DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1137133  autor: 3G
 11 paź 2022, 00:08
Witam.
Jak w temacie. Aplikacja Wiadomości Google, włożone dwie karty SIM, domyślnie połączenia, SMS-y i net ustawione na SIM1. Mimo tego gdy piszę SMS do niektórych kontaktów, zamiast SIM1 jest SIM2 i nawet przypadkiem wysłałem parę wiadomości z SIM2, bo nie zauważyłem tego. O co tu chodzi?

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1137212  autor: rsig
 13 paź 2022, 00:09
Jak pamiętam apka zapamiętuje że do danego kontaktu wysłałeś sms z drugiej karty (np. przypadkiem) i przy następnym sms do tego kontaktu tak samo wysyła go z drugiej karty. Alternatywnie w opcjach apki wpisz dla drugiego sima inny (błędny) smsc, wtedy nawet jak telefon będzie chciał z drugiej karty wysłać sms to mu się nie uda.
 #1137250  autor: 3G
 13 paź 2022, 18:43
To by było coś za dużo tych przypadków, w wielu wątkach "proponuje" mi domyślnie SIM2 zamiast SIM1, a nigdy nie wysyłałem na te numery z SIM2. Ale nie we wszystkich wątkach tak mam. W menedżerze kart SIM ustawione oczywiście SIM1. Aha - SMS-y mam skopiowane z poprzedniego telefonu, może tu się coś pomiśkowało.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1137255  autor: marcin19883
 13 paź 2022, 21:28
W aplikacji Wiadomości musisz wciskając przysisk wysyłania, przytrzymać go kilka sekund, aż pojawi się opcja wysyłki SIM1/SIM2.
 #1137264  autor: Remington
 14 paź 2022, 10:03
I to jest kluczowe pytanie. Bo niby wątek o Samsungu, a mowa o konkretnej aplikacji od Google, która działa na każdym telefonie tak samo. Przyznam, że mnie nie przekonała i przesiadłem się na Textrę.
 #1137296  autor: rsig
 15 paź 2022, 02:52
[Offtop] Apropo samsungowej apki - jak wysłać w niej sms x6? Apka Googla pozwala wysłać "poszóstnego" smsa, a samsungowa tylko "potrójnego". Używam polskich liter co znacząco skraca dopuszczalną ilość znaków i x3 nieraz nie starcza.
 #1137369  autor: 3G
 17 paź 2022, 19:34
marcin19883 pisze:
13 paź 2022, 21:28
W aplikacji Wiadomości musisz wciskając przysisk wysyłania, przytrzymać go kilka sekund, aż pojawi się opcja wysyłki SIM1/SIM2.
Ależ ja to dobrze wiem. Nie rozumiem tylko dlaczego pomimo wybrania w menedżerze kart SIM1 do wysyłki SMS, przy tak wielu wątkach w Wiadomościach domyślny był jednak SIM2.
mariusz9a pisze:
14 paź 2022, 09:43
A w aplikacji Wiadomości od Samsunga też Ci podstawia złą kartę SIM?
Nie zauważyłem. Ogólnie zdecydowałem się na Wiadomości Google'a, bo te Samsungowe po skopiowaniu tak wielu wiadomości zwyczajnie się zamuliły. Gdyby nie to, wolałbym Wiadomości Samsunga - lepszy wygląd no i raporty w MMS-ach.
Remington pisze:
14 paź 2022, 10:03
przesiadłem się na Textrę.
Też rozważałem, ale po opanowaniu sytuacji nie chcę już dalej mieszać. Pozmieniałem na SIM1 w najczęściej wykorzystywanych wątkach i jest OK. Brakuje mi tylko raportów w MMS-ach.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1137450  autor: 3G
 21 paź 2022, 18:25
Sorry za post pod postem, ale wróciłem do Wiadomości Samsunga :) Głównym powodem jest dużo mniejsza kompresja zdjęć w MMS-ach. Tak, wiem - komunikatory są od tego, ale jednak opcja wysyłania zdjęć przez MMS też się przydaje.

Plusy Wiadomości Samsung w porównaniu z Wiadomościami Google:
- dużo mniejsza kompresja zdjęć
- raporty doręczenia w MMS
- możliwość ustawienia innego dźwięku SMS dla SIM2
- możliwość prostego skopiowania tekstu SMS, u Google'a trzeba dać "Przekaż" czy tam "Prześlij dalej", wybrać odbiorcę, zaznaczyć i skopiować, potem odrzucić jeśli nie chcemy wysyłać do tego odbiorcy
- może lepszy wygląd, ale to rzecz gustu
Minusy:
- dużo wolniejsza praca
- upierdliwe wybieranie kontaktu gdy chce się wysłać coś z galerii (kilka razy trzeba dawać "gotowe")

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #1137456  autor: rsig
 21 paź 2022, 22:46
3G pisze:
21 paź 2022, 18:25
Sorry za post pod postem, ale wróciłem do Wiadomości Samsunga :) Głównym powodem jest dużo mniejsza kompresja zdjęć w MMS-ach. Tak, wiem - komunikatory są od tego, ale jednak opcja wysyłania zdjęć przez MMS też się przydaje.
Można jeszcze przed wysłaniem mms w jakimś prostym programie graficznym zeshrinkować zdjęcie do 300 kb.
- raporty doręczenia w MMS
Apka Googla teoretycznie ma nie tylko raport dostarczenia mms, ale i dodatkowo raport przeczytania.
- możliwość ustawienia innego dźwięku SMS dla SIM2
U mnie (A32) ustawia się to w opcjach dźwięku telefonu, a nie w apce.
- możliwość prostego skopiowania tekstu SMS, u Google'a trzeba dać "Przekaż" czy tam "Prześlij dalej", wybrać odbiorcę, zaznaczyć i skopiować, potem odrzucić jeśli nie chcemy wysyłać do tego odbiorcy
Bardzo rzadko używam tej funkcji to nie mam porównania.

Do niedawna plusem apki Samsunga było planowanie sms (nie trzeba było wysyłać sms odrazu, mógł się wysłać automatycznie o danej godzinie), ale od chyba dwóch lat apka Googla też to ma.
- może lepszy wygląd, ale to rzecz gustu
Minusy:
- dużo wolniejsza praca
- upierdliwe wybieranie kontaktu gdy chce się wysłać coś z galerii (kilka razy trzeba dawać "gotowe")
Dla mnie podstawowy minus apki Samunga to max "potrójny" sms. U Google'a można wysłać sms x6. Używam polskich liter co znacznie zmniejsza długość sms i u Samsunga znacznie wcześniej sms zmienia się w mms.
 #1137457  autor: 3G
 21 paź 2022, 23:17
Nigdy nie widziałem opcji włączenia raportów MMS, mam tylko raporty SMS (dwa telefony: ZTE i Samsung).
Co do dźwięku - tak, w ustawieniach telefonu można ustawić oddzielny dźwięk powiadomienia SIM2, ale SMS na SIM2 i tak ma u mnie ten sam dźwięk jak na SIM1.
Jeśli chodzi o planowanie i wielokrotny SMS to akurat jest mi to kompletnie niepotrzebne.

Ogólnie jakoś to działa (Wiadomości Samsung), ale trochę muli...

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png