DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #923940  autor: Albi0700
 04 maja 2017, 19:20
Witam, otóż przyleciał, a może przypłynął, mniejsza, dziś do mnie telefon z Chin, Singapuru czy czegoś tam skośnego. W każdym bądz razie, przechodząc do meritum. Telefon ma na "plecach" po zdjęciu tylnej klapki 4 styki, co widać na zdjęciu (górny lewy róg koło aparatu) https://zapodaj.net/4fd36d1d4e89f.jpg.html, natomiast na tylnej klapce od jej wewnętrznej storny są tylko dwie płytki stykowe co też jest na zdjęciu (górny prawy róg)https://zapodaj.net/a3726563579f2.jpg.html. Więc taki mam problem i pytanie, czy tam na tej klapce to poprstu zaklejone jest czymś i ja to mogę odkleić ? Dodam, że bateria miała zaklejone płytki stykowe jakąś taśmą to musiałem odkleić, żeby to to się włączyło wgl. Jeżeli nie mogę odkleić to dlaczego mam tylko dwie płytki stykowe, a 4 piny ? Na necie widziałem, że gość miał 4 płytki stykowe, ale to tak btw :) To mój główny "problem". Dodatkowy jest taki, że ekran w moim telefonie potrafi czasem się zrobić czarny, albo taki rozmazany, muszę wtedy wygasić ekran i włączyć raz jeszcze wtedy jest ok, czasem kilka razy tak muszę. Od czego to ? Telefon tak zaczął robić po 30 min od włączenia... Może to ma jakiś związek z tymi pinami ? Dodatkowo jeszcze dwa razy mi się jak by zresetował tyle że utknął na wyświatlaniu logo LG i tylko wygaszał i włączał ekran, pomogło jedynie wyciągnięcie bateri na chwilę i ponowne włączenie ... Proszę o jakiekolwiek odpowiedzi, rady, cokowiek. Jedno wiem na pewno, nigdy więcej niczego z Chin czy czegoś tam .... miesiąc czekania i jescze jakiś bubel ... Pozdrawiam :)
 #923949  autor: Andrzej311
 04 maja 2017, 19:46
Albi0700 te płytki stykowe 2 to NFC i kolejne 2 to ładowanie indukcyjne bezprzewodowe.
Zobacz może są 2 zaklejone nie wiem.
Co do wyświetlacza to pewnie jest już coś zepsute czyli telefon zapewne używany i uszkodzony. Powiedz mi czy telefon był nowy zafoliowany, czy używany? Ile zapłaciłeś za niego? LG G3 ciężko kupić nowy to telefon z 2014 r.
Czy telefon tak był zapakowany jak na tym zdjęciu? https://zapodaj.net/e01ae1ff182e4.png.html
Ostatnio zmieniony 04 maja 2017, 20:10 przez Andrzej311, łącznie zmieniany 1 raz.
 #923957  autor: Ricki1980
 04 maja 2017, 20:07
Tak to jest, jak się kupuje refurby z Azji. Wygląda to na problem z płytą główną. Zapewne naprawa polegała na jej nagrzaniu, tak by kulki pod chipem miały kontakt i telefon puszczono w swiat z nową "oryginalną" obudową. Zapewne za jakiś czas wpadnie w bootloop i to będzie koniec eldzika.
 #924044  autor: Albi0700
 05 maja 2017, 08:50
Andrzej311 Telefon podobno jest nowy, był w takim opakowaniu z folijki, ale samo pudełko było bez foli czyli nie tak jak na zdjęciu, naklejkę też miał taką na szybce co to opis jest parametrów. Co do odpowiedzi Ricki1980, hmm a ten bootloop to nie czasem o co napisałem ? Że nagle podczas urzytkowania "resetuje się" utyka na ekranie LG i tylko wygasza i włącza ekran ? Jedyne co wtedy pomaga to wyciągnięcie baterii na kilka chwil czyli taki reset bo jak szybko wyciągnę i włożę baterię to dalej robi swoje po uruchomieiu ... To jescze jedno pytanie. Mam 14 dni na zwrot, lepiej zwrócić czy wysłać żeby naprawiali ? Bo taką opcję też mam.
 #924053  autor: DerTolleMajor
 05 maja 2017, 09:34
Jak najszybciej odstępuj od umowy. Telefonu pewnie nie naprawią, a stracisz mnóstwo czasu. Lepiej szukaj używanego w tej cenie.

c35i; c45i; 3310; 6310i; t610; v360; gx17; k600i; n73; p1i; i900 omnia; c905; hero; v3; 9700; e52; 9780; 9800; F480; Nexus 4; One (M7); Moto G; iPhone SE; Xcover 3; s7; J5 2017; S9 Plus; Iphone XS; A40 ---> Iphone 14 Pro + A53 + 9900
 #924064  autor: Andrzej311
 05 maja 2017, 10:02
Albi0700 tak jak poprzednicy piszą zwrócić i to jak najszybciej zanim całkowicie sie nie uruchomi, a wtedy mogą Ci nie przyjąć zwrotu bo powiedzą, że oddajesz zepsuty. Jaki masz adres do zwrotu Polska czy Chiny? Co do ceny to właśnie już powinna wydać Ci sie podejrzana. Cena LG G3 jeszcze 5 miesięcy temu było to 1000zł i to ostatnie sztuki, a tu 600zł. Na allegro kupiłeś ten telefon z wysyłką z Chin.? LG G3 już praktycznie nie kupisz nowego. Nowy powinien być tak zapakowany jak na tym zdjęciu co wysłałem wtedy masz pewność, że jest nowy. Popatrz jeszcze na olx.pl tam podobno też mają nowe, ale telefony powyciągane z pudełka więc nie masz 100% pewności i cena prawie 1000zł, a nie 600zł. Jeśli zależy Ci tylko na nowym to pozostaje LG G4, ale też sie śpiesz bo z dnia na dzień szanse będą maleć i patrz na pudełko całe zafoliowane.
 #924070  autor: Albi0700
 05 maja 2017, 10:41
Andrzej311 adres do zwrotu mam i Polska i Singapur, mogę gdzie chcę podobno. Tak kupiłem na allegro z Singapuru dokładnie, ale to to samo przecież. Dzięki za rady, z pewnością masz rację, zmyliło mnie to, że na allegro jest tego sporo po takich własnie cenach czy cenach "coś koło tego" tyle, że dopiero teraz widzę, że to wszytko z Azji jest ... Postaram się ogarnąć zwrot i poszukam czegoś innego, dzięki wszystkim za odpowiedzi :)