DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sagem oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #14470  autor: marlon1987
 29 sie 2005, 14:05
Mam dziwaczny problem z MPAS (jak w temacie :) )
Posiadam nieoryginalny kabel USB z zainstalowanymi sterownikami dajacymi odbior przez COM port. Oprogranowanie wykrywa kabel i nawet wysyla i odbiera pliki (muza i zdjecia), ale tylko do wielkosci okolo 40 KB. Przy wiekszych plikach oczekiwanie na potwierdzenie jest bardzo dlugie, po czym
MPAS wyswietla komunikat, ze Polaczenie z telefonem zostalo zerwane, pomimo ze w glownym menu dalej moj telefon jest widoczny.
Na ekranie telefonu mam pozniej: "Odmowa"...
Czy ktos wie jak ustawic to polaczenie abym mogl normalnie pozgrywac teledyski ;] ??[/b]

 #14621  autor: Irek
 29 sie 2005, 20:08
Z dedukcji dochodzę do wniosku, że mówisz o programie My Pictures And Sounds. Co do plików do 40kb to troche dziwne. Aha jeszcze jedno pytanie, jakiej wielkości te teledyski chcesz wgrać. Normalny zajmujący od 3 do 4 minut to około 1,8 MB do 3 MB. Przy tak małej pamięci Sagema to jest nierealne! Odpuść sobie! Odpuść sobie masz tylko 4,3 MB. Największy plik jaki wgrałem do tego telefonu to było chyba 500 kb.

Może istnieć jeszcze jedno wytłumaczenie problemu. Wgrywasz pliki nie takie jak trzeba. Zdjęcia format tylko do 128x160, a muza jeśli ładujesz w telefon wav to musi to być plik monofoniczny tz 8000 Hz i 8 Bit.

"And one more thing..."

 #14739  autor: marlon1987
 30 sie 2005, 08:07
Teledysk ma dokladnie 2.2 MB i jest w formacie 3gp, a ja mam jeszcze 3,7 wolnego miejsca w pamieci na telefonie...
Ale nie ma to nic do rzeczy, nawet jesli chce wyslac plik wav przerobiony z mp3 8-bitowy i z czestotliwaoscia 8000 KHz mniejszy niz dopuszczalny rozmiar 256 KB to i tak mnie wywala i MPAS sie wiesza :(
Sam nie wiem czy to wina kabla, czy na xp cos mi sie gryzie. Jak ktos ma podobny problem to sie zglaszac :wink:

 #21899  autor: kamil1221
 02 paź 2005, 11:41
wyproboj program wellphone www.wellphone.com program mpas jest z leksza nieudolny a wellphone jest wspanialy bynajmniej dla mnie :D