DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #25421  autor: Fawa
 17 paź 2005, 13:01
W telefonie w aparacie mam ustawione np 1280 x 1024 a tym czasem jak zgram tą fotke na kompa to wychodzi że jest 1024 x 1280 co powoduje że zdjęcie jest jak by w poprzek monitora a nie wzdłuż.
Czy ktos może mi powiedzieć dlaczego tak jest ??

 #25423  autor: Klusek
 17 paź 2005, 13:39
Widocznie fotki Sagemem trzeba robić trzymając go bokiem, wtedy po zgraniu na komputer wszystko będzie ok. Siemens SX1 ma podobnie i fotki też trzeba wykonywać trzymając telefon obrócony o 90°.

Obrazek
Obrazek

 #25431  autor: Fawa
 17 paź 2005, 14:41
Klusek pisze:Widocznie fotki Sagemem trzeba robić trzymając go bokiem, wtedy po zgraniu na komputer wszystko będzie ok. Siemens SX1 ma podobnie i fotki też trzeba wykonywać trzymając telefon obrócony o 90°.
Właśnie o to chodzi że jak robie bokiem to wychodza tak samo jak normalnie tylko musze je jeszcze obracać o 90 stopni a przy dużej ilości zdjęć ( a taką czasami pstrykam ) to jest męczoące no ale trudno.

 #25440  autor: Klusek
 17 paź 2005, 15:06
Może coś więcej na te temat jest napisne w instrukcji telefonu. A jeżeli męczu Cię obracanie każdego zdjęcia o 90° to radzę skorzystać z jakiegoś programu który umożliwia pracę nad całą serią zdjęć a nie tylko nad jednym pojedyńczym. Ja do takich celów używam XnView.

Obrazek
Obrazek