DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #272830  autor: Atlan
 21 cze 2008, 16:05
Witajcie :)
Otóż postanowiłem pobrać na Sagema trochę gierek Java, ale oczywiście jest to niemożliwe przez kabelek/Irdę, więc postanowiłem przez neta. Niestety Opera Mini, która w końcu mi zadziałała nie umie pobierać plików...
Kiedy wpiszę do OperyMini adres gdzie jest ten plik pojawia się komunikat, że przeglądarka zostanie wyłączona i przechodzi do okienka WAP (tego co w menu jest pod numerem 2 w Sagemach). I tu pojawia się cała zabawa, bo profil z Opera Mini i tej przeglądarki Sagema ma identyczne dane, identyczne parametry, a mimo to na tej przeglądarce Sagema nie działają stronki www (nawet lajt.onet.pl nie działa, więc to nie jest problem zbyt dużego pliku).
I teraz jest najciekawsze... Kiedy włączę ten np. lajt.onet.pl na tej przeglądarce Sagema to ja wiem, że coś tam się dzieje, bo przy telewizorze aż burczy i co ciekawe... pobiera kilka kb z pakietu danych Plusa. Jednak mimo wszystko po długim oczekiwaniu pojawia się czerwone okno: "Błąd: Serwer nie odpowiada". Jak więc pobrać jakiś plik ale tak, by szły dane z pakietu Plusa, a nie dodatkowe opłaty WAP? (przez WAP to wiem że działa, bo wczoraj Operę Mini tak ściągałem i 2,6zł mi zabrało za 4kb plik...).
Mam te pliki konfiguracyjne ze stronki Plusa...

Czekam na jakąś pomoc, ewentualnie dodatkowe pytania :)
Aha, na stronie Plusa nie ma "int_gprs" dla my400x, ale na innym forum ktoś napisał, że poszły mu dane z n70. Mi niestety nie chce się to przyjąć(wgrać się da, ale nie można tego wybrać), bo nie akceptuje pustego proxy (000.000.000.000).

Zagadki logiczne

 #272855  autor: Pb
 21 cze 2008, 18:50
Ja też mam plusa i mam podobny problem w myX7-w fabrycznej przeglądarce nie otwiera stron www mimo że mam prawidłowy profil internet.Po włożeniu karty z orange otwierało mi www.Dziwne.Może sagemy mają jakiś problem z plusem?

 #272856  autor: Atlan
 21 cze 2008, 18:54
Kurcze no i to mnie właśnie dziwi, bo autentycznie pobiera mi te kilka kb z pakietu, czyli ustawienia są chyba ok, skoro coś tam zasysa...
Może ktoś coś jeszcze wie na ten temat?

Zagadki logiczne

 #272922  autor: Vieslav
 22 cze 2008, 09:36
lajt.onet.pl nie jest stroną www tylko wap ;-) . Spróbuj wrzucić gierke na jakiś serwer www (bo może wrzucasz na wap - są takie specjalne hostujące właśnie rzeczy dla komórek i może być problem z dostaniem się tam przez profil internet), przestaw profil na internet i dopiero spróbuj.

 #272956  autor: Atlan
 22 cze 2008, 12:06
lajt.onet.pl to chyba nie strona WAP, ale nie wiem, bo się nie znam na tym :) Ale do rzeczy...

Cała zabawa jest w tym, że ja właśnie mam tą gierkę wrzuconą na yoyo :) Wpisując adres w Operze nie ściąga, tylko wyłącza przeglądarkę (jest tam taki komunikat), a w tej sagemowskiej wyskakuje błąd połączenia :)
Żeby nie było - jak wpiszę ten adres w przeglądarce FF to od razu chce pobrać plik, więc adres do pliku jest dobry :)

Zagadki logiczne

 #272973  autor: kamil1221
 22 cze 2008, 13:31
Wrzuć sobie plik na www.laduj.pl a potem przez telefon z wbudowanej przeglądarki przejdź na wap.laduj.pl i wpisz kod, jaki został wygenerowany na www.laduj.pl

 #273011  autor: Atlan
 22 cze 2008, 18:04
Taa, tylko że wtedy nie pobiera z pakietu Plusa, a kasę z konta...

Zagadki logiczne

 #273744  autor: Vieslav
 26 cze 2008, 19:36
Spróbuj jeszcze zmienić profil dla przeglądarki na ten co Opera mini korzysta (internet). Albo kup starter iPlus Simdata i załaduj pliki na jakieś serwisu hostujące jak napisał Kamil.