DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #868895  autor: baran090
 02 cze 2016, 12:35
Witam

Zdecydowałem się na zakup Samsunga S7
Wybrałem model z tej aukcji :
http://allegro.pl/show_item.php?item=6225419473

Droższy, ale posiada i fakturę 23% i jest z oficjalnej dystrybucji

Dzisiaj przyszedł i odpaliłem go okazało się, że przy włączaniu była informacja Plus gsm, a w menu oprócz tapety są aplikacje z nazwą plusbank24,plus store itp

Jako, że nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z samsungiem i plusem - chciałbym się zapytać : zgaduję, że te aplikacje są tylko w brandowanych modelach ? (nie mogę ich usunąć)

Telefon kosztował sporo 2400zł, a jakbym chciał brandowany to przewijały się S7 z orange za ~2100,2200zł

Mogę prosić o radę co powinienem teraz zrobić ? Nie jest to raczej powód do zwrotu telefonu, ale z drugiej strony w tej sytuacji jest trochę przepłacony - powinienem negocjować upust ceny (nie chcę nikogo naciągać, ale większość aukcji jest prawidłowo opisana a tutaj brak informacji)

A może po prostu się mylę i jest to w każdej S7
 #869152  autor: p__m
 03 cze 2016, 12:16
Oczywiście, że otrzymałeś brandowany sprzęt. Skorzystaj z prawa do odstąpienia od umowy zakupu na odległość, punkt 8 ichniejszego regulaminu. Spakuj cały zestaw, wypełnij formularz który Ci prześlą i odeślij sprzęt. Nie bój się zmniejszenia wartości urządzenia bo aby stwierdzić charakter cech i funkcjonowania urządzenia byłeś zmuszony otworzyć i rozpakować urządzenie.
 #869157  autor: m.sta
 03 cze 2016, 12:47
Jeżeli telefon zakupiłeś na fakturę na firmę to nie jesteś konsumentem i ten 14 dniowy termin odstąpienia od umowy o którym mówi kolega cie nie dotyczy.

Jedyne co możesz to przedstawić im sytuacje że produkt nie jest pełnowartościowy i żądać wymiany na inny egzemplarz, zwrotu pieniędzy lub możesz dogadać się z nimi o jakiś upust kilkastet zł.
 #869161  autor: baran090
 03 cze 2016, 12:56
Jestem osobą fizyczną, fakturę chciałem tylko dla pewności w zasadzie nie jest mi do niczego potrzebna

Myślałem oczywiście żeby odesłać telefon, ale nie chciałem robić sprzedającemu kłopotu (sądziłem, że może przypadkowo znalazł się u niego taki egzemplarz), ale na wiadomość, że telefon jest nie do końca zgodny z opisem dostałem tylko odpowiedź :

" W aukcji nie ma nowy nigdzie o tym ze telefon jest niebrandowany"

Nie oczekiwałem na zwrot części pieniędzy, odesłanie rozpakowanego już telefonu itp, ale tego typu odpowiedzi są wg. mnie nie do końca fair, dlatego skłaniam się jednak ku temu by odesłać telefon dziś lub w poniedziałek

Dziękuję za odpowiedzi
 #869168  autor: m.sta
 03 cze 2016, 13:17
Oczywiście, jak tak traktuje klienta to odeślij temu burakowi ten telefon. Ani się nie zastanawiaj.
 #869172  autor: baran090
 03 cze 2016, 13:49
Napisałem, że raczej odstąpię od umowy, a koszty przesyłki wezmę na siebie
Po pierwszej wiadomości domyśliłem się jaki to typ sprzedawcy
w odpowiedzi dostałem

"Tylko ze telefon bedzie juz w pudełku bez plomby a dla nas to iż nie jest nowy telefon i bedziemy musieli pomniejszyć kwote zwrotu o jego pomniejszenie wartości o 150zl telefon został juz aktywowany przez pana"

Odpowiedź oczywiście absurdalna, dlatego zacząłem się skłaniać ku niezg. towaru z umową - pytanie tylko czy brak informacji pod to się łapie ;(
 #869174  autor: m.sta
 03 cze 2016, 14:12
Nie martw się, prawo stoi po Twojej stronie. Napisz mu że jak ci nie przyjmie telefonu i nie odda całej kwoty to sprawę skierujesz do Allegro i UOKIK i to że nie ma plomby nic nie znaczy telefon ci się nie podoba i tyle a ty każda rzecz kupioną w internecie masz prawo zwrócić w ciągu 14 BEZ podania przyczyny.
 #869176  autor: p__m
 03 cze 2016, 14:20
Poczytaj: https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/o ... sci-rzeczy

Uruchomienie telefonu, a tym bardziej przecięcie plomb o którym ten cwaniak wspomina w żadnym stopniu nie nadużywa prawa do stwierdzenia charakteru i cech funkcjonowania urządzenia, tym bardziej jeśli chodzi o brand który jest widoczny dopiero po uruchomieniu telefonu.

W korespondencji poza Allegro i UOKiK możesz wspomnieć również o sądzie konsumenckim do którego trafi sprawa jeśli zwrot kwoty zakupu będzie pomniejszony.

Takie jest prawo konsumenta i firmy mają psi obowiązek się z niego wywiązywać.