DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #748336  autor: bayan
 12 wrz 2014, 12:45
Witam

Wczoraj zakupiłem z tablicy ( olx) LG G (E975). Nie kupiłem nówki tylko ok. 1.5 roczny telefon za 750 zł - brak rys na wyświetlaczu jak i z tyłu obudowy ( był cały czas w etui). Nie kupiłem telefonu dla siebie lecz dla młodszego brata, sam posiadam LG G lecz swój zakupiłem jako nówkę za 1250 zł w styczniu 2014 r.

1.Do rzeczy : już na samym początku było niezadowolenie z zakupu ponieważ u góry przy złączu ładującym odstawała lekko obudowa od telefonu ( jakiś 1mm) a na rogu telefonu były zadrapania ( niewielkie ale widoczne). Udało mi się tą obudówę docisnąć aby nie odstawała ale musiałem użyć sporo siły aby ją ,, domknąć''.

Kupujący nic nie pisał o tej usterce, być może to wina poczty polskiej (rzucanie paczkami) - bo to poczta polska dostarczyła mi telefon.

2.Druga rzecz: w moim LG z tyłu na telefonie była naklejona nalepka z imei telefonu a na tym z tablicy nie było żadnej naklejki. Na szczęście na pudełku była naklejka i imei z pudełka zgadzało się z tym na telefonie.

3. Następna sprawa to ładowarka. W moim LG jest wtyk płaski ( końcówka) a w tym zakupionym wczoraj jest gruba wtyczka. Być może wcześniej LG dawało inne ładowarki ...

4. Do telefonu otrzymałem tylko fakturę VAT i jest na niej napisane - nazwa towary LG E975 SWIFT G - cena z podatkiem 60,27 zł.

Na górze faktury są jakieś dane firmy sprzedającej ( Kacper Strójwąs, Źelazna 53/51) i tylko w m@ilu jest podane @sprzedaz.playmobile.pl ( telefon miał być z playa) . Na dole są dwa podpisy i to wszystko.

Pudełka niczym się nie różnią oprócz napisu : communication design award 2013 ( na moim telefonie jest taki napis a na kupionym wczoraj nie ma). Poza tym na obu pudełkach jest napis P4P ( sprzedający twierdzi że to oznacza że telefon jest kupiony w playu) a niby imei z pudełka zgadza się z tym w telefonie więc powinno być wszystko ok ?

Może jestem przewrażliwiony bo zawsze kupowałem nowe telefony i nie miałem problemu. Poza tym są teraz na allegro wersje LG G z hong kongu i boję sie aby brat nie miał tej wersji. I czy ta chińska wersja LG G różni się czymś od polskich ? I czy ten telefon powinien być z polski i jest oryginalny ( zaznaczę że przy włączaniu wyświetla się logo play, z tyłu pudełka jest napis P4P, imei się zgadza).

Robiłem też test w antutu obu telefonów i mój miał ok 600 punktów więcej ( tyle że mój jest z pół roku nowszy ) - nie wiem czy to jest powód ?

 #748476  autor: strzala799
 12 wrz 2014, 22:36
Kupiłes 1.5 roczny telefon za 750 zł ???!!! Dałeś za 1.5 roczny używany telefon 750zł ?!
Za tyle kasy to chyba można spokojnie nówkę dostać. NIE WIERZĘ

 #750140  autor: Soderis
 19 wrz 2014, 21:56
Jeśli tyle elementów sie zgadza z oryginałem to wątpie aby była to podróbka.

 #751733  autor: Wiksa11
 26 wrz 2014, 09:36
Obrazek

Orange - sieć Januszy.