DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #573202  autor: Sacronus
 07 sie 2012, 04:50
Witam,

Od ponad 2 tyg przeglądam Internet w poszukiwaniu telefonu zapewniającego perfekcyjną jakość połączeń głosowych z klawiaturą qwerty – tak trafiłem na markę Blackberry, a zwłaszcza na serię Bold "Bold to Bold i o jakość (i głośność) połączeń nie musimy się ani trochę martwić!"

Przeczytałem recenzje: 9000, 9700, 9780, 9790, 9900 i muszę przyznać że najbardziej zainteresował mnie prekursor serii czyli BlackBerry Bold 9000 z systemem głośników stereo, w prawie każdej recenzji widzę nawiązanie do tego modelu



"O zamianie 9790 w mini-wieżę, co dało się zrobić z 9000, możemy jednak zapomnieć. "

"(Recenzja Bold 9900) Dźwięk wydobywający się z urządzenia przez tylni głośnik jest całkowicie do przyjęcia, choć podobnie jak w przypadku rozmów telefonicznych, niestety nie może konkurować z analogicznym rozwiązaniem z 9000."

"Nawet pomimo tego, że 9780 w przeciwieństwie do 9000 nie posiada systemu głośników stereo, najwyższy poziom głośności połączeń będziemy ustawiać dopiero w sytuacjach naprawdę ekstremalnych i w większości przypadków ustawienie na poziomie 50% będzie absolutnie wystarczające."



Właściwie to trafiłem tu z innego forum po tym jak ktoś napisał "myślałem że najlepszą jakość połączeń mają nokie, aż nie trafiłem na Blackberry, zwłaszcza seria Bold"

Na innych forach też wiele osób pisze że Blackberry Bold 9xxx to najlepszy telefon jaki w życiu mieli, coś w tym musi być.



Byłem zdecydowany na zakup, ale na Allegro BB 9000 mozna kupić albo używane albo czekać na wysyłkę z Hong-Kongu – nówki po 500 zł.



I dlatego się zastanawiam czy BB Bold 9000 bardzo wyprzeda swoich następców jeśli chodzi o jakość połączeń głosowych czy jest tylko nieznacznie z przodu. Jeżeli rozpatrywać telefony tylko pod tym względem ranking przedstawiałby się następująco:



BB Bold 9000 (głośniki stereo, najwyższa jakość połączeń głosowych)

BB Bold 9900/9930 – dodano tylni głośnik jednak "Dźwięk wydobywający się z urządzenia przez tylni głośnik jest całkowicie do przyjęcia, choć podobnie jak w przypadku rozmów telefonicznych, niestety nie może konkurować z analogicznym rozwiązaniem z 9000."

(Recenzja Bold 9790) "Dźwięk jest wyraźny i stosunkowo głośny (choć do 9900 nieco mu brakuje)"

BB Bold 9700/9780/9790 – usunięcie dodatkowego głośnika, spowodowało spłycenie dźwięków, telefony nadal oferują bardzo wysoką jakość połączeń ale to jednak nie to co kiedyś).



Za 1200 zł mogę mieć używanego BB Bold 9900 na allegro – gwar. 12 m

http://allegro.pl/jak-nowy-blackberry-9 ... 46975.html

Czy może lepszy używany/nowy Bold 9000 za 400-500 zł



To może podam moje wymagania co do telefonu:

jakość/głośność połączeń jest dla mnie absolutnym priorytetem

w drugiej kolejności jest żywotność baterii( i tu niestety z tego co mi wiadomo zarówno w 9000 jak i 9900 wygląda to gorzej niż w serii 97xx, która z kolei również oferuje świetną jakość połączeń głosowych a nowe telefony chodzą na Allegro po ok 1000 zł).

na trzecim miejscu jest klawiatura qwerty która w kazdym z przedstawionych modeli jest swietna.

Gadżety typu aparat/kamera oraz cała masa aplikacji biurowo-rozrywkoch mnie nie interesują.

Czyli Podsumowując ma to być przede wszystkim telefon do dzwonienia (3-5 h dziennie), sms i sporadycznie do Internetu (np. Aby sprawdzić rozkład jazdy pociągów będąc w Galerii Handlowej ) z baterią działającą od rana do wieczora. Budżet max 1200 zł. Rozważam też inne modele poza serią Bold, jutro poczytam o Curve.

Jaka jeżynka będzie dla mnie najlepsza???



Troche chaotyczny ten post wyszedł ale patrzcie która jest godzina...

 #573228  autor: tolor
 07 sie 2012, 10:01
Moim zdaniem trochę za bardzo zapatrzyłeś się w recenzje, pamiętaj że były one pisane w zupełnie innym okresie czasu. Kiedy BB 9000 pojawił się na rynku to był on całkowitym hitem, także pod względem jakości połączeń, głośności dzwonków itp.
Dzisiaj większość smartphonów ma drugi mikrofon do łapania szumów z otoczenia, różnego rodzaju systemy dźwiękowe i pisząc recenzję 9900 autorzy porównują ten model do tych telefonów. Jeżeli masz niedaleko do większego miasta znajdziesz punkty, gdzie mają zarówno 9000, jak i 9900 i najlepiej sam posłuchać obydwu. Jednak moim zdaniem, jeżeli nie mają dla Ciebie znaczenia podzespoły, a jedynie jakość rozmów i bateria nie zastanawiałbym się nad 9900, już szybciej bym porównywał 9000 z 9780, obydwa dźwiękowo są ok, a będziesz bardziej zadowolony ze względu na długość pracy baterii.

 #573254  autor: Sacronus
 07 sie 2012, 11:59
Tolor, dziękuje za cenne uwagi, jestem raczej zielony w tym temacie. W takim razie chyba zostanę przy Boldzie 9000 (ładniejszy jest :). A czy mógłbyś wypisać kilka modeli smartfonów qwerty innych marek z jakością dźwięku porównywalną w Bold 9000? Bardzo by mi to ułatwiło dokonanie wyboru.

 #573327  autor: tolor
 07 sie 2012, 15:04
Jeżeli zależy Tobie na najlepszej jakości rozmów to szukaj telefonu z pełną obsługą HD Voice i dobrym głośnikiem do rozmów oraz drugim głośnikiem multimedialnym. Dobrze żebyś sobie porównał jak działa telefon bez HD Voice i z tą funkcją. Na rynku telefonów z qwerty panuje dziwna posucha, poza BB są pojedyncze modele innych firm i seria E Nokii, najszybciej bym jednak polecał Nokię, głównie ze względu na obsługę HD Voice. Jednak i wśród Nokii ciężko coś wybrać. E7 ładnie gra jednak to cegła, E6 znowuż ma problemy ze stykiem słuchawek, a E72 niby ma obsługę HD Voice.

 #573913  autor: kamil_93
 09 sie 2012, 19:49
Ojciec miał 9900. Po miesiącu oddał, bo bateria max do 15.00 trzymała...
Oprócz tego fajny.

Komputer ma tą przewagę nad mózgiem, że się go używa

 #574379  autor: code
 11 sie 2012, 22:43
Bold 9000 był fajny, ale używane egzemplarze będą miały problemy z kulką, a nowe nie istnieją (produkowane są tylko repliki).

9900 mam i używam, najwygodniejsza klawiatura ze wszystkich BB, jakość rozmowy bardzo dobra (pamiętaj, że jakość rozmowy zależy nie tylko,od telefonu, ale też od Operatora), do przeglądania internetu nadaje się tak sobie. Tu lepszy jest 9810. Głośników jest w porządku, a systemu stereo z żadnego telefonu nie zrobisz, głośniki są po prostu za blisko siebie. Dla mnie sztuka dla sztuki, choć 9000 miałem i używałem długo. Ładnie grał, ale nie na tyle, by go pod niebiosa chwalić.

9000 dziś na pierwszym miejscu już nie będzie, dziś jej jakość rozmowy nie jest już taka powalająca, jak kiedyś.

[ Dodano: 2012-08-11, 22:46 ]
kamil_93 pisze:Ojciec miał 9900. Po miesiącu oddał, bo bateria max do 15.00 trzymała...
Oprócz tego fajny.
Dziennie odbieram 60 maili, wysyłam drugie tyle, rozmawiam co najmniej 1h i dużo piszę w BBmessengerze. Czasem zajrzę do internetu, słucham muzyki w drodze do pracy. Starcza na 2 dni.

[ Dodano: 2012-08-12, 08:16 ]
Zanim kupisz, przeczytaj: http://www.bbnews.pl/?page_id=3950

[ Dodano: 2012-08-12, 08:42 ]
Btw, niezła partyzantki jest na Allegro, nawet ten zestaw http://allegro.pl/blackberry-9000-nowy- ... 06127.html jest podejrzany. Znajdują się na nim oryginalne akcesoria, ale niekoniecznie pochodzące od tego telefonu - prócz pokrowca. RIM pakował każde akcesorium w osobny, jednorazowy woreczek (na zdjęciu z aukcji kabel usb jest w zamykanym woreczku), z naklejką z numerem. Do tego, słuchawki pochodzą z nowszych serii, 9000 miał inne słuchawki. Pudełko wygląda na oryginalne, ale jak już pisałem - RIM nie produkuje już nowych 9000, wietnamczycy produkują repliki, jak i refurbishują stare Boldy.