DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #1001327  autor: Niezgodna7
 29 cze 2018, 17:19
Ja 4300mAh 0,5A przez bodaj 6h i do full %... dawalo rade.
Moze masz marna ladowarke...

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #1001330  autor: Pabloeq
 29 cze 2018, 17:33
Piescoch66 pisze:Mam ładowarkę 0,5A i tablet 4000mA - ładuje szesnaście godzin i zatrzymuje na 80%. Więc bzdury czasem nie są bzdurami.
A skąd wiesz że twój tablet nie ma jakiegoś babola w sofcie który to powoduje?
 #1001334  autor: maniek89
 29 cze 2018, 18:05
userro2 pisze:Fajnie, że się rozpisałeś o teorii, to teraz ja krótko o swojej praktyce. Wszystkie swoje urządzenia ładuję na ogół w pełnym cyklu - ładowanie od 5-15% do pełna, najczęściej w nocy, czyli odłączam kilka godzin po naładowaniu do wskazania 100%. Najstarszym domowym urządzeniem elektronicznym jest tablet z 2011 roku - i jak jako nowy działał 10 godzin podczas korzystania z internetu, przy minimalnym podświetleniu - tak teraz w tych samych warunkach działa ok. 9,5 godziny. Reszta elektroniki, traktowana w ten sam sposób, zachowuje się podobnie, a ponieważ jest nowsza, spadek pojemności baterii jest nieodczuwalny.
Mam identyczne doświadczenia - zawsze pełen cykl i naprawdę ogniwa w moich urządzeniach trzymały się zawsze bardzo dobrze.
t r o i p pisze:Smartfony wyposażone są w mechanizm, który nie pozwala opróżnić zapasu energii całkowicie
Takie zabezpieczenia mają same ogniwa.
t r o i p pisze:Przy dłuższych wyjazdach czy bez dostępu do kontaktu, warto korzystać z tzw. powerbanków.
Tutaj dałeś się wciągnąć w marketing firm produkujących te urządzenia, próbujących nam wmówić, że nie potrzebujemy pojemnej baterii w telefonie, tylko powerbanka.

No i w przyszłości proponuję nie kopiować bzdur z wp: https://tech.wp.pl/poradnik-prawdopodob ... 2689793g/3.
 #1001361  autor: t r o i p
 29 cze 2018, 20:18
Maniek89, przykro mi nawet nie znam tej strony.
I to nie są żadne bzdury.
Ale wiedza ogólnodostępna

https://www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/ja ... ej/yth4b8j

https://komorkomat.pl/ladowanie-telefonu/.

Jeżeli potrafisz na poparcie swojej teorii przedstawić jakiś dowód poza "Tak mi się wydaje", żeby akumulatory litowo-jonowe ładować w pełnych cyklach , to zapraszam do podzielenia się.
Bo zdajesz sobie sprawę czym jest takie zaprzeczanie bez dowodów, prawda?
Ja też mam telefon z 2011 roku, LG Optimus 3D, i też nie mam problemów z baterią, a ładuję go przy każdej okazji, jak radzą wszystkie poradniki.

Dictum sapienti sat est.
 #1001420  autor: Niezgodna7
 30 cze 2018, 10:25
To ja najkrocej:
ladujcie kiedy chcecie, jakim pradem chcecie, byle sie nie grzala bateria.
;- )

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #1001474  autor: maniek89
 30 cze 2018, 12:43
t r o i p pisze:Jeżeli potrafisz na poparcie swojej teorii przedstawić jakiś dowód poza "Tak mi się wydaje", żeby akumulatory litowo-jonowe ładować w pełnych cyklach , to zapraszam do podzielenia się.
A co ja i przynajmniej jeden inny użytkownik napisaliśmy wyżej? Potwierdzamy, że nierozładowywanie akumulatora do zera i zachowywanie pełnych cykli ładowania pozwoliło na zachowanie jego właściwej kondycji pomimo upływu czasu.

Jeśli robisz copy-paste, podawaj źródło.
 #1001483  autor: t r o i p
 30 cze 2018, 13:15
Potwierdzacie, że nierozładowywanie akumulatora do zera i zachowywanie pełnych cykli ładowania pozwoliło na zachowanie jego właściwej kondycji pomimo upływu czasu, bo wam się tak wydaje? Czy macie na to jakieś konkretne dowody?
Skoro eksperci twierdzą , że na akumulatory litowo-jonowe i litowo - polimerowe, takie ładowanie wpływa niekorzystnie, to poprosiłbym o jakieś konktetniejsze dowody na to, że oni się mylą, niż jakieś wydłubane z nosa teorie.

A i nie robiłem copy past, a źródła z których zaczerpnąłem wiedzę do napisania komentarza podałem i to aż 2, to mało?

Dictum sapienti sat est.