DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #181727  autor: baki3
 09 maja 2007, 20:05
przesłałem filmik z komputera przez kabel do fona w formacie .3gp i nie chce mi go otwożyć
jaka jest tego przyczyna ??

 #181799  autor: sabled
 09 maja 2007, 22:56
Musisz mieć zainstalowane kodeki. Zobacz też temat: KLIK
Tutaj masz linka do odpowiedniej rzeczy :)
Jak coś będzie nadal nie tak to pisz śmiało :)

 #182393  autor: arturek4
 11 maja 2007, 21:39
Witam. Mam ten telefon od paru dni. Od razu po tym jak go zakupiłem, to spróbowałem uruchomić na nim parę filmików 3GP, ale tych ściąganych z sieci. Niestety większość nie chciała iść, a inne długo mi konwertował. Wziąłem się za rozwiązanie tego problemu, przeszukałem fora i nic dla mnie. Postanowiłem, więc samemu popróbować. Zajęło mi dość dużo czasu, ale udało się. Do przerabiania filmików na 3GP wykorzystuję Super Converter by eRightSoft-jest on darmowy (takie programy jak ImTOO 3GP Video Converter nic nie pomagały i dalej nie mogłem oglądać wszystkich filmików). Wypróbowałem parę różnych możliwości i w końcu udało mi się trafić na tą właściwą metodę.
opcje do video:
"Select the Outpout Container" : 3gp (Nokia/NEC/Siemens)
"Select the Outpout Video Codec" : H.263
"Select the Outpout Audio Codec" : AMR Narrow-Band
"Video scale size" : 128 x 96
"Frame/Sec" : 11.988
"Bitrate kbps" : 64
opcje do dźwięku:
"Bitrate kbps" : 8
Reszta opcji pozostaje bez zmian. Klikam na Encode i już film przerabia się, na pewno też będzie chodził na naszej komórce, nawet Sagem nie będzie przeprowadzał kompresji, co oszczędza mnóstwo czasu. W ten sposób konwertowałem takie filmy jak Garfield 2 i Stomp The Yard. Zajmowały średnio po 20 parę MB, ale działają bez problemów.

Być może komuś się przyda to rozwiązanie, jeśli będzie miał podobny problem z filmikami jak ja.

Do tej pory nie udało mi się jeszcze rozwiązać problemu z krótkim nagrywaniem filmików przez Sagema, mój umożliwia tylko 15 sekund. Nic nie daje zmiana opcji by nagrywał bez ograniczeń. Nigdzie nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Co prawda na jakiś forum ktoś pisał, że jest aplikacja java do nagrywania filmików na tym sagemie bez ograniczeń, ale jakoś zapomniał podać nazwę. Moim zdaniem wyssał to sobie z palca. Sprawdzałem dużo tego typu aplikacji (np. UPlayer, ZMRplayer), ale niestety nie są kompatybilne z moim telefonem. Gdyby ktoś znał na to sposób, to niech tutaj napiszę. Pozdrawiam