DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 76 z 96
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 96
 #1139252  autor: serek5555
 04 gru 2022, 13:24
wrublon pisze:
04 gru 2022, 11:02
Na jednym z moich numerów pobrano opłatę. Stan darmowy dalej działa, zero na koncie, zobaczymy co będzie za miesiąc jak nie doładuję konta, ani nie wykonam żadnej "płatnej aktywności".
W poprzednim cyklu rozliczeniowym pobrano opłatę, więc SD masz w nowym cyklu.
Jeśli w nowym (obecnym) nie pobiorą kasy, to do 2 dni następnego cyklu SD będzie wyłączone.

Zasada na SD jest prosta:
- Dopóki masz SD i kasę na koncie (choćby 0,01 zł), masz w tym cyklu rozliczeniowym SD.
- Dopóki masz SD bez kasy na koncie, do 2 dni następnego (nowego) cyklu rozliczeniowego SD będzie wyłączony.
 #1139254  autor: lukasgta
 04 gru 2022, 14:02
To co zrobił Play to czyste skurw!@#$%^&*. Zrozumiał bym gdyby Play wprowadził płatny stan darmowy(np. za 5 zł miesięcznie). A w tej sytuacji mam wykupiony pakiet 100min(który miał być do wszystkich sieci) i nie mogę doddzwonić się do numerów z sieci Play - nie rozumię tego paradoksu do innych sieci mogę sie dodzwonić.
Ten stan można określić jako ,,dyskryminacja sieciowa(rasizm sieciowy)"
Na czacie Play zapytałem dlaczego nie mogę dodzwonić się do numerów w sieci Play. Konsultant odpowiedział, że mam wyłączony SD. Napisałem, że SD mnie nie obchodzi bo mam wykupiony pakiet 100 min. do wszystkich sieci(według opisu szczegółowego pakietu 100 min.). Odpowiedź konsultanta - zaraz Panu włączę SD. Moje zdziwienie bo próbowałem samodzielnie w Play24 ale wyświetlał się błąd(przekroczono liczbę aktywacji). Po tej odpowiedzi konsultanta standardowe proszę o ocenę i itp. - koniec konwersacji.
Po czacie z konsultantem rzeczywiście mam włączony SD i 5 zł na koncie(wcześniej miałem 0zł). Teraz pytanie do was drodzy forumowicze co o tym sądzicie?
 #1139257  autor: Remington
 04 gru 2022, 14:34
lukasgta pisze:
04 gru 2022, 14:02
Zrozumiał bym gdyby Play wprowadził płatny stan darmowy(np. za 5 zł miesięcznie).

Wprowadził, ale te 5 zł możesz wydać na dowolne usługi. Gdyby więc przyjąć Twój tok rozumowania, to jest nawet lepiej niż gdyby brali stałe 5 zł za sam SD.
 #1139259  autor: zoltan666
 04 gru 2022, 14:52
Tylko, że za miesiąc, czy dwa znów mu wyłączą SD i znów nie będzie mógł się dodzwonić do Play, bo Pakiet minut do wszystkich, nie jest do wszystkich. A w Play24 nadal opis pakietu jest nie poprawiony, pakiet jest do wszystkich/do innych sieci komórkowych.
 #1139260  autor: lukasgta
 04 gru 2022, 15:14
zoltan666 pisze:
04 gru 2022, 14:52
Tylko, że za miesiąc, czy dwa znów mu wyłączą SD i znów nie będzie mógł się dodzwonić do Play (...)
Właśnie o to mi chodzi. Moim sposobem na rozwiązanie tego problemu(jeżeli nic się nie zmieni) będzie migracja do taryfy Faktmobile. Ostatecznie stracę 50min(które mi pozostały) czyli 7.50zł.
 #1139262  autor: wrublon
 04 gru 2022, 15:42
lukasgta pisze:
04 gru 2022, 14:02
To co zrobił Play to czyste skurw!@#$%^&*. Zrozumiał bym gdyby Play wprowadził płatny stan darmowy(np. za 5 zł miesięcznie). A w tej sytuacji mam wykupiony pakiet 100min(który miał być do wszystkich sieci) i nie mogę doddzwonić się do numerów z sieci Play - nie rozumię tego paradoksu do innych sieci mogę sie dodzwonić.
Ten stan można określić jako ,,dyskryminacja sieciowa(rasizm sieciowy)"
Na czacie Play zapytałem dlaczego nie mogę dodzwonić się do numerów w sieci Play. Konsultant odpowiedział, że mam wyłączony SD. Napisałem, że SD mnie nie obchodzi bo mam wykupiony pakiet 100 min. do wszystkich sieci(według opisu szczegółowego pakietu 100 min.). Odpowiedź konsultanta - zaraz Panu włączę SD. Moje zdziwienie bo próbowałem samodzielnie w Play24 ale wyświetlał się błąd(przekroczono liczbę aktywacji). Po tej odpowiedzi konsultanta standardowe proszę o ocenę i itp. - koniec konwersacji.
Po czacie z konsultantem rzeczywiście mam włączony SD i 5 zł na koncie(wcześniej miałem 0zł). Teraz pytanie do was drodzy forumowicze co o tym sądzicie?
Jakiś czas temu pisałem z konsultantem z Play i zapewniał mnie że z tego pakietu "do wszstkich" po wyłączeniu SD będę mógł dodzwonić się do Play, od razu przeczuwałem że to bujda na resorach, ale niech mu tam będzie (mam screeny z tej rozmowy). Zgadzam się z Tobą, że to jest kpina, ale to jest ich sprawa co robią ze swoją ofertą, mamy wolny rynek nie podoba się to trzeba iść gdzie indziej. To była dla mnie najlepsza i zarazem najwygodniejsza oferta, wycisnę z niej ile się da i śmigam tam gdzie będzie mi lepiej, nie ma sentymentów ;)
 #1139264  autor: Remington
 04 gru 2022, 15:45
Jak masz screeny to reklamuj. Pakietu dla Ciebie nie zmienią, ale jakieś zadośćuczynienie na konto główne może dadzą, a wtedy z nim skoczysz np. do Faktu.
 #1139561  autor: neotele
 09 gru 2022, 10:43
lukasgta pisze:
04 gru 2022, 15:14
Moim sposobem na rozwiązanie tego problemu(jeżeli nic się nie zmieni) będzie migracja do taryfy Faktmobile. Ostatecznie stracę 50min(które mi pozostały) czyli 7.50zł.
Najpierw wykorzystaj wszystkie środki z pakietu minut.
Masz na to nawet 13- miesięcy (gdy na koncie będzie 0 zł, to nic Ci nie pobiorą, a numer będzie aktywny i będziesz mógł dzwonić z tych posiadanych pakietów).
A dopiero potem przenieś się do Faktu. W tym wariancie nic nie stracisz.
 #1139587  autor: zoltan666
 09 gru 2022, 21:13
@neotele A jak ma dzwonić przez ten czas do numerów z Play jak znów wyłączą mu SD? Ja pogodziłem się ze stratą ponad 100 minut i przeszedłem na Fakt Mobile, ale u mnie było trochę kasy na koncie więc Play miałby z czego ściągać za brak aktywności.
 #1139590  autor: lukasgta
 09 gru 2022, 22:54
zoltan666 pisze:
09 gru 2022, 21:13
@neotele A jak ma dzwonić przez ten czas do numerów z Play jak znów wyłączą mu SD?
O to właśnie chodzi. Mam dwa numery w odNowie i jeden należy do mojego seniora który nie ma jak się kontaktować z osobami do których najczęściej dzwoni.
 #1139591  autor: neotele
 10 gru 2022, 00:43
Jeśli to jest jedyny numer, to rzeczywiście będzie problem z dzwonieniem do Play.
(Moja propozycja polegała na tym, aby wykorzystać obecnie posiadany pakiet odNowa na numery poza Play, a do Play dzwonić z innego numeru.)
 #1139598  autor: R.Mandano
 10 gru 2022, 14:52
Na stronie www Operatora - jak w w aplikacji - jest wyraźnie napisane, że te 100 minut z pakietu jest DO WSZYSTKICH SIECI. A to, ze Regulamin mówi co innego nie ma znaczenia dla UOKiK, bo to, co jest na stronie Operatora jest tak samo wiążące strony Umowy jak Regulamin.
:wink:
Dlatego nie wiem po co dym, że bez SD nie da się dodzwonić do numerów w sieci.
:lol:
 #1139612  autor: Remington
 10 gru 2022, 16:22
R.Mandano pisze:
10 gru 2022, 14:52
to, co jest na stronie Operatora jest tak samo wiążące strony Umowy jak Regulamin

Nieprawda, wiążące jest to co stanowi umowa, czyli tutaj regulamin. Nie ma przepisu, który nakazywałby jej dostosowanie do treści przekazu marketingowego. Natomiast wprowadzanie w błąd jest naruszeniem zbiorowych interesów konsumentów oraz czynem nieuczciwej konkurencji i UOKiK chętnie za jedno i drugie karze, więc warto go poinformować.
 #1139617  autor: zoltan666
 10 gru 2022, 18:02
R.Mandano pisze:
10 gru 2022, 14:52
Na stronie www Operatora - jak w w aplikacji - jest wyraźnie napisane, że te 100 minut z pakietu jest DO WSZYSTKICH SIECI. A to, ze Regulamin mówi co innego nie ma znaczenia dla UOKiK, bo to, co jest na stronie Operatora jest tak samo wiążące strony Umowy jak Regulamin.
:wink:
Dlatego nie wiem po co dym, że bez SD nie da się dodzwonić do numerów w sieci.
:lol:
Na stronie, jak i w aplikacji jest info, że te 100 minut jest do wszystkich, ale także, że jest do innych sieci. Poza tym, co z tego, że jest info, że do wszystkich, jeśli mając 0 zł. na koncie i nie mając SD do Play się nie zadzwoni.
 #1139657  autor: jamto02
 11 gru 2022, 12:57
Widzę że dyskusja jest na dobre a ja dziś dowiedziałem się co Play odstawił poprzez smsa który totalnie mnie zaskoczył. Gdzieś przeoczyłem zmiany i masz.... Ponieważ prawie wszystkie nr zainwestowałem w Playa mam teraz mnóstwo dylematów i bardzo proszę o pomoc lub podlinkowanie jeśli już odpowiedź padła.
Nr mam z dwóch powodów. Jako "odbiornik" do smsów bankowych i rozmowy w Play które kosztowały mnie kilkadziesiąt gr. rocznie. Zatem:
1. Wydaje mi się że mogę dalej ciągnąć nr jako "odbiornik" tyle że teraz będzie to 5 zł na rok. Da się przeżyć ale chyba muszę zmienić taryfę. Pytanie na jaką.
2. Czy tanim sposobem uda mi się ciągnąć "darmowe w play"? W jakiej taryfie?
3. Czy mając pakiet minut czy smsów zwalnia mnie to, z opłat? Rozumiem, że teraz wymyślili by te 5 zł odpalać im co miesiąc?
4.Co z tymi pakietami się stanie przy zmianie taryfy?
5. Jaka taryfa w chwili obecnej ma sens?
6. Rzuciło mi się w oko proponowanie "Fakt". Po krótce jakie są tu zasady?

Z góry dziękuję.
 #1139665  autor: babciagienia1p
 11 gru 2022, 14:36
@jamto02
1) Jako odbiornik da się nawet za 0,- zł. Należy zmienić taryfę na Play na Kartę Rok Ważności Konta i nie rzadziej niż co 365 dezaktywować i aktywować bezpłatne przedłużenie ważności konta o 365 dni. W tej taryfie nie ma SD do Playa i pochodnych. Nie trzeba mieć fizycznego dostępu do karty.
2) Przy odrobinie zachodu da się mieć SD za 0,- zł. W taryfie odNOWA ze stanem konta minimum 0,01 zł zmiana taryfy "tam i z powrotem" nie rzadziej niż co 30 dni. Po myku ponowne włączenie SD. Taki numer może też być odbiornikiem. Można zmieniać taryfy bez fizycznego dostępu do karty.
3) Nie wiem. Niektórzy twierdzą, że tak.
4) Pakiety znikną. Zmiana taryfy, w odpowiednim czasie, pozwala uniknąć opłaty.
5) W zależności od potrzeb użytkownika. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
6) 365 dni ważności po każdym doładowaniu. No limit na rozmowy i SMS-y za maksimum 15,- zł. Możliwość używania bezpłatnych pakietów (z kumulacją niewykorzystanej części) - 10 SMS-ów, 10 minut, 50 MB tygodniowo. Konieczność fizycznego dostępu do karty. Brak SD do Playa i pochodnych
 #1139678  autor: jamto02
 11 gru 2022, 19:45
babciagienia1p pisze:
11 gru 2022, 14:36
@jamto02
1) Jako odbiornik da się nawet za 0,- zł. Należy zmienić taryfę na Play na Kartę Rok Ważności Konta i nie rzadziej niż co 365 dezaktywować i aktywować bezpłatne przedłużenie ważności konta o 365 dni. W tej taryfie nie ma SD do Playa i pochodnych. Nie trzeba mieć fizycznego dostępu do karty.
WYMODEROWANO OFF-TOP
babciagienia1p pisze:@jamto02

2) Przy odrobinie zachodu da się mieć SD za 0,- zł. W taryfie odNOWA ze stanem konta minimum 0,01 zł zmiana taryfy "tam i z powrotem" nie rzadziej niż co 30 dni. Po myku ponowne włączenie SD. Taki numer może też być odbiornikiem. Można zmieniać taryfy bez fizycznego dostępu do karty.
Dla mnie za dużo kombinacji to nie dla mnie. Wolę dużo prostsze rozwiązania
babciagienia1p pisze:@jamto02

3) Nie wiem. Niektórzy twierdzą, że tak.
No to będę przyglądał się i zarazem testował
babciagienia1p pisze:@jamto02

6) 365 dni ważności po każdym doładowaniu. No limit na rozmowy i SMS-y za maksimum 15,- zł. Możliwość używania bezpłatnych pakietów (z kumulacją niewykorzystanej części) - 10 SMS-ów, 10 minut, 50 MB tygodniowo. Konieczność fizycznego dostępu do karty. Brak SD do Playa i pochodnych
WYMODEROWANO OFF-TOP
 #1139707  autor: TomLee
 12 gru 2022, 10:53
W sobotę byłem na zakupach... Generalnie nie robię zakupów, ale siła wyższa sprawiła, że trzeba było. Ceny wszystkiego tak poszły do góry, że jak to mówią, szczęka mi opadła. A my się tu rozpisujemy o kwocie rzędu 5 PLN. W zestawieniu do otaczającej rzeczywistości i rosnących cen wydało mi się to nieco żałosne... Też macie takie odczucie? Przecież za 15-20 zł można mieć np. no limit z lejkiem od Vectry, działający na sieci Play. A wydanie 5 zł za utrzymanie numeru i stanu darmowego do Play, jeżeli jest to dla kogoś istotne, to chyba nie tragedia?
 #1139714  autor: Remington
 12 gru 2022, 12:16
Mam dokładnie to samo wrażenie - 5 zł przy tym poziomie inflacji to mniej więcej tyle co 4 zł rok temu czy 3,50 zł dwa lata temu.
  • Strona 76 z 96
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 96
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 96