DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #812524  autor: Gnom4K
 17 lip 2015, 09:40
Witam

Kupiłem na alledrogo ,, nową '' baterię do LG SWIFT G. Na baterii jest napis 2013.12.10 ( chyba data produkcji) . Sprzedający na allegro napisał aby przed pierwszym uruchomieniem naładować ją do końca a potem wg. własnych potrzeb.

Dopiero teraz to przeczytałem i nie ładowałem jej do 100% przed pierwszym uruchomieniem. Gdy włączyłem telefon stan baterii wynosił ok 60-70%. Podładowałem ją do ok.90% i użytkowałem tel.

Na zdjęciu allegro była bateria z 2014r. Sprzedający proponuje mi zamianę baterii na tą z 2014r. Szczerze powiedziawszy nie chcę się w to bawić, bo bateria będzie ,, nowsza '' o kilka miesięcy a nie chcę znowu czekać bo tel. jest mi potrzebny.

1.Czy nie ładując baterii początkowo do 100% może wpłynąć na żywotność baterii lub jej w jakiś sposób zaszkodzić ?

2. Czy warto wymienić tą baterię na taką np. z 06.2014? Czy jest sens ?
 #812549  autor: Niezgodna7
 17 lip 2015, 11:40
Zrób to za drugim razem, + 10 minut po naładowaniu.
(Ale podczas ładowania nie użytkuj fonu, albo go wyłącz)
Odłącz ładowanie i użytkuj fon nirmalnie.
ps.
Jeśli z obecnej baterii jesteś zadowolony (dobrze trzyma, nie opuchnięta, oryginalna) nie ma co wymieniać.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #812552  autor: Gnom4K
 17 lip 2015, 12:03
Z baterii jestem zadowlony, podladowalem ją teraz do 100% i wszystko z nia jest ok. Nie bede wymieniał,.dziękuję za pomoc.