DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1150322  autor: NewNeo
 25 maja 2023, 12:50
Witam.
Mam numer w sieci T-mobile i po ostatniej aktualizacji Samsung S22 w sekcji „Sieci komórkowe” , „Tryby pracy sieci” mam do wyboru tylko „5G/LTE/3G/2G” lub „LTE/3G/2G”. Zniknęła opcja wyboru niższych trybów czyli „3G/2G”. Dodatkowo cały czas widać obok trybu pracy sieci , że jest aktywna opcja Vo)) LTE1. Chciałbym jednak wyłączyć opcję Vo)) LTE1 i włączyć niższy tryb sieci. W miejscu gdzie mieszkam są problemy z taką pracą sieci i lepiej to działało z niższymi szybkościami.
Kontaktowałem się z Samsungiem w tej sprawie i odpisali, że:
"W związku ze zmianami po stronie operatorów interesujące Pana ustawienia uległy modyfikacji.
Obecnie większość operatorów wyłącza sieć 3G, tym samym zniknęła możliwość wyboru tej sieci do obsługi połączeń. Co również oznacza brak możliwości wyłączenia VoLTE, ponieważ rozmowy prowadzone są domyślnie przez sieć 4G (LTE).
Wygląd tych ustawień w telefonie jest zależny od oferty operatora, u którego posiada Pan usługę."
Żona ma Samsung A52 w sieci Play z taką samą aktualizacją i ma możliwość wyboru niższych trybów pracy sieci. Syn posiada Samsung Note 8 i tak jak ja ma numer w sieci T-mobile i ma również do wyboru niższe tryby pracy sieci. U mnie natomiast tak jak pisałem nie ma niższych trybów pracy sieci.
 #1150323  autor: mariusz9a
 25 maja 2023, 13:22
A jest u Ciebie w ogóle jeszcze zasięg 3G? T-Mobile wyłączył sieć 3G, poza sporadycznymi wyjątkami. Także jeśli u Ciebie nie działa sieć 3G to i tak ta opcja nic by Ci nie dała. Jedynie wybór sieci 2G. Samego 2G też nie ma do wyboru?
 #1150328  autor: f0ku5
 25 maja 2023, 15:38
Nie ma, Samsung to usuwa z oprogramowania. Nic z tym nie zrobisz.
Na starszych telefonach te opcje jeszcze są ponieważ nie miały aktualizacji. Zniknie i tam.