DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #48980  autor: Brokul
 26 sty 2006, 21:55
Mam pytanko. Powiedzcie jak ustawic telefon (Sagem myx6-2) lub program (well phone)zeby przy kopiowaniu plikow z kompa na komorke pliki zapisywaly sie na karcie pamieci a nie w wbudowanej pamieci telefonu ??

 #49079  autor: kamil1221
 27 sty 2006, 12:24
[color=darkblue]To powinno byc tak (ja mam po angielsku wiec przestaw jezyk na angielski bedzie prosciej):
menu :arrow: settings :arrow: storage :arrow: default locations :
:arrow: my videos |
:arrow: my pictures |- i ustawiasz MC/my...
:arrow: my sounds |

Powinno dzialac :wink: [/color]

 #54720  autor: pichu
 18 lut 2006, 20:24
A po Polsku jest:

Menu / Ustawienia / Pamięć / Lokalizacje domyślne

Moje pliki wideo
Moje obrazki
Moje dzwięki

;)

Dobry podpis nie jest zły :D

 #62207  autor: Przodek
 20 mar 2006, 19:02
Witam ;]
Kilka dni temu kupilem sobie wlasnie tego sagema mx6-2, dokupilem do tego juz karte 512 mb i kabelek USB blue star. Zainstalowalem oryginalne sterowniki ktore dostalem od orange (ehhh ten soft:P) i zaczalem przesylac pliki i tu pojawiaja sie pytania:

1. Jak przesylac pliki z wysoka skutecznoscia ? (Obecnie 1 mp3 kopiuje mi sie okolo 4 min :/)
2. Jak ustawic by kopiowac cale albumy w mp3 na karte a nie na pamiec telefonu?

Moim celem jest to, aby bez dokupywania dodatkowych uzadzen typu czytnik kart itp szybko kopiowac muzyke, gry, dzwonki, tapety, filmy, zdjecia (najbardziej zalezy mi na mp3)

Prosze uzytkownikow tego forum o zmieszczenie instrukcji jak to zrobic :D Najlepiej w formie "step by step" albo "noobish version" :P

 #62212  autor: kamil1221
 20 mar 2006, 19:25
Przodek pisze:Witam ;]
1. Jak przesylac pliki z wysoka skutecznoscia ? (Obecnie 1 mp3 kopiuje mi sie okolo 4 min :/)
2. Jak ustawic by kopiowac cale albumy w mp3 na karte a nie na pamiec telefonu?

Moim celem jest to, aby bez dokupywania dodatkowych uzadzen typu czytnik kart itp szybko kopiowac muzyke, gry, dzwonki, tapety, filmy, zdjecia (najbardziej zalezy mi na mp3)
Tutaj nic sie nie da zrobic - instrukcje jak wgrywac bezposrednio na karte mozesz znalesc wyzej.
A co do kabelka USB - raczej nie zwiekszysz szybkosci - chyba ze zrob tak (ja to podam po angielsku bo nie mam polskiego softa):
:arrow: menu,
:arrow: connectivity,
:arrow: serial speed - i daj tam najwyzsza wartosc, czyli 115200.

Ewentualnie mozesz tez w tym samym katalogu connectivity:
:arrow: USB mode,
:arrow: mass storage for PC.

Ale co do tego 2 nie jestem 100% pewny.

I jeszcze jedno nie ma szybszego sposobu niz czytnik kart pamieci.
A przez kabel nie wgrasz gier - da sie to tylko przez czytnik zrobic !!

 #62218  autor: Przodek
 20 mar 2006, 19:40
Wiec chyba znalazlem kolejny mankament w sofcie Orange :/
Ustawilem tak jak napisane powyzej, przesylanie plikow domyslnie do karty SD i tak naprawde jest, pliki ktore sa odbierane przez bloototh/irde sa zapisywane na karcie, natomiast pliki z komputera przesylane na telefon sa nadal zapisywane na pamiec telefonu :/
Czyzby nie pozostawalo mi nic innego jak zakup czytnika kart ??
Skoro tak to prosze o jakis maly cennik i prosze nie o ceny skopiowane z allegro bo w nich sie orietuje, ale o cene czytnikow w sklepie (mam adapter karty micro SD na SD).

 #62256  autor: kamil1221
 20 mar 2006, 21:08
Adapter powinien standardowo wchodzic w zestaw karty pamieci.
A co do czytnika kart - ostatnio sam patrzalem to w Vobisie taki najbardziej podstawowy kosztuje 49zl.
Tam masz kilka standardow - MMC, SD i cos tam jeszcze.
A czy masz aparat cyfrowy ?? - jezeli tak to aparat mozesz zastosowac jako czytnik wiec nie musisz kupywac czytnika.
A czy masz adapter ktory z microSD robi SD??
Jak tak to aparacik bedzie wystarczyl - tylko musi tez miec stanadrd SD.

 #62261  autor: Przodek
 20 mar 2006, 21:16
Mam kamere cyfrowa Canon mv650i na karty SD, do komputera podlaczam ja przez FireWire.
Kupilem karte micro sd SanDisc z adpaterem do SD w komplecie.
Na allegro czytniki kart sa juz od 9,50 zl wiec tam kupie.
Albo bede musial sie pobawic kamera :P

 #62267  autor: kamil1221
 20 mar 2006, 21:31
Przodek pisze:Mam kamere cyfrowa Canon mv650i na karty SD, do komputera podlaczam ja przez FireWire.
Kupilem karte micro sd SanDisc z adpaterem do SD w komplecie.
Na allegro czytniki kart sa juz od 9,50 zl wiec tam kupie.
Albo bede musial sie pobawic kamera :P

Jak masz kamere to po co Tobie teraz czytnik - chyba ze nie zadziala moj sposob. :wink:
Powodzenia. :smt006