DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki BlackBerry oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #384493  autor: grubass
 01 lut 2010, 11:45
Co wiesz o terminalach blackberry? Czy gdzieś o nich słyszałeś? Czy warto kupić blackberry? Z jakim innym urządzeniem jakiego producenta może konkurować blackberry? Czy poleciłbyś blackberry i dlaczego?

 #384599  autor: kowcio
 01 lut 2010, 17:34
BlackBerry to bardzo dobre telefony skierowane dla osób biznesu, podobnie jak HTC. Są to smartfony oparte na systemie operacyjnym. Podobnie jak HTC. Poleciłbym, bo te telefony sa bardzo dobre, chociaż odrzucić potrafi cena telefonu, która niska nie jest.
Myślę, że jeśli telefon spełnia wymagania to jak najbardziej warto. Ale.. Na tych urządzeniach to nie posłuchasz muzyki w bdb jakości ani nie zrobisz dobrego zdjęcia...

 #385087  autor: tomasz
 03 lut 2010, 11:21
ja mam raczej negatywne odczucia jeśli chodzi o telefony z taką klawiaturą, wole te boczne slidery ze po rozsunięciu jest klawiatura qwerty szeroka

 #385331  autor: grubass
 04 lut 2010, 09:01
a co sądzicie o systemie blackberry? co o odbieraniu na nim poczty? o internecie?

 #385446  autor: vinc
 04 lut 2010, 19:22
grubass pisze:Z jakim innym urządzeniem jakiego producenta może konkurować blackberry?
Odwróciłbym te pytanie, a brzmiałoby tak: Jakie inne urządzenia producenta mogą konkurować z BB?

Wszystkie typu BB, czyli z qwerty pod wyświetlaczem, obudowa typu brick. Przykładem są Nokie e61, e63, e71, Samsung i780, i600, HTC Snap itp...
grubass pisze:a co sądzicie o systemie blackberry?
Stabilne i szybkie draństwo :)
grubass pisze:co o odbieraniu na nim poczty?
Jak masz wykupioną usługę BB u swego opa to aktualnie nie różni się od innych telefonów umożliwiających odbiór poczty w trybie push.
grubass pisze:internecie?
Tak jak na innych podobnych urządzeniach ;)
grubass pisze:Czy poleciłbyś blackberry i dlaczego?
Wszystko zależy od potencjalnego użytkownika...

Obrazek

 #386017  autor: OskarO
 07 lut 2010, 17:33
zastanawiam się nad kupnem BB 8900 ale martwi mnie że telefon sam łączy się z internetem np. w celu odebrania emaila, czy jest możliwość wyłączenia opcji samoistnego łączenia się z netem? jeżeli tak to kupie.

 #386061  autor: adams99
 07 lut 2010, 20:17
Jeśli masz usługę BIS/BES to za odbiór maili nie jest naliczana opłata - płacisz tylko abonament za usługę BIS/BES. Co do wyłączenia tego - to by chyba przeczyło całej idei Blackberry ;)

Sam czekam do listopada aby się przesiąść - szkoda tylko że w Erze BIS jest ubogi.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2010, 20:56 przez adams99, łącznie zmieniany 1 raz.

 #386070  autor: OskarO
 07 lut 2010, 20:49
hmm, nie pomogłeś mi. wiem ze jak masz pakiety to jest wszystko cacy ale ja mam abonament w play wiec odpada, a zostalo mi 1,5 roku. Chcę mieć poprostu telefon z open qwerty i nie zależy mi na pobieraniu maila co 15min. A z drugiej strony nie mam zamiaru brać żadnej nokii bo klawiatura w nich jest o wiele mniej wygodna ;/ więc ponawiam pytanie czy wie ktoś może czy istnieje możliwość wyłączenia tej opcji? :) a i jeszcze pytanie mam odnośnie bateri w 8520 oraz 8900, czyli jak długo wytrzymują i przy jakim użytkowaniu.

 #386071  autor: vinc
 07 lut 2010, 20:51
OskarO pisze:zastanawiam się nad kupnem BB 8900 ale martwi mnie że telefon sam łączy się z internetem np. w celu odebrania emaila, czy jest możliwość wyłączenia opcji samoistnego łączenia się z netem?
Tak jak napisał adams99, przeczy to idei RIM'a ;) Mimo wszystko jak nie masz skonfigurowanych kont mailowych i wykupionej usługi BB, to nie będzie aktualizacji skrzynki pocztowej...

Obrazek

 #386073  autor: OskarO
 07 lut 2010, 21:08
aha to się cieszę. Rozumiem że RIM jest stworzony do emaila ale ma również bezkonkurencyjną klawiaturę a mi zależy tylko na tym, pewnie skorzystałbym też z opcji maili ale tutaj ogranicza mnie mój abonament. A jak z tymi bateriami?

 #386085  autor: vinc
 07 lut 2010, 21:58
OskarO pisze:Rozumiem że RIM jest stworzony do emaila ale ma również bezkonkurencyjną klawiaturę a mi zależy tylko na tym
czemu Nokie e63, e71, e72, e61, e61i też mają bardzo dobrą i wygodną qwerty...
OskarO pisze:A jak z tymi bateriami?
Jest dobrze :)

Obrazek

 #386094  autor: OskarO
 07 lut 2010, 22:23
nie mówie że jest źle z nokiami, sam mialem e63 i uważam ją za świetny telefon, ale w RIM każdy przycisk jest oddzielny i wyprofilowany, a jeżeli ktoś ma duże łapy jak ja np. to sprawia wielką różnicę, akurat e61 ma oddzielne przyciski ale to już troche jest dziadek nie mniej jednak również polecam jako byly posiadacz.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2010, 22:41 przez OskarO, łącznie zmieniany 1 raz.

 #386095  autor: vinc
 07 lut 2010, 22:29
OskarO pisze:A pytanie troche nie w tym dziale ale uważacie że warto dopłacić te kilkaset PLN i kupić 8900 zamiast 8520?
Rzeczywiście pytanie zadane w złym dziale...

Obrazek

 #386253  autor: Tomash
 08 lut 2010, 19:31
Pytania o możliwość pracy bez łączenia się z Internetem są trochę, jeśli nie bardzo nie na miejscu w przypadku BB. BlackBerry to po pierwsze terminal, po drugie telefon. Poczta jest jego integralną częścią podobnie jak wiadomości PIN. Radzę poczytać trochę o BIS. Bez BISu odbiór poczty będzie utrudniony - owszem jest np. oficjalny program Google do obsługi GMaila w BB, czy Shangmail, ale takie rozwiązania nie mają moim zdaniem większego sensu. Bez BIS niemożliwa jest normalna obsługa poczty z menu BB, często trzeba też kombinować by uruchomić normalną przeglądarkę. Jeżeli nie jest Ci potrzebny 100% push e-mail to nie kupuj BlackBerry, bo to nie ma najmniejszego sensu. Każdy inny telefon będzie obsługiwał pocztę lepiej niż BB bez BIS.

 #403710  autor: Donutellooo
 09 maja 2010, 15:33
Zamierzam kupic Blackberry 8520 w Orange...

WARTO? :)

pozdrawiam

 #404071  autor: grubass
 11 maja 2010, 10:05
czy warto? Zależy do czego chcesz go używać :)

 #427542  autor: helmutthegreat
 03 wrz 2010, 23:51
kowcio pisze:Ale.. Na tych urządzeniach to nie posłuchasz muzyki w bdb jakości ani nie zrobisz dobrego zdjęcia...
Kowcio, sorry, ale co ty pierniczysz? :-)

Akurat do muzyki (na słuchawkach) przyczepić się bardzo ciężko. Odtwarzacz sprawia wrażenie bardzo prostego, ale to zwyczajnie minimalistyczny dizajn RIMu. Gra bardzo dobrze, 9700 ma dedykowany przycisk do pauzowania muzyki. Na głośniku gra kiepsko, podobno 8900 ma 2 głosniki i gra świetnie, ale nie miałem okazji tego testować. Z resztą granie muzyki na głośniku nie jest dla mnie priorytetem :-)

Aparat spełnia swoją funkcję bardzo dobrze - zdjęcia tekstu wychodzą ostre i czytelne. Na facebooku w grupie RIM był konkurs na najlepsze zdjęcie zrobione BB i musze przyznać, że szczena (powinno być żuchwa, ef ta polska frazeologia) mi opadła! Co prawda w lightroomie można wszystko uratować, ale jednak ;)

Czy polecam - zależy do czego. Jeśli ktoś dużo korzysta z neta, to w trochę tylko wyższej cenie dostanie ajfona, a w podobnej wave'a. Ale klawiatura jest bezkonkurencyjna, wygląd i elegancja systemu też. Rozważam zmianę na milestone / wave przy braniu abonamentu, ale chyba skończy się na wzięciu telefonu i spieniężeniu go na allegro ;)

Jest: BlackBerry 9700 + Nokia E51

Było: Samsung I550w, Motorola E8, Nokia E52, i200, SE K530i, Nokia E50, E590, Motorola Z6w, Motorola V3, Siemens CXV 70, Nokia 3100, Nokia 8210,



http://www.lastfm.pl/user/dzoners

 #452280  autor: maćko
 11 sty 2011, 13:43
Kolega kupił bb 8520 i okazało się że touchpad działa jak chce, czasem się zawiesi na kilka godzin i nie reaguje.
Czyszczenie nic nie pomogło, ciekawe czy wymiana pada pomoże?
ogólnie nie polecam, jak już chcesz koniecznie kupić bb to inny model, nie ten
 #470326  autor: Pavan
 12 kwie 2011, 23:48
nie mogę o nich powiedzieć złego słowa, jak pasuje Ci troszeczkę (jednak) uboga multimedialność to BB jest świetnym wyborem. Napisanie że Nokia ma prawie tak samo dobrą klawiaturę jak BB świadczy wg mnie o braku znajomości klawiatury BB, nie znam telefony który miałby tak dobrą klawiaturę jak Blackberry, pod tym względem Nokia się chowa, bateria to pojęcie względne, ja uważam że BB jakoś w tym względzie nie szaleje, ale ogólnie daje radę. Co do tego co pisali poprzednicy, czyli o jakiś problemach z tymi terminalami, to jak znam kilka firm które mają u siebie po kilkadziesiąt BB (od 8520, przez 9780, aż po 9800) nie mieli prawie żadnych problemów ze sprzętem, jedyne czego ten telefon nie wytrzymywał, to pieprznięciem o ścianę z rozmachu po rozmowie z klientem, ale tego to chyba i Samsung Solid nie wytrzymał, jednym słowem, bierz Blackberry, bo klawiaturę mają świetną, BiS śmiga na nich aż miło, bateria jest porównywalna, a jakość wykonania pozwala na spokojne użytkowanie tych telefonów przez lata.

 #470363  autor: wtd
 13 kwie 2011, 09:59
Pavan pisze:Napisanie że Nokia ma prawie tak samo dobrą klawiaturę jak BB świadczy wg mnie o braku znajomości klawiatury BB, nie znam telefony który miałby tak dobrą klawiaturę jak Blackberry,
Nie wiem jak jest w większych modelach, ale używałem 8520 i moim zdaniem dużo wygodniej pisze się na dotykowej klawiaturze ajfona - i przy okazji dużo szybciej.