Strona 1 z 1

blackberry - przywracanie usuniętych kontaktów

Post:24 lis 2012, 15:44
autor: dyzio94
Witam , po zainstalowaniu nowego softa ( z OS 5 do Os 6) w telefonie blackberry blod 9700 zostały utracone kontakty. NIemam tych kontaktow nigdzie zapisanych , na karcie tez nie , były one w pamięci telefonu. Kopi zapasowej nie zrobiłem wiec manualne odzysiwanie jest niemozliwe.
Prosze poradzcie mi jak odzyskac te kontakty bo napewno się da, było ich ponad 700 , są tam najwazniejsze numery ktorych juz niezdobede , bardzo mi zależy na tym. Czy w symaptii poradzili by sobie z czyms takim ?

[ Dodano: 2012-11-24, 21:33 ]
naprawde nikt nigdy nie mial takiego problemu? pomoze ktos wkoncu czy nie , jest jakakolwiek mozliwosc odzyskania tych kontaktów poprzez jakis program? pytalem sie kolegi i mi powiedzial ze odzyskiwanie danych z pamieci telefonu(flash) jest nie mozliwa. czy to prawda?

Post:24 lis 2012, 21:44
autor: code
miałeś BIS lub BES?

Post:24 lis 2012, 21:51
autor: dyzio94
mialem lecz z nich niekorzystałem - niemam skąd importowac tych kontaktów. W jakims dobrym serwisie dadzą rade odzyskac?

Post:24 lis 2012, 21:58
autor: code
trochę nie rozumiem jak miałeś, tylko nie korzystałeś, a to dość ważne. miałeś usługę włączoną u Operatora?

[ Dodano: 2012-11-24, 22:03 ]
tak, czy inaczej, poszukaj na dysku pliku *.ipd
jak robiłeś update Desktop Managerem, on automatycznie zrobił backup telefonu. backup będziesz miał w tym pliku. zakładam, że wszystko poszło ok z backupem - choć straciłeś kontakty z jakiegoś niejasnego powodu, dlatego spytałem o usługę BIS/BES.

Post:24 lis 2012, 22:21
autor: dyzio94
przeszukałem i niema takiego pliku. Wczoraj wieczorem robiłem tego update do OS 6(nie pamietam czym to zrobiłem, byłem w stanie nietrzezwosci, ale wg histori przegladarki to wchodzilem na strone BB,zainstalowalem jakąs gre hungry birds i byc moze od razu stamtąd zrobił sie ten update choc nie wiem czy jest to mozliwe), teraz zrobiłem downgrade do OS 5 dzieki Blackberry deskop software i samo zrobiło kopie zapasową w pliku .bbb. Natomiast z wczoraj nie znalazłem takiego pliku :( Nie mam pojęcia jak to się stało, jest to sluzbowy tel i te kontakty są priorytetem ;/

Post:25 lis 2012, 11:37
autor: code
Twoje kontakty są na urządzeniach / serwerach, z którymi się synchronizowałeś. jeśli miałeś usługę BIS/BES (dalej nie wiem), odzyskanie jest możliwe. jeśli synchronizowałeś terminal z komputerem, Twoje kontakty będą również na komputerze i możesz je zsynchronizować.

jeśli nic z powyższych, alternatywnie zostają dwie rzeczy: jeśli jesteś Klientem Orange, pomoc płatna pod *900, albo przejrzenie bilingów z ostatnich trzech miesięcy, spisanie numerów i przedzwonienie/wysłanie smsa do tych ludzi.

Post:20 sty 2013, 09:44
autor: stz
Przed zmianą softu telefon robi kopie zapasową na siłę, bynajmniej u mnie tak jest w BB 9900. Bardzo wazne jest, aby mieć zainstalowany program Blackberry Protect. W każdym BB taki program powinien być. On sam co jakis czas zrzuca kopie zapasową na serwery Blackberry i z odzyskaniem danych nie ma żadnego problemu.

Post:01 lut 2014, 05:29
autor: Jack02
Dobrze leży w ręce, automatycznie wykrywa kiedy jest włożony do kabury (i się blokuje), z kabury wystaje dioda, która powiadamia nas o zdarzeniach (bardzo wygodne, bo wiadomo kiedy jest mail lub nieodebrane połączenie).