DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #730123  autor: Anthrax
 04 lip 2014, 14:10
Witam!

Wertując sobie fora natknąłem się na ciekawą informację, mianowicie o możliwości odpalenia paru aplikacji z Androida na Blackberry (jeśli dobrze pamiętam, po uprzedniej ich konwersji na odpowiedni format).
Czy ktoś z użytkowników próbował to robić zwłaszcza na wspomnianym OS-ie w temacie?

Będę wdzięczny za podzielenie się wszelkimi informacjami.

 #730130  autor: Tomash
 04 lip 2014, 14:45
A ja mam pytanie jak takie aplikacji działają. Czy jest to raczej sztuka dla sztuki, czy faktycznie są w pełni używalne? Czy trzeba sprawdzać każdą z osobna pod kątem prawidłowego działania, czy większość uruchamia się bezproblemowo? Jest to poziom funkcjonowania identyczny jak na "naturalnym" Androidzie, czy więcej w tym kombinacji i ciągłego wywalania się w najmniej oczekiwanych momentach?

 #730154  autor: Anthrax
 04 lip 2014, 15:49
Uprzedzając, nie jestem użytkownikiem Blackberry, aczkolwiek nie wykluczam zakupu Jeżynki. Upatrzyłem sobie model z B10 i chciałbym dowiedzieć się nieco o tych sztuczkach z aplikacjami z Andka. Po prostu czy warto kupić i próbować eksperymentów z aplikacjami, czy to gra nie warta świeczki.

 #730219  autor: dwaeuro
 04 lip 2014, 20:40
Anthrax pisze:odpalenia paru
Nawet nie paru, a większości ~ ok. 85%, a od wersji oprogramowania 10.3 ~ 99%.
Anthrax pisze:jeśli dobrze pamiętam, po uprzedniej ich konwersji na odpowiedni format
Nie trzeba ich już od ponad połowy roku konwertować. Wystarczy przez jeden z programów zainstalować snap-a i można ściągać i instalować od razu na telefonie.
Anthrax pisze:Czy ktoś z użytkowników próbował to robić zwłaszcza na wspomnianym OS-ie w temacie?
Tylko na tym się da. Wersja OS 7 i starsze nie miały takiej możliwości.
Tomash pisze:A ja mam pytanie jak takie aplikacji działają
Działają identycznie jak na andku zazwyczaj.
Tomash pisze:czy faktycznie są w pełni używalne
Tak, te co działają - dają tyle możliwości co te na andku.
Tomash pisze: Czy trzeba sprawdzać każdą z osobna pod kątem prawidłowego działania
Można sprawdzić na bbforum co potrzebujesz.
Tomash pisze:czy większość uruchamia się bezproblemowo?
Szacuje się, że ok 85% na 10.2.1 i ok 99% na 10.3.
Tomash pisze: Jest to poziom funkcjonowania identyczny jak na "naturalnym" Androidzie,
W większości tak.
Tomash pisze: ciągłego wywalania się
Raczej nie.
Anthrax pisze:warto kupić i próbować eksperymentów z aplikacjami,
Warto. :)

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #730259  autor: Anthrax
 04 lip 2014, 21:45
dwaeuro, Na forum polecano mi BB Z10, nie ukrywam, że sprzęt prezentuje się fajnie i cena też nie jest wygórowana.
Ogólnie planuje ze sprzętu zrobić mocnego indywidualistę. Co to oznacza:
- http://mugen.co/blackberry/blackberry-z ... -door.html - to trafiłoby w miejsce oryginalnej baterii
- co do aplikacji, obecnie mam na Mułodroidzie 4.1 zainstalowane sporo aplikacji (dokładnie 25), z czego około 10 ma swojego odpowiednika w BB markecie. Najbardziej zależy mi na działaniu: TVN Player, Ipla, Niezbędnik łowców burz, mobilempk, mIBOA t-mobile.

 #730260  autor: user_delete34
 04 lip 2014, 21:47
Anthrax pisze: to trafiłoby w miejsce oryginalnej baterii
Dokładnie tak to wygląda, zamiennik baterii i obudowa mieszcząca całość.

[ Dodano: 2014-07-04, 21:48 ]
Jest tam nawet wideo.

 #730264  autor: dwaeuro
 04 lip 2014, 21:53
Wszystko u mnie działa dobrze. Nłb właśnie ściągnąłem i uruchomił się normalnie.

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #730270  autor: Anthrax
 04 lip 2014, 22:08
dwaeuro, dziękuję za sprawdzenie tej aplikacji :)
Markadiusz, 3800 mAh vs 1800 mAh - nie trzeba chyba nic porównywać, ani mówić. Jedynym mankamentem jest to, że nie można tego nigdzie kupić w Polsce. Koszty są spore, a poza tym nie wiem, czy takiego Mugena można ładować oryginalną ładowarką blackberry, czy muszę kupować specjalnie jeszcze ładowarkę.

 #730272  autor: Tomash
 04 lip 2014, 22:09
OK Dzięki za odpowiedzi. To jeszcze pytanie odnośnie aktualizacji - aplikacje aktualizują się automatycznie? Instaluje się je wprost ze sklepu Google czy trzeba kombinować? I może jeszcze a propos ich wydajności - czuć różnicę pomiędzy tym rozwiązaniem, a natywnym Androidem?

 #730273  autor: user_delete34
 04 lip 2014, 22:10
poza tym nie wiem, czy takiego Mugena można ładować oryginalną ładowarką blackberry, czy muszę kupować specjalnie jeszcze ładowarkę.
W zasadzie wszystko, co ma złącze microUSB, ładujesz dowolną ładowarką z koncówką microUSB. Tutaj używasz po prostu tej oryginalnej od Jeżynki.

[ Dodano: 2014-07-04, 22:11 ]
Interesujący wątek swoją drogą.

 #730285  autor: Anthrax
 04 lip 2014, 22:24
Markadiusz pisze:W zasadzie wszystko, co ma złącze microUSB,
Czyli jeśli z drugiej strony mam wyjście USB to oznacza to też, że mogę ładować komputerem :]
Markadiusz pisze:Interesujący wątek swoją drogą.
Dziękuję :)

Wszystko wskazuje na to, że przesiądę się z Ace'a 2 na BB Z10 i przeproszę się z kolejnym systemem w życiu :) Był Symbian, Andek, WP i Apple bawiłem się na maszynach znajomych. Zostaje jeszcze MeeGo i Bada :D

Swoją drogą możliwość korzystania z apek na BB to kapitalna sprawa! Nie jest chyba nowością, że zielony robocik to kosmiczny zamulacz w dodatku pełen wirusów i innego syfu. Najnowsze wersje softa dopiero od niedawna zaczynają być dopracowane i optymalizowane, co nie zmiena faktu, że do Andka potrzeba potężnych podzespołów i bez procka minimum 1 Ghz i ramu 1GB to chyba szkoda pieniędzy. A telefony z takimi (i lepszymi) podzespołami kosztują dość sporo, a topowe modele - horrendalnie drogie.
BB Z10 wyszedł jakiś czas temu również bardzo drogi, ale dziś jego cena jest znacznie mniejsza. Za 800 zł ma się 1,5 Ghz (i to A9!) i aż 2GB ramu. Niech ktoś mi znajdzie słuchawkę z Andkiem z takimi parametrami w tej cenie :D

 #730291  autor: user_delete34
 04 lip 2014, 22:32
Anthrax, oby takie wsparcie było nadal rozwijane, to i ja dołączę w przyszłości na BB Classic. Jeżeli jeszcze byłaby (jest?) możliwość zarządzania uprawnieniami aplikacji, BB OS ma dużą szansę się podnieść!

 #730301  autor: Anthrax
 04 lip 2014, 22:45
Markadiusz, gdyby tylko BB miało bardziej rozwinięty sklep z aplikacjami. Przeciętnemu użytkownikowi nie będzie się chciało bawić w "hybrydy androidowe" tylko szybko ściągnąć i zapomnieć :D (czytaj zainstalować).
Biorąc pod uwagę specyfikację sprzętową to BB kładzie na łopatki większość sprzętu, niezależnie czy to Android, czy WP. 1,5Ghz w sam raz wystarczy do internetu i wielu gier, maszyny powyżej 2Ghz to chyba dla maniaków lubiących nie tylko grę, ale poparzone ręce i ciągłe ładowanie :D. Wielki plus za 2GB ramu. W Androidzie to właśnie braki ramu moim zdaniem powodowały lagi, resety i ogólny gnój (sory za słowo).
Jakby jeszcze BB zaczęło dokładać mocniejsze niż zwykle baterie i otworzyło się bardziej na użytkowników "cywilnych", to w kilka miesięcy zmietliby WP.

Moją tezę można uznać za szaloną, ale:
- BB z martem 60-70% tego co jest w AppStore, czy Google Play
- więcej modeli dla "cywili"
- lepsze baterie na dzień dobry (10-15% większa pojemność, bez wielgachnych cegieł)
- nieco niższe ceny
Rozłożyliby wszystkich na łopatki. Wiem, idylla, ale wcale nie taka niemożliwa do realizacji, przynajmniej w części!

Tomash pisze:To jeszcze pytanie odnośnie aktualizacji - aplikacje aktualizują się automatycznie?
A pod to pytanie również się podpisuję!

 #730302  autor: user_delete34
 04 lip 2014, 22:51
Anthrax, sytuacja BB jest zła, więc aktualnie muszą trzymać się klienteli, na którą mogą liczyć, tj. biznesu.
Wystarczy, jeśli będą te aplikacje z Androida, BB stworzyło już zoptymalizowany system i póki co niech dba o to i by w ogóle ktoś kupował ich produkty, by nie padli. Jak da radę, można samemu zainwestować w deweloperów (choć nie wiem, czy ta kolejność to do końca dobry pomysł).
Odnośnie sprzętu, ja też jestem zdecydowanie zwolennikiem optymalizacji zamiast lepszych podzespołów, ale do niektórych czynności (wideo FullHD+zdjęcie na raz itp) sensowny sprzęt nadal będzie potrzebny, nic na wyrost.

Tymczasem oni niech sobie radzą sami, a ja ponownie zadam pytanie: dwaeuro, czy można zarządzać uprawnieniami programów?

 #730306  autor: Anthrax
 04 lip 2014, 23:05
Markadiusz pisze:sytuacja BB jest zła
Pomyśleć, że takie problemy kiedyś to było dla nich coś obcego...
Markadiusz pisze:Odnośnie sprzętu, ja też jestem zdecydowanie zwolennikiem optymalizacji zamiast lepszych podzespołów
Dokładnie tak samo uważam. Zresztą przy tym, co BB ma w środku spokojnie poradzi sobie ze wszystkim.

Oby BB się wygrzebało

 #730315  autor: dwaeuro
 04 lip 2014, 23:14
Anthrax pisze:można ładować oryginalną ładowarką blackberry
Najlepiej dokupić tę do BlackBerry PlayBook-a z żółtą końcówką lub Samsunga Galaxy S4/S5. Oryginalna do Z10 jest słaba, jak dobrze pamiętam 0,7mA.
Tomash pisze:aplikacje aktualizują się automatycznie?
Wchodzi do Snap-a (jak do Google Play-a) i aktualizujesz

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #730372  autor: Anthrax
 05 lip 2014, 11:33
dwaeuro, a czym się różnią poszczególne wersje BB? Chodzi mi o st100-1, st100-2 i resztę (jeśli takie są) :D

 #730382  autor: dwaeuro
 05 lip 2014, 12:32
W Polsce są tylko STL100-1 i STL100-2. Pierwsza to wersja bez LTE, oferowana w Orange i Play-u, ma procesor Texas Instruments OMAP 4470 (firmy, która wycofała się już z robienia procesorów) oraz grafikę PowerVR SGX 544 GPU. Druga wersja oferowana w Erze i Plusie, to ta z obsługą 4G, ma bardziej rozpowszechnione podzespoły, czyli procesor Snapdragon S4 i kartę graficzną Adreno 225.
Generalnie polecana jest ta druga wersja ze względu na lepsze zarządzanie energią i większą wydajność w przypadku używania aplikacji z androida (choć niby benchmarki ma gorsze). Poza tym sprawia mniej problemów i miała o wiele mniej "błędów wieku dziecięcego", który w obydwu wersjach zostały raczej już wyeliminowane w większości.

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #730389  autor: zygikuleczka
 05 lip 2014, 13:17
A tak trochę w innym kierunku analizując blackberry-konieczny jest ten pakiet danych, który pozwala na łączenie się z ichnimi serwerami czy daje radę bez?

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #730390  autor: KA
 05 lip 2014, 13:19
Tego wymagania w nowym systemie już nie ma.