DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #220685  autor: farrid
 13 wrz 2007, 09:24
a jak uważasz? czy takie doładowywania obniżają żywotność baterii czy zostało to tak skonstruowane, że coś takiego jest bezpieczne dla baterii? Baterie mam już sformatowaną, jest to nowy telefon bo ma 10 dni i chce, żeby 2 lata jakoś wytrzymał

 #220691  autor: PingNoMore
 13 wrz 2007, 09:52
SPokojnie, nic złego z baterią się nie stanie. Przez USB jest ładowana wolniej. Poza tym teraz są ogniwa litowo-jonowe lub litowo-polimerowe. Te ogniwa nie mają efektu pamięci

 #225531  autor: patryk Gł-ce
 05 paź 2007, 19:50
U mnie też działa dzieki :D

 #229975  autor: koper_94
 27 paź 2007, 20:28
Co to jest monitor rejestru i jak do niego wejść ? :smt011 :smt011

[ Dodano: 2007-10-27, 20:33 ]
napiszcie wszystko od początku bo nie czaje :smt013 :smt013
Ostatnio zmieniony 27 paź 2007, 20:54 przez koper_94, łącznie zmieniany 1 raz.

 #230003  autor: tymis
 27 paź 2007, 21:55
PingNoMore pisze:Te ogniwa nie mają efektu pamięci
To powraca przy różnych okazjach i... wg mnie mieszane są różne pojęcia :|
Ogniwa nie mają efektu pamięci tylko z tego powodu bo elektronika "każe" je ładować. Kiedyś było porównanie tylko różnicy napięć, potem doszło porównanie różnicy temperatur. Obecnie ładowarka mimo wspomnianych parametrów "ładuje" dalej "jak trzeba" ale to nie oznacza, że ogniwo nie ma nic "do powiedzenia" ;-)
Nośniki w ogniwie podlegają niezmiennym od wieków prawom. W czasie ładowania, po przyłożeniu siły elektromotorycznej, te nośniki prądu (różne w zależności od rodzaju ogniwa) wędrują w jedną konkretną stronę. W czasie korzystania z telefonu następuje rozładowanie ogniwa czyli nośniki prądu wędrują w odwrotną stronę. W czasie tych cykli ładowania i rozładowania następuje zmniejszenie pojemności ogniwa (część nośników po prostu "nie trafia" na swoje miejsce) i mimo, że nie ma efektu pamięci to takie ogniwo jednak zmniejsza swoją efektywność i jak ktoś się postara (krótkie cykle ładowania i rozładowania) to zajeździ takie ogniwo bardzo szybko.
Ale kto by się tym przejmował, przeważnie telefony szybko zmnieniają właściciela i nikt nie zauważy różnicy. Jak się ma telefon na jednej baterii dwa lub trzy lata to wygląda to już inaczej...

Każda sieć ma plusy i minusy, chodzi o to, żeby te plusy nie przesłoniły minusów...

 #248229  autor: Koziool
 28 sty 2008, 23:36
Dzieki :D u mnie dziala :mrgreen: