DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #611632  autor: wook
 04 lut 2013, 00:04
Jako, że temat o Z10 już jest to co sądzicie o Q10? Mi (z aktualnych danych znaleźionych w necie) podobają się takie rzeczy:
-fizyczna klawiatura qwerty (coraz mniej takich smartphonów),
-interfej systemu (wygląd, działanie z tego co widziałem na YT)
-prawdziwy multitasking.
-konfiguracja (ilość RAM'u, możliwości powiększnia pamięci nawet do 80GB (pewnie w rzeczywistości wyjdzie maxymalnie około 74GB)

Czy ktoś ma zamiar kupować jak będzie dostępny w Polsce? Czy wyczekujecie go z niecierpliwością? Co o nim sądzicie? Co wam się w nim podoba (lub nie)?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #611748  autor: wtd
 04 lut 2013, 19:23
Q10 mnie kompletnie nie jara, z fizycznych klawiatur wyleczyłem się odkąd miałem pierwszego iphone (bo na wcześniejszym lg viewty nie było to najlepsze rozwiązanie). A jeżeli mam wybierać większy ekran lub fizyczna klawiatura to zdecydowanie wolę pierwszą opcję. Dlatego jeżeli BB10 to tylko na Z10.

 #623313  autor: yogurcik
 28 mar 2013, 16:23
Mam obecnie 9900 i się nie mogę doczekać q10 u któregoś z operatorów aby go zakupić ...

są sieci i jest BOK PLAY.....nigdy więcej

 #646963  autor: grzecz8
 14 lip 2013, 12:01
MA ktoś może Q10? I mógłby coś więcej o nim powiedzieć?

 #647497  autor: znawca
 16 lip 2013, 01:07
Wujek ma Q10, wcześniej też zawsze miał BlackBerry i jest bardzo zadowolony

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #650813  autor: jurekedi
 28 lip 2013, 21:02
moja znajoma ma q10 i nie jest zadowolona z tego tela. często łapie zawiechy i wcina jej numery z karty sim.

 #651388  autor: Wietrzycki
 31 lip 2013, 13:29
jurekedi pisze:moja znajoma ma q10 i nie jest zadowolona z tego tela. często łapie zawiechy i wcina jej numery z karty sim.
"Kuzyn brata ojca dziewczyny mojego niemca z wymiany" też ma i mu się nic nie zacina... Może kupiła jakiś chiński szrot i myśli, że to Q10.

A tak na serio jakoś nie zauważyłem przez dwa ostatnie tygodnie aby coś się zawieszało albo wycinało kontakty. BB10 to naprawdę dobry, szybki i bardzo płynny system. System powiadomień i hub - cudowny. Klawiatura fizyczna - miodzio, nie używałem fizycznych klawiatur od dwóch lat i po dwóch tygodniach ciężko mi się przyzwyczaić na powrót do dotykowej.

Minusem jest niestety wprowadzanie polskich znaków (na szczęście jest dosyć wygodna i mało zawodna autokorekta).

Ogólnie tak system jak i sprzęt naprawdę dopracowany - szczególnie biorąc pod uwagę czas od premiery systemu. Aplikacji też całkiem sporo już dostępnych i ilość stale rośnie.

 #684206  autor: LysyAndroid
 20 gru 2013, 11:53
Szkoda że im nie wyszedł do końca, bo swojego czasu jak miałem się przesiąść z analoga na typowego smartfona to mi się q10 marzył jako złoty środek ;)
No ale chyba do w pełni dotykowych trzeba się przyzwyczaić niestety stety...

Siedzimy, fajnie jest...

 #684217  autor: user_delete34
 20 gru 2013, 12:19
Mi w nim brakuje klawiszy słuchawek, trackpada i nawigacji w stylu stare Ovi Mapy (nie: here), nawet płatnej. Za to podoba mi się kwadratowy ekran. Nie lubię panoramicznych, szczególnie w pionie, a teraz tylko takie i w dodatku ogromne rozmiarami.

Pytanie, jak z emulacją aplikacji z androida ze względu na rozdzielczość wyświetlacza? Jakiś przykład popularnego programu, którego nie odpalę na Q10 przez emulator, a brakuje w sklepie?

[ Dodano: 2013-12-20, 12:21 ]
Wietrzycki pisze: Minusem jest niestety wprowadzanie polskich znaków
Ponieważ? Jak się je wprowadza? Na Nokii E72 wciskam dodatkowy klawisz Sym zanim wcisnę np. a, by dostać ą. Nie muszę czekać ani nic podobnego.
 #946193  autor: martin87
 20 sie 2017, 13:30
Jak bateria trzyma na czuwaniu w tym Q10 też jest taka tragedia jak w smartgonach czy jednak trzyma te 2 dni?
Blackberry nie ma luk z oprogramowaniem: np. fb, email, aplikacje typu osm maps?