DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #960709  autor: natalia35
 12 lis 2017, 17:54
Witam serdecznie :wink:
Ostatnio mój lg g2 mini przestał czytać kartę sim- pisałam smsa i nagle komunikat, że karta została usunięta. Z kartą było wszystko ok, jednak dla pewności zamieniłam ją na nową. Zaniosłam telefon do serwisu na mieście (telefon już dawno po gwarancji) wymiana złącza karty sim. Po wymianie- telefon przez tydzień działał bez zarzutu, po ok tygodniu znowu komunikat, że brak karty, po wyłączeniu i włączeniu działał przez dzień, a potem już całkowicie przestał ją czytać.
Zaniosłam ponownie- wgranie oprogramowania na nowo. Zabrałam telefon, chwile podziałał z kartą jednak po max 5-10 minutach znowu przestał czytać. Oprócz tego został wgrany android 4.4.2, wcześniej miałam zaktualizowanego do 5. Przy sprawdzeniu czy można zaktualizować do 5 wyświetla się komunikat, że korzystam z najnowszej wersji oprogramowania.

Wiem, że wątek bardzo długi jednak chciałam opisać dokładnie. Nie mam dużej wiedzy o tego typu problemach więc mam kilka pytań:
1. Przede wszystkim, czy możliwe, że po wymianie złącza telefon po jakimś czasie znowu przestał czytać kartę sim?
(dodam, że pan z serwisu powiedział, że może być to też usterka płyty głównej <czy to też wgl możliwe?>, ale czy to możliwe, że odezwałaby się ona po tygodniu od włożenia nowego złącza?)
2. Czy możliwe, że po wgraniu androida 4 nie mam możliwości aktualizacji do androida 5? Oraz czy jest możliwe, żeby wgrać od razu androida 5 do g2 mini?

Mam nadzięję, że znajdzie się chętna osoba na przeczytanie tak długiego wątku/postu i odpowie mi na moje pytania :wink:
 #961036  autor: Morvius
 14 lis 2017, 15:17
natalia35 pisze:1. Przede wszystkim, czy możliwe, że po wymianie złącza telefon po jakimś czasie znowu przestał czytać kartę sim?
Wszystko jest możliwe. Nie wykluczałbym też problemu ze zwarciem. Czy naprawa jest w zakresie gwarancji? ( nie wiem jak dawno temu kupiłeś/aś swój egzemplarz, może się jeszcze łapie) :)
natalia35 pisze:2. Czy możliwe, że po wgraniu androida 4 nie mam możliwości aktualizacji do androida 5? Oraz czy jest możliwe, żeby wgrać od razu androida 5 do g2 mini?
Nie znam się aż tak ale wiem, że jak mu się coś zatnie to długo nie widzi aktualizacji. Miałem podobną sytuację z telefonem w rodzinie. Zawsze można samemu wgrac jakieś nowe oprogramowanie "domowymi" sposobami. W sieci jest dużo poradników o tym jak wgrac nowe oprogramowanie. :smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #961116  autor: natalia35
 14 lis 2017, 21:09
Morvius pisze:
natalia35 pisze:1. Przede wszystkim, czy możliwe, że po wymianie złącza telefon po jakimś czasie znowu przestał czytać kartę sim?
Morvius pisze: Wszystko jest możliwe. Nie wykluczałbym też problemu ze zwarciem. Czy naprawa jest w zakresie gwarancji? ( nie wiem jak dawno temu kupiłeś/aś swój egzemplarz, może się jeszcze łapie) :)

Telefon jest już dawno po gwarancji i naprawa odbyła się w prywatnym serwisie, za złącze zapłaciłam, za oprogramowanie nie w ramach 3-miesięcznej gwarancji na usługę ;)
Problem ze zwarciem dotyczy już płyty głównej czy zlacza?
 #961219  autor: Morvius
 15 lis 2017, 14:25
Spróbuję coś ustalić i dam znać. Muszę coś podpytać.

edit. znajomy coś podpowie jak znajdzie chwilę

Klasyczny obserwator wątku.