DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki LG oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1072498  autor: patrix-83
 24 maja 2019, 20:11
Mam pytanie do użytkowników i nie tylko do użytkowników tych telefonów tj. Huawei P30 Lite i LG G7 Fit jak działa tryb DUAL SIM przy włożonych 2 kartach sim jednocześnie ponieważ planuje zakup 1 z tych w/w telefonów a mianowicie gdy 1 karta zalogowana jest do LTE to 2 karta jednocześnie może być tylko maksymalnie zalogowana do 3G (WCDMA) czy tylko do 2G (GSM) czy może obie karty mogą pracować jednocześnie w LTE w tych telefonach?

Prosiłbym o info bo nigdzie takiej informacji nie mogę znaleźć, ani na stronie producentów tych telefonów ani w specyfikacjach technicznych czy choćby filmikach na youtube.
 #1072633  autor: maniek357
 26 maja 2019, 20:20
Słabo szukasz. Znalezienie informacji o Huawei zajęło mi minutę.
Druga karta SIM:
4G / 3G / 2G
4G (LTE TDD / LTE FDD)
3G (WCDMA)
2G (GSM)
https://gsmonline.pl/artykuly/huawei-p3 ... -czy-warto

LG pewnie ma podobnie.
 #1072634  autor: pakierhakierxd
 26 maja 2019, 20:23
Ogólnie to w większości tel standard się robi ;)
Wogóle ja bym na twoim miejscu zamiast p30 lite wziął mate 20 lite -2 karty w lte jak u mnie w P20 ;)
jest podobny spec. a można nawet uż za 650 dostać allegro z mediaexpert ;)

Pozdrawiam :)
 #1072641  autor: patrix-83
 26 maja 2019, 22:35
Ale czy Wy na pewno dobrze zrozumieliście moje pytanie - 2 karty sim jednocześnie???
Jak jedna karta w tych telefonach jest zalogowana do LTE do druga też jednocześnie pracuje w LTE czyli obie pracują jednocześnie w LTE i na wyświetlaczu jest widoczne zalogowanie do LTE dla sim1 i LTE dla sim2 jednocześnie???

Bo np. Huawei P20 Lite z obiema kartami może pracować tylko jednocześnie w trybie sim1 z LTE a sim2 z GSM(2G).
 #1077090  autor: wiertolot
 25 lip 2019, 21:12
U mnie Huawei Y7 2019 z Orange z czerwca bodajże, też dual, jeszcze stare EMUI 8.2.0, czemu nowego nie dają może ktoś wie? Zostawili ten model bez nowego EMUI?
Poza tym też nie da tego LTE ustawić na dwóch kartach SIM, gdy na jednej ustawię to drugą wywala od razu do 2G i na odwrót, brak opcji w wyszukiwaniu sieci komórkowych: tylko LTE, oraz automatyczny 3G/LTE, jest tylko tryb automatyczny 2G/3G/LTE.........
nie działa wcale: opcja LTE na dwóch kartach SIM, gdy zaznaczę to włączone, LTE ma tylko jedna karta SIM i tylko ta karta SIM, która jest domyślnie ustawiona dla transmisji danych, czyli do wyboru tylko SIM1 lub SIM2, z drugiej wywala od razu do 2G i na odwrót, a nie nawet do 3G, coś wadliwe to mają i zasięg sieci przez to urywa, jestem przy samym nadajniku i mam nie pełne zasięgi na obu kartach SIM, czemu? Tylko w sieci 2G ten zasięg pełny robi, w 3G spada o kreskę, a w LTE o dwie kreski..............i skacze? Na 3G i LTE tak mam w sieci Orange i T-Mobile przy ich samym nadajniku na tym nowym na gwarancja smatfonie Huawei Y7 2019.