DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #728901  autor: user_delete27
 30 cze 2014, 19:26
Witam, od jakiegos czasu można już u nas kupić wyżej wymienione BB, i tutaj pytanie do posiadaczy - jak się sprawują te telefony i nowy OS po kilku miesiącach użytkowania? Jak z klawiaturą? Bawiłem się q5 i klawisze ma w stylu starego 8310 czyli świetne, Q10 macałem tylko chwilę i wygodniejsza wydała mi się klawiatura w moim 9780. Z10 i inne modele tylko dotykowe odpadają, wole fizyczną qwerty. Liczę tutaj na opinię dwaeuro bo zapewne niejednego BB na OS10 już widział i może coś powiedzieć na ich temat ;) I ostatnia sprawa - jak dziala push bez BISa na tym nowym systemie ? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

 #728918  autor: dwaeuro
 30 cze 2014, 19:54
Miałem pół roku Z10, potem Q10, a teraz mam Z30. Q5-ki mam dwie w pracy.
System po pół roku, a nawet roku nie dostaje żadnych zadyszek, ani nie pracuje bardziej ociężale. Ostatnia aktualizacja (10.2.1) bardzo dużo wniosła i poprawiła (między innymi instalowanie .apk wprost z telefonu). Nie mówiąc już o becie 10.3 - to jest kosmos :D
Ja zdecydowanie preferuję klawiaturę Q10 (choć nie pobije ona tej w 9900), ale to zawsze użytkownicy BB dzielili się na tych co wolą Curve'y i Bold'y. Q5 też ma wygodną klawiaturę (podobną, lecz bardziej płaską jak w moim 8310).
dziadek186 pisze:jak dziala push bez BISa na tym nowym systemie
Bardzo dobrze, co ciekawe powiadomienia z g-mail'a szybciej przychodzą niż na androida. Generalnie do mail-a to najlepszy sprzęt na rynku.

System ma swoje wady jak i zalety, generalnie uważam go za o wiele bardziej dopracowanego niż np. WP. Takie połączenie trochę filozofii symbiana z stabilnością i szybkością iOS6 oraz otwartością andka.

Będziesz miał pytania - pisz śmiało! :)
Polecam też zaglądnąć na bbforum - dużo tam można ciekawych rzeczy przeczytać.

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #728925  autor: user_delete27
 30 cze 2014, 20:14
Ja ogólnie jestem miłośnikiem jeżynek, ale po mojej przesiadce na nju zostałem bez BISa. Myślałem nawet o przeskoku do orange, ale chyba lepiej będzie kupić innego BB ;) Mam jeszcze pytanie o baterie, w 9780 już bateria już kona - 2 dni bez bisa ( dużo dzwonie ). I tu pojawia się dylemat - Q5 z podobno lepszą baterią do wyrwania za 600 zł nowy czy Q10 za tysiaka. Warto dołożyć? Wiem, Q5 ma odpustowy tył i gorszy ekran ale jestem w stanie się z tym pogoodzić jeżeli zrekompensuje mi to baterią. I jeszcze serwis - jak wygląda serwisowanie? To prawda że jeżyny są wysyłane na serwis do naszych węgierskich braci?

 #728938  autor: dwaeuro
 30 cze 2014, 20:31
Wydajność Q5 i Q10 jest bardzo podobna, więc jeżeli zaakceptujesz gorszą obudowę, aparat, brak szkła - to czemu nie. Czasami niektóre mają problem z jakością rozmów. Bateria Q5 jest o ok. 20 procent lepsza (wytrzymuje ok 2.5 dnia, Q10 ok 2 dni).
I jeszcze serwis - jak wygląda serwisowanie?
BB nie mają w Polsce normalnego serwisu, dlatego bardzo ważne jest gdzie kupuje się telefon. Orange i T-Mobile wysyła do bdb serwisu SBE. Play/Plus swego czasu do Anglii jak i na Węgry. Nie kupuj z gwarancją serwisową, bo jest nic nie warta.

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #728948  autor: user_delete27
 30 cze 2014, 20:53
I tu pojawia się kolejne pytanie - chciałem kupić w sklepie typu Komputronik albo Karen ( na allegro wiekszość ładnych egzemplarzy to przywózki). Oni też wysyłają za granicę czy jakiś Mietek rzemieślnik naprawia je przy pomocy dłuta w serwisie piwnicznym ?

 #728951  autor: dwaeuro
 30 cze 2014, 20:56
Komputronik bardzo często wymieniają na nowy lub nawet zwracają pieniądze, lecz nie wiem gdzie teraz serwisują.

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #729181  autor: user_delete27
 01 lip 2014, 15:24
Dzięki wielkie za pomoc, będę polował na q10 z orange.

 #729244  autor: dwaeuro
 01 lip 2014, 18:57
Albo z T-mobile też warto.

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #736796  autor: Karofun
 01 sie 2014, 12:51
w playu też można dostać. Popularny telefon teraz:)