamingu zagranicznego, ale bez żadnych ograniczeń prędkości.
Minimalna oferowana jakość usługi głosowej odpowiada wskaźnikowi MOS na poziomie 3,0 dla 95% wzorcowych próbek głosowych. Wskaźnik MOS (ang. Mean Opinion Score) jest zdefiniowany przez ITU-T (Sektor Normalizacji Telekomunikacji ITU Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego) w skali pięciostopniowej od 1 do 5, gdzie poszczególne wartości mają następujące znaczenie: 1 = zły, 2 = słaby, 3 = akceptowalny, 4 = dobry, 5 = doskonały.
W przypadku, gdy Użytkownik za pośrednictwem Karty SIM/USIM może inicjować transmisję danych, Operator oferuje pakiety transmisji danych. Użytkownik ma możliwość uruchomienia pakietów i kontrolowania stanu jednostek transmisji danych poprzez kontakt z Obsługą Klienta lub za pośrednictwem Aplikacji mobilnej Play NEXT. W przypadku wyczerpania jednostek transmisji danych Operator niezwłocznie informuje Użytkownika o tym fakcie za pośrednictwem wiadomości SMS , notyfikacji (powiadomienie elektroniczne wysyłane na Telefon) lub poprzez Aplikację mobilną Play NEXT. Minimalna oferowana jakość usługi transmisji danych odpowiada przepływności danych w kierunku do Użytkownika i od Użytkownika (down link/uplink) na poziomie 16 kbps przez 95% czasu trwania transmisji danych.
Prędkości usługi dostępu do Internetu oraz przepływności aplikacji i serwisów wykorzystywanych przez Użytkownika w usłudze dostępu do Internetu mają bezpośredni wpływ na ilość danych wysyłanych i odbieranych przez Użytkownika, co może w niektórych przypadkach doprowadzić do osiągnięcia limitu transmisji danych.
Prędkość usługi dostępu do Internetu wynosząca:
22.1.16-32 kbps – zazwyczaj umożliwia oglądanie nieskomplikowanych, przeważnie tekstowych stron
internetowych zawierających małą ilość danych, pobieranie wiadomości e-mail o małych wielkościach, wymianę informacji tekstowej za pomocą komunikatora, przy czym wszystkie wyżej wymienione aktywności mogą być czasochłonne, a ich jednoczesna realizacja utrudniona;
22.2. 1-2 Mbps – pozwala zasadniczo na korzystanie z większości aplikacji i serwisów w dostępie do Internetu, w tym np. oglądanie wideo w średniej jakości, z wyłączeniem danych przygotowanych z przeznaczeniem dla wyższych prędkości transmisji danych takich jak materiały wideo w wysokiej jakości czy treści nadawane na żywo;
22.3.5-8 Mbps – umożliwia elastyczne korzystanie ze zdecydowanej większości funkcjonalności aplikacji i serwisów w dostępie do Internetu, w tym np. pobierania materiałów wideo o wysokiej jakości, z zastrzeżeniem usług, które wymagają szczególnie wysokiej prędkości transmisji danych (np. materiały wideo o bardzo wysokiej rozdzielczości lub liczbie klatek na sekundę).
Pozostałe parametry jakości usługi dostępu do Internetu, takie jak np. opóźnienie i jego zmienność (tzw. jitter), mają istotny wpływ w szczególności na aplikacje realizujące telefonię IP, wideokonferencje oraz gry interaktywne.
Operator wskazuje, że 1 GB transmisji danych szacunkowo wystarcza na 100 minut pobierania pliku wideo w rozdzielczości 480p z prędkością 1,3 Mbps, albo 40 minut pobierania pliku wideo w rozdzielczości 720p z prędkością 3,3 Mbps, albo 7 godzin pobierania plików audio w formacie MP3.
Informacje wskazane w ust. 21 i 23 powyżej to dane orientacyjne, mogą ulegać zmianie w zależności od rodzaju usługi (w tym m.in. stosowanego poziomu kompresji plików) oraz wraz z rozwojem technologii i standardów. Szacunkowa maksymalna prędkość przesyłania danych w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/2120 z dnia 25 listopada 2015 r. ustanawiającego środki dotyczące dostępu do otwartego internetu oraz zmieniającego dyrektywę 2002/22/WE w sprawie usługi powszechnej i związanych z sieciami i usługami łączności elektronicznej praw użytkowników, a także rozporządzenie (UE) nr 531/2012 w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Unii (dalej „Rozporządzenie o otwartym Internecie”) wynosi 50 Mbps dla danych pobieranych i 10 Mbps dla danych wysyłanych. Cennik, Umowa, regulamin Oferty Promocyjnej lub inny regulamin Operatora mogą określać inną wysokość szacunkowej prędkości maksymalnej w rozumieniu Rozporządzenia o otwartym Internecie.
Bardzo atrakcyjnie wygląda promo na MNP - 6 miesiecy za darmo i 3 miesiące dla nowych numerów. Biorąc pod uwagę polskie warunki to po 6 miesiącach Januszki uciekną z kartą do NJU czy tam innego A2 mobile :)
Jest jeszcze promo abonamentu za 1zł za polecenie nowego klienta. Kwota za aktywacje 5zł.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1028535  autor: Remington
 25 paź 2018, 14:39
Formalnie to pre-paid, praktycznie taki mix, więc przenoszę (tu też był i Folx).

Dostawa kurierem (czyli chyba bez opcji otrzymania karty już zaraz) lub w salonie Play. Umowa wygasa 90 dni od wygaśnięcia subskrypcji.
 #1028541  autor: marcin19883
 25 paź 2018, 15:26
Umowa wygasa po 90 dniach? Czyli okres wypowiedzenia to 3 miesiące? Przy darmowych 6 miesiącach, tak naprawdę po 3, musisz zrezygnować z subskrypcji, żeby po kolejnych 3 miesiącach, nie wzięli ci kasy z karty?
 #1028561  autor: adik
 25 paź 2018, 17:10
coś czuje że ten projekt długo nie pociągnie , bo chętnych na darmowe 6 miesięcy nie brakuje.

http://www.speedtest.net/my-result/4142279769
 #1028562  autor: marcin19883
 25 paź 2018, 17:10
Remington pisze:To prepaid, więc nazwałbym to nie okresem wypowiedzenia co ważnością konta.
Czyli nie zabierze kasy z karty?
 #1028566  autor: jarekt
 25 paź 2018, 17:27
@marcin, w tej ofercie nie ma konta z kasą :) - jest saldo do zapłaty, automatycznej zapłaty :) - czyli jest jak w abo, a nawet gorzej.
Natomiast jet tzw. wirtualna skarbonka na dodatkowe potrzeby, którą napełniamy "doładowaniami".
 #1028568  autor: pavesi
 25 paź 2018, 17:40
Rozmawiałem na czacie z konsultantem mogę zrezygnować z usługi kiedy mi się podoba w aplikacji jest opcja wyłączenia subskrypcji w trybie natychmiastowym. 90 dni można tylko odbierać połączenia od wyłączenia usługi .
 #1028569  autor: Remington
 25 paź 2018, 17:42
jarekt pisze:jest saldo do zapłaty, automatycznej zapłaty :)
Nie saldo, tylko stała ryczałtowa opłata, pobierana z góry bezpośrednio z karty bankowej. Wszystko co nie jest w nią wliczone, pobierane z doładowywanej (też z góry) skarbonki (i tylko skarbonka ma saldo).
 #1028575  autor: macqmacq
 25 paź 2018, 18:13
Też tak mam! ;) W kwestii samej oferty to widzę próbę odpowiedzi na Rebtela - niestety szybko to się pewnie zakończy, ale zobaczymy, co życie pokaże - ja tam jestem sceptycznie nastawiony do takich ofert... :/
 #1028577  autor: jarekt
 25 paź 2018, 18:19
@Remington, ja "saldo" tam użyłem bardziej w takim znaczeniu typu "kwota/rachunek/fakturka" do zapłaty właśnie, aby bardziej podkreślić elementy "abonamentowe" tej oferty.
Ale ogólnie to jest taki miszmasz abo, mixa i prepaida, a przecież już sam mix to miszmasz abo i prepaida.
 #1028582  autor: iphoneski
 25 paź 2018, 18:39
Mi z tej całej oferty podoba się to, że play wreszcie robi oferty na których można zarabiać a nie jakieś nakrętki itp. Brakuje tylko zróżnicowania tego - 50 GB w telefonie to lekka przesada, nie wiem kto to wykorzysta. Ludzie nie są w stanie pakietu 10 GB przekroczyć a tu taka ilość. Chociaż może ktoś ma takie potrzeby...
 #1028585  autor: WellDone
 25 paź 2018, 19:02
Dostałem informacje od konsultanta, że w NEXT nie działa Volte i Wifi calling!

Naprawdę nie rozumiem tej oferty.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1028589  autor: Remington
 25 paź 2018, 19:27
A czy Folx miał VoLTE i WiFiCalling? Bo jeśli nie i to też nie ma, to może to stać na dawnym Folxie tylko z nową ofertą i marką.

@jarekt
to faktycznie najbardziej przypomina abonament, ale formalnie to prepaid (umożliwiają przejście tylko z karty, brak pisemnej umowy). Czy nie działa podobnie subskrypcja PayPal w Virgin?
 #1028593  autor: WellDone
 25 paź 2018, 19:44
Rozumiałem intencje FOLX-a. Tanio, ale bez fajerwerków i self obsluga.

A tutaj jest drogo i bez fajerwerków ;)

Dla mnie brakuje w Playu oferty typu "VIP", "Premium" etc. Czyli dużo np. 30GB + nolimit + plus QoS na podobnej zasadzie jak w T-Mobile usługa Quality Gold. I oczywiscie bez zadnych ograniczeń i innych kastracji technologii. I za takie coś mógłbym zapłacić więcej.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1028601  autor: TomLee
 25 paź 2018, 20:41
Chyba łosi szukają. Nie wiem kto teraz wymyśla w Play te oferty. Tak jak mówił Gruszka - Play odpuszcza sobie karciarzy i liczy na kasę z abonamentu (lub ofert abonamento- podobnych)
  • Strona 1 z 20
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20