DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #363383  autor: kowcio
 04 paź 2009, 20:21
Witam.
Mam takie krótkie i proste pytania dla posiadaczy tego Samsunga. C3050 jak wiemy jest mocno promowany przez Orange, świetnie się sprzedaje więc pewnie nie będzie problemu z odpowiedzą na moje pytania ;)

1. Jakośc wykonania- nic nie trzeszczy, slider jest dobrze wykonany itd?
2. Bateria- przy jakim użytkowaniu ile wytrzymuje?
3. Wygodna i szybkość działania telefonu. Jeśli zdecydowałbym się na niego, to sporo pisałbym SMSów na nim. Czy nie ma żadnych opóźnień, czy nowe wiadomości szybko się otwierają? Mam teraz takiego S7330 i tam to istna tragedia jest z prędkością otwierania nowych wiadomości. Czy klawiatura jest wygodna?
4. Jakość i głośność rozmów. Nie ma żadnych problemów z rozmową w tramwaju? Może ktoś porównać jakość i głośność rozmowy do innego telefonu?
5. Wyświetlacz. Jest czytelny w słońcu? Jak z jakością?
6. Jak z softem Orange? Wiedzę, że ma Orange Menu? Da się to wyłączyć? Czy menu nie jest jakoś zablokowane? Jest edytor motywów? Można spersonalizować menu tak, zeby nie było nic z Orange? ;) Pytam, bo z tym różnie działało. Ostatnim telefonem z Orange była już 3letnia Nokia 2610 i tam wystarczyło zmienić motyw oraz wyłączyć Orange Menu w ustawieniach wyświetlacza. Za to soft telefonu bardzo żmudnie działał.
7. O aparat nie pytam- wiadomo. Radio i odtwarzacz MP3 sprawuje się dość dobrze?
8. Cos jeszcze możecie o nim napisać? ;-)

Przede wszystkim będę go nosił z drugim telefonem w kieszeni- Nokia 6030. Nie zaszkodzi mu to? ;) Oraz czy wg Was ten telefon nadaje się do pisania i odbierania sporej ilości wiadomości SMS? Nie chce sie męczyć...

Dzisiaj pomacałem go i spodobał mi się, głównie klawiaturka bardzo elegancko "chodziła" ;)
Nie będę żałował, gdy zdecyduje się zakupić tego Samsunga do pisania sporej ilości SMSów?

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi! ;)

 #363392  autor: kamil1221
 04 paź 2009, 21:06
1.Trzeszczeć nie trzeszczy ale wykonanie slajda to parodia. Fakt jest lepiej niż w E250, ale jednak. Jak ja to określam – to drugi E250 sprzedawany na dużą skale i już wracający do serwisów.
2.Ok. 3-4 dni.
3.Działa szybko. Klawisze są czytelne i wygodne.
4.Rozmowy dosyć dobrze – nie powala.
5.Jakość średnio – mała rozdzielczość maksymalnie rozciągnięta na wyświetlaczu. Słońce ok.
6.Można wyłączyć bez problemu oraz edytować go. Są 3 motywy - nie da się dodawać nowych ani ich tworzyć.
7.Działać dział – ale to jednak dodatek.
8.Jak masz 2 takie same telefony możesz prowadzić przez Bluetooth czata. Funkcja fałszywego połączenia.

 #363422  autor: kowcio
 04 paź 2009, 23:31
kamil1221, dzięki!!
Czyli nie brać go, jeśli chcę pisać sporo SMSów? Nie chcę, żeby slajder się rozsypał :-| Jednak dzisiejsze Samsungi to nie to, co było 4 lata temu, typu X200 czy X480 :( Telefony nie do zdarcia przy codziennym użytkowaniu.

 #363533  autor: Bos
 05 paź 2009, 21:38
Ogólnie telefon jak za swoją cenę może być. Aparat jest okropny, lepiej jakby go nie było. Głośnik o dziwo daje radę. Wyświetlacz jakoś nie powala, ale jest lepszy niż ten w E250 (a co nie jest :P). Slider chodzi dobrze, nie mam zastrzeżeń. Klawiaturka jest średnia, taka wada Samsungów. Wykonanie dobre, nie powiem, żeby było rewelacyjnie, ale wszystko trzyma się siebie i nie trzeszczy. Na słuchawkach jest... no jak jest, bardzo źle, muzyki to się nie posłucha, chyba że ktoś wymaga tylko tego, żeby grało.
Ogólnie telefon jak za swoją cenę jest bardzo udany, jednak dalej nie pobije kultowego D900i, który jest wart tyle samo, a wszystko posiada o 2 klasy wyżej.
Znajomy ma ten telefon :]

SE: T610i, K750i, W660i, W880i, 2x W910, C902
Nokia: 2600, 5300, 6300, N73 ME, 5610, 6230i, E51, 5800, E72
Apple: iPhone 3G 8GB
Motorola: V3xx, V8
Samsung: 2x U900, F480, Galaxy S
LG: KU990, Shine
BB: 9300
Obecnie: Samsung Galaxy S/ BB 9300