DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1008483  autor: Snakuu
 19 sie 2018, 22:40
Witam!

Stała się dziś bardzo nieciekawa sytuacja. Otóż upuściłem dzisiaj LG v30 i upadając na kostkę zarysowała się tylna część obudowy, a także ekran jest mocno zarysowany. Pojawiła się także pajęczyna w górnym, lewym rogu obok aparatu. O tyle jestem zawiedziony iż dopiero telefon kupiłem parę dni temu, nie zdążyłem zaopatrzyć się jeszcze w szkło i etui. Jako, że dopiero telefon jest nowy, bardzo chciałbym go naprawić. Starałem się orientować w internecie co i le kosztuje, ale nie czuje się za wiele mądrzejszy. Szczeólnie, iż kiedyś skuszony ceną 400zł za naprawdę ekranu z panelem dotykowym w tablecie asus, otrzymałem niezdatną do używania chinśką pikseloze nieczuła na dotyk w pewnych miejscach.

Czy jest w stanie ktoś powiedzieć ile mogłoby mnie wynieść wymiana plecków, a także ekranu, dodam, że dotyk działa, a nie orientuje się czy w tym przypadku ekran jest razem z panelem dotykowym. Pozdrawiam!
 #1008583  autor: t r o i p
 20 sie 2018, 19:07
Powiem tak, tanio nie będzie, jeśli nie chcesz korzystać z zamienników, które mogą być naprawdę dobrej jakości, albo takiej, że telefon wystrugany z drewna biedzie bardziej czuły na dotyk, gdyż jest to czysta ruletka co się trafi, to naprawa na oryginalnych częściach może przekroczyć 1000 PLN.

Dictum sapienti sat est.
 #1008586  autor: TomLee
 20 sie 2018, 19:46
Jak kupię telefon za taką cenę to równocześnie kupię szkło hartowane i jakieś plecy np silikonowe.... i czekam. Dopiero jak przychodzą akcesoria to zakładam je na telefon i dopiero cieszę się nowym smartfonem. A i to nie daje pewności, że w razie upadku się nie uszkodzi, niestety.
 #1008613  autor: marcin19883
 20 sie 2018, 22:59
Szkoda, że kolega nie wziął do tak drogiego telefonu ubezpieczenia. Ja od siebie polecam serwis Go Repair. Koszt tak jak kolega wyżej pisał 1000zł musisz wyłożyć na pewno.
 #1008735  autor: Snakuu
 21 sie 2018, 17:51
Dziękuję za odzew. Właśnie sam niedawno natrafiłem na firmę gorepair i raczej im powierzę swój telefon. Rozmawiałem już w kwestii ceny i będzie ona oscylować w okolicach 1100zł także no, nie jest ciekawie. Telefon naprawię dopiero jednak za miesiąc około, gdyż szykuje mi się dłuższy, zagraniczny wyjazd, pozostaje mi jedynie mieć nadzieję, iż przez ten czas części chociaż troszkę stanieją :smt005
Co do tanszych zamienników, wole odpuścić sobie ruletkę, gdyż jak wspomniałem raz w przypadku tabletu się przejechałem na podróbkach i wtedy już dopiero lipa, ani w jedną, ani w drugą.
Mam nauczkę na przyszłość i już więcej nie ruszę nowego telefonu bez etui i szkła. Pozdrawiam :smt006