DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #946816  autor: LITE
 23 sie 2017, 14:13
Witajcie!

Poszukuję telefonu ze sprzętową klawiaturą, do podstawowych zadań i bez bajerów, ale nie chcę Nokii/MS. Czy warto obecnie kupić BB, kiedy sytuacja jest z nimi niepewna?

pozdrawiam
LITE
 #946859  autor: LITE
 23 sie 2017, 20:05
Kozik_7X pisze:Co masz na myśli pisząc "sytuacja jest z nimi niepewna"?
BB nie wspiera już BBOs. Jest to prawdą?
 #946906  autor: LITE
 23 sie 2017, 23:01
ObserwatorZRamieniaONZ pisze:To prawda.
Tak się zastanawiam, czy Passport, czy Q20 Classic, a może model z Androidem...
 #946933  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 24 sie 2017, 08:07
Miałem oba. Classic wygodniejszy i bardziej kompaktowy, passport bardziej elegancki i z lepszą baterią, ale mniej wygodny. Żaden nie jest wart obecnie swojej ceny. Zero wsparcia, fb nie działa, whatsapp obecnie już też ubity, aplikacje androidowe działają jak chcą. Ogólnie na tą chwilę nie mogę polecić żadnego modelu z BBOS10.
 #946940  autor: LITE
 24 sie 2017, 08:56
ObserwatorZRamieniaONZ pisze:Miałem oba. Classic wygodniejszy i bardziej kompaktowy, passport bardziej elegancki i z lepszą baterią, ale mniej wygodny. Żaden nie jest wart obecnie swojej ceny. Zero wsparcia, fb nie działa, whatsapp obecnie już też ubity, aplikacje androidowe działają jak chcą. Ogólnie na tą chwilę nie mogę polecić żadnego modelu z BBOS10.
To lipa :(
Androidów ze sprzętową klawiaturą brak, te co są, to albo paście albo bardzo drogie.
 #946949  autor: LITE
 24 sie 2017, 09:32
ObserwatorZRamieniaONZ pisze:Skończyło się zainteresowanie takimi urządzeniami. Sam trzymam z sentymentu E72, ale to już tylko do dzwonienia się nadaje.
Tu bym z Kolegą polemizował. Sporo ludzi chce powrotu normalnych telefonów a nie smartfonów.
Sytuacja jest podobna jak z monitorami LCD swego czasu - producenci zbyt dużo pieniędzy wpompowali w smartfony żeby się wycofać i dlatego je tak cisną.
Wracając do tematu, jest jeszcze BB Priv, można kupić nowy za równowartość 1300zł. Daje radę?
 #946955  autor: LITE
 24 sie 2017, 10:00
ObserwatorZRamieniaONZ pisze:Sporo, ale jednak zbyt mało żeby producentom opłacało się dostosować. Priva nie miałem, więc nie mogę się wypowiedzieć.
Cały czas myślę nad BBOs. Nie gonię za nowościami, fb snapa insta itp. nie używam, w sumie to rozmowy, dużo smsów i mmsów, czasem zrobię trochę zdjęć. Jak kupuję sprzęt tego typu, to starcza na długo bo dbam o niego. Na androidzie mam tablet, też nie najnowszy oraz LG Optimus 4X HD, którego nie używam. Opinie o andku na BB są raczej średnie :(
 #946957  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 24 sie 2017, 10:05
Jeżeli tylko do rozmów i smsów to możesz śmiało brać bb. Aparaty może nie są nadzwyczajne ale dają radę. Jeżeli chcesz zaoszczędzić to bierz Q10. Używałem takiego ponad rok i miło wspominam ten okres.
 #946960  autor: LITE
 24 sie 2017, 10:42
ObserwatorZRamieniaONZ pisze:Jeżeli tylko do rozmów i smsów to możesz śmiało brać bb. Aparaty może nie są nadzwyczajne ale dają radę. Jeżeli chcesz zaoszczędzić to bierz Q10. Używałem takiego ponad rok i miło wspominam ten okres.
Priv, Classic, Passport. Bądź tu mądry :wink:
 #946962  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 24 sie 2017, 10:55
Do Passporta musisz się przymierzyć. To nie jest telefon dla każdego ze względu na kształt i trzyrzędową klawiaturę. Jeżeli rozmiary będą Ci odpowiadały to rzuć okiem na wersję Silver Edition.
 #947152  autor: LITE
 25 sie 2017, 08:19
ObserwatorZRamieniaONZ pisze:Do Passporta musisz się przymierzyć. To nie jest telefon dla każdego ze względu na kształt i trzyrzędową klawiaturę. Jeżeli rozmiary będą Ci odpowiadały to rzuć okiem na wersję Silver Edition.
Witam Kolegę!

Z Passportem jest mały problem - nie ma go nigdzie "na stanie", żeby przymierzyć.
Napisałem jeszcze na Forum Crackberry i wszyscy powiedzieli jasno - odpuścić Passport i Classic, kupić Priv lub KEYOne. BB 10 nie jest już wspierany i nie będzie, czas na Androida :?
 #947191  autor: LITE
 25 sie 2017, 13:02
ObserwatorZRamieniaONZ pisze:Passporty widuje jeszcze czasami w euro RTV na ekspozycji. Sprawdź na stronie czy nie ma gdzieś w Twojej okolicy.
Dzisiaj będę oglądać Passporta Silver. Cały czas rozważam pomiędzy Passportem Silver a Privem :?
 #947197  autor: Tomash
 25 sie 2017, 13:27
Bierz Priva - BB10 to przeszłość, bez sensu wchodzić w system, który nie jest już wspierany. Będziesz chciał zainstalować dajmy na to appkę do banku i klops (o koślawym uruchamianiu aplikacji androidowych nie wspominam).
 #947206  autor: LITE
 25 sie 2017, 14:23
Tomash pisze:Bierz Priva - BB10 to przeszłość, bez sensu wchodzić w system, który nie jest już wspierany. Będziesz chciał zainstalować dajmy na to appkę do banku i klops (o koślawym uruchamianiu aplikacji androidowych nie wspominam).
Do tej pory wystarczał mi Dell Venue Pro, ale faktem jest, że przyszłościowo to i tak wszystko w Androida pójdzie :(