DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #61882  autor: kamil1221
 19 mar 2006, 12:26
Film sie odpali dosyc szybko, ale tutaj chodzi o takie pelne rozchustanie telefonu - tojest przystosowanie - bo jakbedziesz chcial szybko wyjsc z video to poczekasz sobie az procesor sie zwolni calkowicie - mnie akurat to nie dziwi - to nie jest smartPhon !! tylko zwykly telefon z mormalnym procesorem.
Ale dla mnie odladanie na dluzsza mete filmikow na telefonie to sadomasochizm !!
I troche przesadzilem z tymi 45s. - trwa to ok.10 aby sie odpalil i rozruszal.

Zaraz podam ile zajmuje film - jak go przerobie.


[ Dodano: Nie 19 Mar, 2006 ]
I tak - przerobilem film Kurk3 na format 3gp oto dane jakie byly zastosowane:
:arrow: 128000 bps
:arrow: przetwornik audio :arrow: GSM_AMR 12,20kbps/8,00kHz mono,
:arrow: przetwornik video :arrow: codek - H.263
:arrow: rozmiar filmu :arrow: 176x144 pixele.

Rezultat 85,5 MB - czas trwania filmu 97:37 minut.
Przetwarzane programem PVauthor.

 #61895  autor: pantera
 19 mar 2006, 12:54
kamil1221 pisze:Ja mam tez szybki dostep do pisania sms-ow przez klawisze skotu.
A co do polaczen wystarczy wcisnac zielona sluchawke - wiec nie wiem co takiego rewelacyjnego w tym orangeMenu ??
A do tego ikonki w menu strasznie wygladaja - sa niedopracowane i brzydkie.
Ale mozna sie do tego przyzwyczajic :wink:
kwestia gustu, mi sie podoba i już :)

 #61910  autor: szarej
 19 mar 2006, 13:33
nieźle, nieźle ;]
10 sekund to ja przetrzymam ;]

dzięki za info :)

już chyba wiele więcej pytań nie bedzie, ale mam jeszcze parę :]
1) czy jakość dźwieku podczas oglądania filmów jest dobra?
2) czy przy oglądaniu flimów/słuchaiu muzyki nie ma problemów z nawigacją (np. chce zacząc od 60 minuty to czy długo bedę musiał przewijać??)
3) jak długo trzyma bateria?
4) skąd wziąć PVauthor'a (jeśli jest to najlepiej polską wersję językową)?


więcej pytań juz chyba nie jestem w stanie wymyślić :P
choć może mi cos jeszcze do głowy przyjdzie ;]

 #61918  autor: orB
 19 mar 2006, 13:59
Z polską wersją pvAuthora się nie spotkałem a miałem 3 wersje po angielsku ale gdzieśtam może i jest :wink: obsługa jest naprawdę intuicyjna, poradzisz sobie :)

 #61922  autor: kamil1221
 19 mar 2006, 14:02
szarej pisze: 1) czy jakość dźwieku podczas oglądania filmów jest dobra?
2) czy przy oglądaniu flimów/słuchaiu muzyki nie ma problemów z nawigacją (np. chce zacząc od 60 minuty to czy długo bedę musiał przewijać??)
3) jak długo trzyma bateria?
4) skąd wziąć PVauthor'a (jeśli jest to najlepiej polską wersję językową)?
ad.1 - to zalerzy od parametrow - masz do wyboru kilka opcji - dzwiek w AMR (czyli salby - chodzi tutaj o jakosc), AAC - dzwiek porownywalny z mp3 - ale to trzeba ustawic w programie przed przerabianiem fimu - chodzi tutaj o program PVauthor.
I najlepszy dzwiek w filmach w formacie mp4 - obraz tez jest tu najlepszy - ale wiecej miejsca film zajmuje.
ad.2 - musze cie zmartwic ten sagem nie posiada funkcji przewijania - takie niedociagnieci - film ewentualnie mozesz podzielic jakims programem na kilko czesci a potem je przekonwerterowac na 3gp, mp4 i wgrac na telefon.
ad.3 - roznie - raz trzyma 2 dni, raz 4, a raz to trzeba po jednym dniu - to zalerzy od uzytkowanie - jak bys sluchal tylko mp3 to wystarczy tobie na ok 8-9 godzin.
ad.4 - chyba nie ma polskiej wersji - zaraz jak co dam link - jak znajde.


[ Dodano ]
http://www.packetvideo.com/solutions/pvauthor.zip i jaszcze jedno miejsce gdzie mozna zassac tutaj mozesz go zassac - po jakis 10 minutach zrobie instrukcje w obrazkach - potrzebuje czasu !!!!
Zaraz wracam !! :wink:


[ Dodano ]
Bede dodawal co jakis czas !!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Juz gotowe !!!

 #61935  autor: szarej
 19 mar 2006, 15:11
troche siara, że nie ma możliwości przewijania :/
to bardzo wkurzające musi być :/

a przynajmniej da się zatrzymać film lub mp3 w dowolnym momencie (np. oglądam sobie film, a kolega coś ode mnie chce, więc zatrzymuje film, gadam przez 2 minuty z kumplem i wracam dalej do filmy w momencie, w którym zatrzymałem)??



mam jeszcze jedno pytanie: jakim programem można odtwarzać pliki w formacie gp3 na kompie?

 #61950  autor: kamil1221
 19 mar 2006, 15:37
Tak da sie to zatrzymac, ale naprzyklad jak ktos do ciebie zadzwoni to sieautomatycznie zatrzymuje, lub jak smsa dosteniesz.

A co do programu to dobrym programem jest QuickTime Player, ale ten PVauthor tezma wbudowany odtwarzacz.
Zaraz dam link.
A jeszcze istnieje program Philipsa :arrow: ... Platforma4 Player.

Quick Time Player - 22MB
Platforma4 Player - 4 MB

 #61954  autor: orB
 19 mar 2006, 15:47
Aż mnie temat zaciekawił :D a filmy można oglądać na fullscreenie na tym sagemie?

 #61956  autor: Bartek_L
 19 mar 2006, 15:49
do odtworzenia 3gp ja bym polecił VLC media player, nim odtworzysz chyba wszystko (3gp, mov, mpeg, mp4, avi, mp3, amr, aac, ogg, etc.etc. )

 #61962  autor: kamil1221
 19 mar 2006, 15:58
orB pisze:Aż mnie temat zaciekawił :D a filmy można oglądać na fullscreenie na tym sagemie?

Tak mozna - jak juz wlaczymy film (zaczniemy odtwarzac) kilkamy strzalka w lewa strone i robi sie full na caly wyswietlacz.
Aby znow powrucic do malego ekraniku wystarczy zrobic to samo co wyzej.

 #62044  autor: szarej
 19 mar 2006, 19:47
a ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do głowy to, czy można walnąć napisy do filmu??
pewnie nie, ale chce się dowiedziec ;]

 #62046  autor: orB
 19 mar 2006, 19:52
1. Nie można jako osobny plik.
2. Możesz razem z filmem.
3. I tak ich nie będzie widać :)

 #62050  autor: szarej
 19 mar 2006, 20:23
a teraz najgłupsze pewnie ze wszystkich pytań: czy można przenieść plik tekstowy (np. z rozszerzeniem *.txt) i sobie to później poczytać jak smsa??
np. jakbym chciał sobie przeczytać jakieś opowiadania w drodze pociągiem, to czy mogę?? :>

 #62078  autor: Kaczy
 19 mar 2006, 21:48
szarej pisze:a teraz najgłupsze pewnie ze wszystkich pytań: czy można przenieść plik tekstowy (np. z rozszerzeniem *.txt) i sobie to później poczytać jak smsa??
np. jakbym chciał sobie przeczytać jakieś opowiadania w drodze pociągiem, to czy mogę?? :>

Lepiej to zrobić inaczej.

Jest taki program (ReadManiac Builder Wizard- ktoś kiedyś w jakimś miejscu na forum podał adres, skąd można go ściągnąć- użyj opcji szukaj).
Program ten przerabia plik *.txt na midlet Javy.
Masz wtedy dodatkowe opcje takie jak zoom, wyszukiwanie słowa, obracanie o n*90 stopnii tekstu.

...::: Made for loneliness :::...

 #62111  autor: Frasio
 20 mar 2006, 06:51
Kaczy pisze:
szarej pisze:a teraz najgłupsze pewnie ze wszystkich pytań: czy można przenieść plik tekstowy (np. z rozszerzeniem *.txt) i sobie to później poczytać jak smsa??
np. jakbym chciał sobie przeczytać jakieś opowiadania w drodze pociągiem, to czy mogę?? :>

Lepiej to zrobić inaczej.

Jest taki program (ReadManiac Builder Wizard- ktoś kiedyś w jakimś miejscu na forum podał adres, skąd można go ściągnąć- użyj opcji szukaj).
Program ten przerabia plik *.txt na midlet Javy.
Masz wtedy dodatkowe opcje takie jak zoom, wyszukiwanie słowa, obracanie o n*90 stopnii tekstu.
To jest link do tego programu

A tu temat o tym ;)

Obrazek

 #62197  autor: szarej
 20 mar 2006, 18:35
ej, a mogę sobie filmiki przesyłać z kompa przez IRDĘ??

 #62210  autor: kamil1221
 20 mar 2006, 19:09
szarej pisze:ej, a mogę sobie filmiki przesyłać z kompa przez IRDĘ??

Jasne ze tak.
Mozesz to zrobic przez IrDE z poziomu Windowsa, lub zsynchronizowac telefon z komputerem przez program dolaczony do sagemam - WellPhone.
Jeszcze masz do dyspozycji Bluetootha, kabel USB.
W zestawie jest tylko ladowarka, sluchawki, bateria, instrukcja, telefon, plyta WellPhone.
USB Bluetooth do kompa to wydatek ok. 60-70 zl.
Kabla nie polecam, a co do IrDY to jest on wolniejsza niz Bluetooth.
A jak bedziesz mial karte pamieci to polecam zakup czytnika kart pamieci - to jest najszybszy sposob na przesylanie danych.
Ale ja korzystam z Bluetootha - jest super.

 #63193  autor: Przemek
 25 mar 2006, 18:18
A czy ktoś mógłby mi podać orientacyjną cenę zdjęcia simlocka z tego telefonu?Albo punkt gdzie mogę kupić bez simlocka?
Najlepiej na allegro :-D

 #63219  autor: kamil1221
 25 mar 2006, 20:09
Przemek pisze:Albo punkt gdzie mogę kupić bez simlocka?
Najlepiej na allegro :-D
Ten telefon bez simSmoka kupisz np. w mediamarkt, saturnie.
A co do allegro - to rzadko sie tam pojawiaja bez simSmoka - a jak juz sie jakis pojawi to jest no wlasnie z mediamarkt - i cena tez jest spora (nawet 700zl), wiec oplaca sie kupic w sklepie.

A co planujesz jego kupno ?? :happy4:

 #63234  autor: Przemek
 25 mar 2006, 20:38
Zastanawiam się nad jego kupnem,ale mam mixa w Plusie i musiałbym usuwać simlocka,a pewnie swoje kosztuje.Nie wiesz może ile kosztuje w MM albo Saturnie?