DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

 #473279  autor: kowcio
 29 kwie 2011, 13:02
Tak jak mówię moja mama korzysta z tego telefonu obecnie i jeszcze nie mówiła mi, żeby ją budzik nie obudził.
A telefon mam z brandem Plusa.

 #473329  autor: Spiite
 29 kwie 2011, 16:52
aha,dziękuję za odpowiedź bo budzik to dla mnie ważna sprawa bo sen mam ciężki;-) Jeszcze jedne pytanko: dużo jest na allegro ofert ale z simlockiem z plusa, u Twojej mamy jest blokada,mógłbyś sprawdzić? I czy wiesz może czym różni się brand Plusa od oryginalnego oprogramowania?bo jak będę miał na głównym ekranie skrót do internetu z plusa to coś mnie trafi..

 #473438  autor: kowcio
 30 kwie 2011, 10:37
Żadne telefony nie mają simlocków poza tymi z Orange (i obawiam się, że tam soft to może być zmasakrowany :mrgreen: )
Na ekranie wyświetla się
Kod: Zaznacz cały
Orange PL/MILEGO DNIA
Więc nie ma simlocka ;-)
Soft jest prawie czysty, tylko przy uruchamianiu telefonu jest te logo Plusa i tapetka oraz dzwonek, co można zmienic w ustawieniach telefonu.

Można śmiało brać, ja byłem zadowolony i ona jest zadowolona. Może ta obudowa jest troszkę delikatna (w sensie, że się szybko zniszczy jak ktoś będzie nieodpowiednio traktował telefon), ale jest OK. Telefon mam jakoś od grudnia? Czy może wcześniej nawet, na razie noszony jest w pokrowcu i nie ma żadnych śladów użytkowania, nawet folia na ekranie została. Na pewno jakość rozmów, wygoda pisania sms i świetna bateria jest niewątpliwą zaletą tego modelu, ja w nim bym zmienił obudowę- z metalowej na gumowaną. Każdy lubi coś innego

 #476062  autor: Nightfall
 15 maja 2011, 22:26
Witam, Mam problem z wbudowanym komunikatorem Palringo w tym telefonie. Jego wersja nie obsługiwała gadu-gadu, więc ją zaktualizowałem do najnowszej przez internet z telefonu. I teraz Palringo nie chce się łączyć z internetem. Telefon mam w mbanku mobile i chyba dobrze poustawiałem profile transferu danych bo dostęp do internetu z przeglądarki mam. Co prawda w komunikatorze nie widzę opcji żeby ustawić profil Internet. W ustawieniach też szukałem żeby ustawić profil internetu dla aplikacji ale nie znalazłem. W grach i aplikacjach też nie widzę. Czy wie ktoś gdzie to można ustawić?

 #476293  autor: Spiite
 17 maja 2011, 11:40
Zakupiłem ten telefon,sprzedałem tamten,dołożyłem parę złotówek i kupiłem za 280zł z oryginalnym softem z saturna bo był w promocji. Przyzwyczajam się po mału ale mam parę pytań: Pierwsze to czy da się wyłączyć tą melodyjkę która pojawia się przy sprawdzeniu konta kodem?

[ Dodano: 2011-05-17, 12:14 ]
Drugie: podobnie jak w tamtym samsungu jak ustawiłem na smsa dźwięk to jest powtarzany chyba z 6 razy co jest bardzo denerwujące,co można z tym zrobić? Myślałem że w nowym telefonie tego nie będzie..

 #477160  autor: lukaaasz155
 21 maja 2011, 19:29
Witam
Jestem również posiadaczem tego fona, jest dobry, działa szybko i sprawnie.
Ale mam pytanie, jak mogę odczytać tekst wrzucony z kompa na nim? .doc, .odt, .txt, .html, .pdf nic nie działa i wyskakuje komunikat " nie można otworzyć " Czy da się to obejść w jakiś sposób :?: ? :twisted:
Pozdrawiam Łukasz

 #477192  autor: orson_dzi
 21 maja 2011, 22:11
lukaaasz155 pisze:jak mogę odczytać tekst wrzucony z kompa na nim?
Nie możesz.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #477240  autor: kowcio
 22 maja 2011, 09:46
lukaaasz155 pisze:Ale mam pytanie, jak mogę odczytać tekst wrzucony z kompa na nim? .doc, .odt, .txt, .html, .pdf nic nie działa i wyskakuje komunikat " nie można otworzyć " Czy da się to obejść w jakiś sposób :?: ? :twisted:
Pozdrawiam Łukasz
.txt
Spiite pisze:Drugie: podobnie jak w tamtym samsungu jak ustawiłem na smsa dźwięk to jest powtarzany chyba z 6 razy co jest bardzo denerwujące,co można z tym zrobić? Myślałem że w nowym telefonie tego nie będzie..
Wejdź w menu, wiadomości, ustawienia i poszukaj opcji powtarzania dźwięku. Jakoś tam się to znajduje, bo chyba w profilach tego juz nie ma.
Spiite pisze:Pierwsze to czy da się wyłączyć tą melodyjkę która pojawia się przy sprawdzeniu konta kodem?
Nie, w moim też była melodyjka, a że rzadko korzystam z tych kodów to mi nie przeszkadzalo :)

 #483492  autor: Spiite
 20 cze 2011, 22:28
kowcio, Miałeś jakieś problemy z zasięgiem? bo ja nie raz mam,nie mogę zadzwonić tylko czerwony krzyżyk i błąd wyskakuje albo tylko połączenia alarmowe, ten krzyżyk z błędem dotyczy także smsów. dopiero odczekanie dłuższej chwili pomaga albo restart telefonu. Internet też raz jest a raz nie ma,mimo że w ustawieniach nic nie zmieniam. obecnie mu przeszło ale sam się wyłączał nie raz. Co o tym myślisz? co poszło oprogramowanie czy antena? Chyba jak najszybciej go oddać na gwarancję będzie najlepiej.

 #483494  autor: kowcio
 20 cze 2011, 22:39
Spiite, wygląda mi to na problem z telefonem. Co prawda ja rzadko przebywam w miejscach o słabym sygnale GSM, aczkolwiek muszę przyznać, ze ten model nie ma jakiegoś rewelacyjnego zasięgu i jak jesteś gdzieś, gdzie jest słaby sygnał- wystarczy chwycić telefon za dół, gdzie jest antena i po zasięgu..
Ale jeśli telefon gubi Ci zasięg sam z siebie, w miejscu, gdzie sygnał nie jest jakoś bardzo słaby, to najlepiej oddać na gwarancję.
Telefon nadal ma moja mama i jest zadowoloona. Jeszcze nigdy mi nie marudziła, że jej sie nie podoba coś czy nie może sobie z czymś poradzić. Co prawda wiadomo jak ona korzysta z telefonu- czasami pogada, czasami wyśle SMS i raczej wszystko (no może czasami jakies foto), ale zadowolona jest, bo mały, lekki, metalowy i z dobrą baterią. Wkurza jedynie brak podświetlenia klawiszy nawigacyjnych, ale widzę, że większość Samsungów tak ma. Kiedyś wszystkie klawisze były podświetlone, teraz zaś u Samsunga kiepsko z tym.

 #497798  autor: Solmyr
 19 sie 2011, 20:08
Mam ten telefon ze 2 - 2,5 miesiaca i powiem szczerze: jest wygodny, ladny, wytrzymaly, bateria trzyma 4 dni przy dosc czestym sluchaniu muzyki, bez tego okolo 7 dni, jakosc polaczenia jest dobra, dobry zasieg. do minusow zalicze delikatne trzeszczenie klawiatury podczas pisania, ale nie zawsze wystepuje i nie jest to denerwujace. Jack oczywiscie JEST! Podlaczam glosniki Logitech X230 i bez problemu graja. Kolejny minus - w sloncu nic nie widac na wyswietlaczu, a szczegolnie pod katem. Irytujace. Ogolnie telefon dla osoby ktora chce tel do gadania, wysylania SMSow i sluchania muzyki - bardzo dobry. Aparat nie ma stabilizacji obrazu wiec jak cos jest nawet w delikatnym ruchu to zdjecie wyjdzie rozmazane. Poza tym dziala szybko i nie denerwuje mnie jak inne teelfony, ktore mialem.
Mam nadzieje ze to Wam w czyms pomoze.

Pozdrawiam,
Solmyr.

 #499784  autor: Czarny126
 28 sie 2011, 18:41
Od kilku tygodni mam samsunga c3530 zdjęcia robi całkiem fajne ale filmy tragedia nawet przy nagrywaniu obraz jest mniejszy niż ekran. Czy da się to powiększyć ? :(

Czarny126
 #504924  autor: prof.theodor
 23 wrz 2011, 13:39
Witam, mam pytanie odnośnie zmiany wielkości czcionek podczas pisania sms mam wrażenie że zmiana w ustawieniach>wywietlacz>wielkość czcionki nie przynosi żadnych zmian. Może są sposoby aby dograć inne/powiększyć czcionki. Ogólnie oceniam telefon ajko bardzo udany dosyć szybki tylko jako że ma służyć dla starszej osoby chciałbym polepszyć widoczność jeśli ktoś ma pomysły.

 #506349  autor: Housik
 02 paź 2011, 16:05
Nie chciałem zakładać oddzielnego tematu więc napiszę to tu. Znajdzie się może ktoś mądrzejszy ode mnie, kto będzie w stanie mi wytłumaczyć w jaki sposób mogę wgrać na ten telefon aplikacje większe niż 700 kb. Próbowałem chyba wszystkiego, ale niestety .... Za każdą podpowiedź będę dozgonnie wdzięczny

 #516677  autor: Pazuzu
 20 lis 2011, 09:07
Było napisane że telefon może pomieścic 500 sms-ów.
1.Ta liczba jest dzielona na odebrane i wyslane, czy kazda skrzynka ma po 500?
2.Tak samo czy sms skladajacy sie z 3 ( długi :) ) bedzie traktowany jako jeden czy dwa?
3.Istnieje możliwość archiwizacji smsów? Np poprzez program na PC.

 #516682  autor: kowcio
 20 lis 2011, 09:39
Pazuzu pisze:Ta liczba jest dzielona na odebrane i wyslane, czy kazda skrzynka ma po 500?
dzielone
Pazuzu pisze:.Tak samo czy sms skladajacy sie z 3 ( długi ) bedzie traktowany jako jeden czy dwa?
Jako trzy
Pazuzu pisze:.Istnieje możliwość archiwizacji smsów? Np poprzez program na PC.
Tak, chyba nawet w menu telefonu jest opcja kopii zapasowej SMSów na kartę pamięci.

 #516694  autor: Pazuzu
 20 lis 2011, 11:07
kowcio pisze:
Pazuzu pisze:.Istnieje możliwość archiwizacji smsów? Np poprzez program na PC.
Tak, chyba nawet w menu telefonu jest opcja kopii zapasowej SMSów na kartę pamięci.
A mógłby ktoś to dokładnie sprawdzić. Tzn czy plik kopii zapasowej sms można odczytać na komputerze. Chodzi o to żeby po zapełnieniu skrzynki zapisać smsy w pliku możliwwym do odczytania na PC. Nie sama archiwizacja ale również odczyt. Bo jesli ta kopie można odczytać tylko na telefonie to troche mija się z celem.

 #532866  autor: ravi8
 05 lut 2012, 15:49
Witam
Ja mam takie pytanie odnośnie C3530 - czy można zmienić widok menu z siatki na listę?
Może ktoś się też orientuje czy w S3310 jest taka opcja. Chcę kupić ojcu któryś z tych modeli i co do menu ma takie stare przyzwyczajenia z Nokii ;)