DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1005834  autor: gitarzystka
 02 sie 2018, 11:06
Cześć,
ostatnio zakupiłam Samsunga A3 2017 i jestem naprawdę ostro, ostro wkurzona, bo nawala przy absolutnie podstawowych funkcjach. Jeśli ktoś potrafi mi pomóc, to będę bardzo wdzięczna. Wypiszę je w punktach, bo chyba bez sensu byłoby zakładać osobno wątek dla każdego.

1. Telefon dzwoni tylko przy nadejściu pierwszego SMSa. Tzn. nie dzwoni, gdy otwarta jest aplikacja wiadomości. Przykładowa sytuacja: siedzę przy biurku, telefon leży na blacie. Ktoś do mnie napisał wiadomość (telefon dzwoni), odpisuję, kładę telefon z włączonym wyświetlaczem i otwartą aplikacją wiadomości przed sobą. Nadchodzi po chwili kolejny SMS (nieważne, czy telefon się zablokował po bezczynności, czy jeszcze nie) i teraz już k**** nie dzwoni. I ja siedzę jak baran czekając na odpowiedź 15 minut i dopiero po takim czasie się orientuję, że SMS już dawno przyszedł. Na początku myślałam, że może po prostu umyka mi dźwięk powiadomienia, ale stało się to już tyle razy, że jestem na 100% pewna, że przy kolejnych wiadomościach telefon nie dzwoni.
Przegrzebałam kilka razy ustawienia wzdłuż i wszerz w całym telefonie, wszystko mam powłączane, nie wiem za cholerę o co chodzi.

2. W moim poprzednim Samsungu była możliwość włączenia funkcji, że nieodebrany SMS daje sygnał co określony czas. Tutaj tego nie widzę. Czy mogę w jakiś sposób "zdobyć" tę funkcję? Zainstalować jakąś aplikację, czy coś? Niesamowicie mi jej brakuje.

3. Da się jakoś ustawić, żeby w aplikacji wiadomości wyświetlała się cała treść MMSa, a nie tylko jej połowa+ irytujący przycisk "WYŚWIETL"?

4. Da się jakoś usunąć z widoku wiadomości te bzdurne kółeczka obok dymków wiadomości? Przecież wiem kim jestem i z kim rozmawiam, mam napisane na górze ekranu!

5. Telefon ma 4 suwaki do sterowania głośnością dźwięku: dzwonek, media, powiadomienia i system. Problem w tym, że bocznymi klawiszami sterujemy jedynie głośnością dzwonka. To jest tak durne, że brak mi słów. Co mi po samym zmniejszeniu/zwiększeniu głośności dzwonka, skoro telefon wydaje jeszcze inne dźwięki?? Efekt jest taki, że za każdym razem muszę wchodzić w ustawienia i zmieniać jeszcze głośność powiadomień. Czy da się jakoś powiązać ze sobą poziom głośności dzwonka i powiadomień?

Nie mam siły do tego telefonu... Ja nie jestem wybredna ani nerwowa, ale jeśli w telefonie nie działają dobrze tak absolutnie podstawowe rzeczy jak aplikacja wiadomości oraz regulacja głośności, to szlag mnie jasny trafia.
Bardzo proszę o pomoc, bo inaczej oszaleję.
 #1006002  autor: t r o i p
 03 sie 2018, 07:57
Jeśli nie pasuje Ci wbudowana apka do smsów Możesz spróbować zastąpić ją którąś ze sklepu play, polecam sprawdzić takie apki jak :
Mood
Tekstra
Chomp
Pamiętaj, że to jest tani, bardzo prosty telefon budżetowy i tu nie możesz oczekiwać żadnych cudów i udogodnień.

Dictum sapienti sat est.