DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #333329  autor: zielony
 05 maja 2009, 14:24
witam

Jestem posiadaczem solida od kilku tygodni, odziwo jeszcze dycha:) bateria po trzech sformatowaniach trzyma 8dni przegadanych 5,5h więc nie źle, obudowa jak na razie wygląda na solidną, menu się nie czepiam bo to zależy od gustu, tylko jedno mnie razi, dlaczego w klawiszach funkcyjnych po lewej stronie jest sms (to ok) a po prawej internet zgroza nie można go zablokować? Jedna jeszcze wada chyba to wada, jak dzwonie nie ważne czy normalnie, czy głośnomówiący czy przez słuchawki, osobę z którą rozmawiam słyszę bardzo wyraźnie, ale tło trzeszczy zamiast normalnych dźwięków tła np. rozmowy w oddali pojawia się trzask, syk, nie wiem czy to normalne, może ktoś się z tym spotkał?
wcześniej miałem motorole 911, se k700i, se k550i, nokie 5140i i tak nie było najczystszy głos był w se k550i jak kryształ, niestety telefonik mi się nie źle pobił, w noki 5140i było gorzej, ale nie tak jak teraz, nie miałem żadnego samsunga więc nie wiem jaki zakres szumów u nich jest dopuszczalny...
zasięg jest dobry na fulla, dam inny przykład dzwonie na stacjonarny wszystko jest ok do póki osoba nie zacznie ruszać, trzeć słuchawką o twarz bo wtedy zaczyna trzeszczeć...

ps nie jest to głośnik bo na słuchawkach też pierdzi, można się do tego przyzwyczaić, ale nie wiem czy tak ma być, bo trzeszczy wtedy jak są jakieś głosy w tle, dźwięki itp.
jedzie samochód czy coś to słychać ten samochód ale czasami tylko dźwięk przerywany, albo szum trzask, we wszystkich przypadkach osobę z którą się rozmawia słychać bardzo dobrze, czy w tramwaju czy na ruchliwej ulicy, jakby coś to chętnie odpowiem na inne pytania odnośnie użytkowania samsunga b2700.


Od Moda: Poprawiłem nazwę tematu na właściwą. Proszę się zapoznać z Zasadami Tytułowania Postów.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2009, 14:57 przez zielony, łącznie zmieniany 1 raz.

 #333347  autor: ryke24
 05 maja 2009, 15:33
Tak sie sklada ze mam ten telefon:)Klawisza netu nie zmienisz jet przypisany do softu telefonu:)Z tym tłem to roznie bywa....dzisiaj dzisiaj ojciec dzwonil z dworca slyszalem go glosno i wyraznie i przy okazji w tle Pania co zapowiadala odjazdzajacy pociag:)Wczoraj zamawiajac pizze slyszalem w oddali krzyczacego kucharza.Ale z reguly glos rozmowycy slysze glosno i wyraznie.Trzeszczeniem raczej bym tego nie nazwal:)Najlepiej wziasc 2 ten sam model i sprawdzic dzwoniac w te same meijsce w tym samym czasie.

Ja wlasnie zmienilem k550i(krstaliczny dzwiek...hmmm w sagemie mam lepszy;) na solida bo stwierdzam ze jakosc rozmowy w moim miescie na nim byla beznadziejna(era tak tak)Na solidzie mam lepszy komfort rozmowy i zdecydowanie jest glosniejszy.

Swoja droga wczoraj kupilem testowo starter play fresha.W miejscu zamieszkania mam zasieg 4-5 kresek na nadajniku playa.Testowo wykonalem kilka polaczen w rozne miejsca na rozne sieci....komfort rozmowy byl w mym przypadku wyzszy o jakies 30 procent niz to co uferuje mi era na GSM.Nie ukrywam ze lepiej mi sie rozmawialo...Wiec telefon to chyba nie wszystko....:)

Pytanie do obeznanych.Przelaczajac telefon tylko na tryb UMTS korzystam z innego nadajnika w sensie technologiczny?:)Bo gdy przeprowadzam rozmowe na UMTS-sie czuje lekka poprawe....no chyba ze sobei to wmowilem??:)I jak to jest z tym UMTS-em..te fale sa jakies inne?:)W domu mam 1-3 kreski a na zewnatrz 4-6:)Gdzie gsm w domu z reguly 4-6:)

Sorki ale jakos wcislem wszystko w 1 temat zeby nie zapychac forum;)

Sagem My-x1,Sagem mx5-2,SE K550i,Nokia 2330,1650,Samsung X510, i550,S3310,B2700,LG GU230,Nokia 6303i,N8

 #335068  autor: ramol
 13 maja 2009, 20:58
Witam. Telefon mam od 2 miesięcy. Zero problemów, zero śladów zużycia. Nie oszczędzam go, jak się zapiaszczy (dużo przebywam w terenie) to po prostu opłukuję go bieżącą wodą. Jakość połączeń jest znacznie lepsza niż w E250(może to kwestia sieci, wtedy Era, teraz Play/Plus). Różnice w zasięgu GSM i 3G to normalka. Poza miastami zasięg 3G zanika i telefon (jak zresztą każdy) przełącza się (lub trzeba przełączyć) na tryb pracy GSM.
Pozdrawiam.