DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #604794  autor: liwos
 31 gru 2012, 14:52
Witam!

Przymierzam sie do zakupu nowego telefonu i wpadł mi w oko BlackBerry 9780 Bold,szczerze mówiąc nie bede używał tego telefonu biznesowo,wiadomo sms,połączenia,muzyka,internet,oczywiście klawiatura oraz całe funkcjonowanie BB juz przejrzałem i mi odpowiada,ale interesuje mnie Wasze zdanie,czy są jakieś powody dla których ten model jest złym wyborem?

Mile widziane inne propozycje telefonów,lecz bez dotykowego wyświeltacza a jeżeli już to w normalną klawiaturą qwerty :)

Chce sie także dowiedzieć jak wygląda obsługa GPS w BB.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2013, 18:29 przez liwos, łącznie zmieniany 1 raz.

 #605356  autor: code
 02 sty 2013, 22:49
liwos pisze:szczerze mówiąc nie bede używał tego telefonu biznesowo,wiadomo sms,połączenia,muzyka,internet
czy to znaczy, że nie dokupisz do niego BIS?
liwos pisze:normalną klawiaturą qwerty
ten model, prócz 9900, ma wspaniałą klawiaturę i nie ma co porównywać.
liwos pisze:Chce sie także dowiedzieć jak wygląda obsługa GPS w BB.
wygląda słabo, bo przez brak aGPS (jest tylko GPS), BB fix'uje się bardzo wolno. jak się zafixuje, działają mapy Google, Nawigacja Orange (innych nie testowałem).

 #605363  autor: Eriszkigal
 02 sty 2013, 23:25
Code, pewien jestes tego GPS?
Wg http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1799
Bold posiada aGPS, a w moim Curve 3G również go mam, wiec cos mi się nie chcę wierzyc, żeby RIM tutaj dal ciala.

Ode mnie propozycja telefonu to BB 9360. Dostajesz nowszy system z lepsza przegladarka internetowa, ale kosztem:
- aparat bez AF
- slabsza bateria
- mniej prestizowy wyglad
- gorsza klawiatura (chociaż niektorzy, w tym ja, lubia klawiature z serii Curve)

Pzdr

 #605994  autor: code
 05 sty 2013, 22:37
Eriszkigal pisze:Code, pewien jestes tego GPS?
w materiałach miałem, że nie ma. ale spytałem bezpośrednio u źródła - i myliłem, się, ma aGPS. nie było moją intencją wprowadzenie w błąd i bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi.

 #624961  autor: overconscious
 05 kwie 2013, 10:06
Eriszkigal pisze:Ode mnie propozycja telefonu to BB 9360. Dostajesz nowszy system z lepsza przegladarka internetowa, ale kosztem:
- aparat bez AF
- slabsza bateria
- mniej prestizowy wyglad
- gorsza klawiatura (chociaż niektorzy, w tym ja, lubia klawiature z serii Curve)

Pzdr
Ja mam BB9780 i uważam, że to jest najbardziej udany model BlackBerry.

+ wygodna klawiatura,
+ wygodny trackpad,
+ dobra bateria (mimo BISa trzyma 2-3 dni),
+ świetny aparat z AutoFocus'em (fotografuje dokumenty rewelacyjnie, które można potem przesłać sobie mailem)
+ brak ekranu dotykowego (uważam, że w telefonach z taką przekątną ekranu jest to plus).

Ogólnie jest to świetny telefon i wątpię, żeby ktokolwiek mająć BISa mógł być z niego niezadowolony.
Dobrze leży w ręce, automatycznie wykrywa kiedy jest włożony do kabury (i się blokuje), z kabury wystaje dioda, która powiadamia nas o zdarzeniach (bardzo wygodne, bo wiadomo kiedy jest mail lub nieodebrane połączenie).

Są jednak i minusy systemu BlackBerry - to jest brak darmowej nawigacji samochodowej, brak darmowych rozmów VoIP lub Skype.

Co do przeglądarki i nowszego systemu, to uważam, że nie ma sensu z tego powodu kupować wogóle BlackBerry. Jeśli ktoś chce szlupać po stronach WWW, to i tak powinien wybrać jakiegoś Android'a lub iPhona z dużym ekranem dotykowym, a nie BlackBerry.
Zaletami BlackBerry są maile w trybie push (oraz inne wiadomości np z komunikatorów jak IM+) oraz klawiatura, a nie przeglądarka WWW.
Ja na BlackBerry przeglądam strony okazjonalnie i poza bankiem, prawie wyłącznie na Operze Mini.
Nie mniej jednak Opera Mini sprawdza mi się świetnie gdy potrzebuję coś sprawdzić, wyszukać na szybko, dowiedzieć się (90% stron chodzi bez zarzutów). Ale nie sprawdzi się dla nałogowców, bo to jednak trochę okrojona przeglądarka dla małego ekranu.

 #627326  autor: wisplst
 16 kwie 2013, 13:01
Niezaprzeczalną zaletą BB jest klawiatura, po prostu bajka.

Sklep oferuje http://www.wisplast.pl/ oryginalnalne, wysokiej jakości prezenty i upominki.

 #671792  autor: kislu56
 31 paź 2013, 17:43
o co chodzi z tym bisem

 #671793  autor: darek638
 31 paź 2013, 17:47
BIS pozwala na odbieranie prywatnych maili oraz korzystanie z 10 kont pocztowych równocześnie. Usługa pozwala również na dostęp do treści internetowych za pomocą domyślnej przeglądarki terminalu BlackBerry.

Nigdy więcej Play.

 #671812  autor: kislu56
 31 paź 2013, 19:26
zastanawiam sie nad nim , zalezy mi na aplikacji typu endomondo do biegania . widzialem na stronce ze jest do pobrania . wszystko fajnie dziala , mial ktos ?

 #671815  autor: Eriszkigal
 31 paź 2013, 19:46
To zależy co rozumiesz pod pojęciem wszystko :) Niektórych funkcji, które są na Androidzie nie ma, ale podstawowe działają poprawnie (pokazywanie tempa/dystansu, komunikaty głosowe, wirtualny pacemaker).

Pozdr!

 #671819  autor: kislu56
 31 paź 2013, 19:56
a co bardziej polecasz tego blackberry czy htc cha cha ? czy moze cos podobnego z qwerty w podobnej cenie lepszego ?? zalezy mi na w miare ok aparacie i spoko odtwarzaniu muzyki