DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #957782  autor: adiq1033
 25 paź 2017, 22:51
Witam.

Kupiłem telefon Samsung A3 2017 (SM-A320FL) przez Allegro z komisu. Dostałem komplet, łacznie z fakturą zakupu. Niestety w urządzeniu są zapisane konta Samsung oraz Google, a ja nie znam do nich haseł. Chcąc przywrócic ustawienia fabryczne, telefon domaga się podania hasła do konta Samsung.

Czy jest jakiś bezpieczny sposób na obejście tego utrudnienia? Nie mam mozliwosci skontaktowania sie z poprzednim wlasciwielem, a sprzedawca mowiac wprost po prostu się na mnie wypiął - nie odpisuje na moje wiadomości.

Czy jeśli zaniose telefon do serwisu autoryzowanego, to ta blokada zostanie usunieta? Np. przy aktualizacji oprogramowania (zainstalowany jest Android w wersji 6, a dostepna jest na ten model aktualizacja do 7)?
 #957783  autor: adiq1033
 25 paź 2017, 22:54
Znalazlem metodę hard reset, ale nie wiem czy ona zadziała, tzn. czy po ponownym uruchomieniu telefonu nie będzie wymagane hasło dostepu do konta Samsung, ktore jest obecnie zapisane w pamięci telefonu (nie wiem czy działa ono jak iCloud w Apple)?

http://www.hardreset.info/devices/samsu ... y-a3-2017/
 #957939  autor: Mila89
 26 paź 2017, 18:28
A próbowałeś podłaczyć telefon do komputera i wgrać na nowo system Android? Nie znam sie na tym za bardzo ale to chyba możliwe?

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6
 #957974  autor: MarekAG
 26 paź 2017, 20:59
adiq1033 pisze:Znalazlem metodę hard reset, ale nie wiem czy ona zadziała, tzn. czy po ponownym uruchomieniu telefonu nie będzie wymagane hasło dostepu do konta Samsung, ktore jest obecnie zapisane w pamięci telefonu (nie wiem czy działa ono jak iCloud w Apple)?

http://www.hardreset.info/devices/samsu ... y-a3-2017/
Ta metoda zadziała. Powodzenia
 #965961  autor: Archi334
 13 gru 2017, 09:53
Morvius pisze:Przypadkiem wgrywając samemu na własna rękę nie nabijasz flagi Knox i tym samym pozbawiasz się praw do gwarancji?
Moderator A takie głupoty...A czemu miałoby nabić flagę jeśli przesoftuje romem fabrycznym od Samsunga...

Ps przed cala operacja usuń konto Google w telefonie, co do konta Samsunga po 4 plikowym sofcie powinno zejść.