DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #319835  autor: redharry
 26 lut 2009, 16:49
Siem
Zastanawiam się nad kupnem Samsung P910 jako telefon zastępczy, interesuje mnie to czy obsługuje JAVE i jakie formaty video, czy telefon dobrze się sprawuje ? Na temat tego modelu bardzo mało jest w sieci więc nie mogłem znaleźć szczegółów o nim, ale może ktoś tutaj może mi coś o nim powiedzieć.
Z góry dzięki i pozdr :D

Samsung I8510 INNOV8 :smt007

 #319836  autor: kowcio
 26 lut 2009, 16:56
redharry pisze:czy obsługuje JAVE
Tak, i to 2.0 ;)
redharry pisze:jakie formaty video
Nie mam pojęcia... Ale pewnie takie, jakie obsługują inne telefony :P
redharry pisze:czy telefon dobrze się sprawuje ?
Tego nikt Tobie tutaj nie powie, ale pewnie nie odbiega od innych Samsungów, czyli nie sprawia problemów...
redharry pisze:Na temat tego modelu bardzo mało jest w sieci więc nie mogłem znaleźć szczegółów o nim, ale może ktoś tutaj może mi coś o nim powiedzieć.
Niestety....

Jak masz ochotę, to kup go i potestuj ;) Działać w Polsce będzie ;-) najwyżej go sprzedaż... Aczkolwiek nie jest jakiś drogi na swoje możliwości :P

 #319838  autor: redharry
 26 lut 2009, 17:34
Chciałem go kupić na allegro za 210zł łącznie z przesyłką. W aukcji było napisane, że telefon nie ma sim locka a gdy zapytałem dla pewności o to sprzedawcę okazało się że chodzą tylko karty play i jakieś orange na abonament. Gdybym go kupił nie miałbym z niego pożytku. Czy tak jest we wszystkich tych samsungach czy to jest odosobniony przypadek ?

Samsung I8510 INNOV8 :smt007

 #319858  autor: kowcio
 26 lut 2009, 18:54
redharry pisze:W aukcji było napisane, że telefon nie ma sim locka a gdy zapytałem dla pewności o to sprzedawcę okazało się że chodzą tylko karty play i jakieś orange na abonament.
Jak to? No to nie ma Sim-locka. Widocznie ta osoba próbowała go odpalić z kartą Play i Orange na abonament ;) Nie może mieć sim-locka na Play i na Orange. Poza tym telefon nie jest dostępny u żadnego z polskich operatorów. Więc jak jakaś karta polska odpali w nim, to będzie działać ;) No nie ma bata...

[ Dodano: 2009-02-26, 18:56 ]
redharry pisze:Gdybym go kupił nie miałbym z niego pożytku.
Chyba miałbyś ;)
redharry pisze:Czy tak jest we wszystkich tych samsungach czy to jest odosobniony przypadek ?
Tzn. jak? No jak telefon nie ma sim-locka, to działają karty wszystkich operatorów, jak ma sim-locka na np. Orange, to działają wszystkie karty oparte na Centertelu (POP, GO, Orange, myAvon itd). Także tam nie ma sim-locka i muszą działać karty wszystkich innych operatorów.

 #319863  autor: redharry
 26 lut 2009, 19:15
"sim lock jest ściągnięty tylko że tam
wchodzą karty z sieci Play. Ale słyszałem że wchodzą jeszcze Orange na
abonament i jakieś 3G kart"
Taką dostałem odpowiedź na email z pytaniem między innymi "czy jest na pewno bez sim locka". Więc wydawało mi się, że jakimś sposobem inne karty nie wejdą :-D . Miły Pan sprzedawca obiecał sprawdzić jutro czy telefon chodzi ze zwykły kartami orange prepaid. :D

Samsung I8510 INNOV8 :smt007

 #319866  autor: kowcio
 26 lut 2009, 19:22
redharry pisze:Miły Pan sprzedawca obiecał sprawdzić jutro czy telefon chodzi ze zwykły kartami orange prepaid. :D
Musi chodzić, bo sim-locki są zakładane na kod sieci, więc telefon z abonamentu będzie działał w POPie bądź GO. Poza tym jak chodziła karta z Orange i z Play, to sim-locka nie może mieć ;) Logiczne ;) Ale jak coś, to niech sprawdzi :-D

PS. Może jakiś test napiszesz na Telepolis tego telefoniku? ;)

 #319870  autor: redharry
 26 lut 2009, 19:47
Jak tylko dostanę P910 postaram się coś wyskrobać, przymierzałem się też do napisania własnego testu I8510 więc pewnie będą dwa :mrgreen:

[ Dodano: 2009-02-27, 16:20 ]
Dostałem dziś odpowiedź i okazało się, że telefon nie czyta karty orange prepaid, pobuszowałem trochę w internecie i doczytałem się na forach o tym, że do telefonu wchodzą tylko karty 3G i jakieś 128kb więc mojej by nie załapał. Zastanawiam się teraz czy nie wziąć samsunga F210 też całkiem niezły i nietypowy telefon :mrgreen:

Samsung I8510 INNOV8 :smt007