DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1114909  autor: lucash25
 12 kwie 2021, 16:27
Witam. Zakupiłem S21 256 GB, wersja podstawowa. Mam problem z jakością rozmów. Wcześniej miałem S8 i w sieci T-Mobile jakość była bardzo dobra, w miejscach w których mieszkam- pracuję. Gdy dzwonię poprzez volte, to słychać że jest HD voice, choć bitrate 12,65 choć jakby trochę przytłumione (w S8 było super). Jeżeli dzwonię przez 3G załóżmy do Play (również 3G), to jakość za każdym razem jest bardzo niska, wb-nr. Gdy dzwoniłem wcześniej przez S8, w tych samych lokalizacjach na te same numery to było i tak HD 12,65 i jakość bardzo dobra. Dlaczego tak się dzieje? Dodam, że podczas dzwonienia w tle jest słyszalny lekki szum.
Wszystkie recenzje o S21 zachwalały jakość połączeń, że jest w tym modelu znakomita. (Owszem gdy dzwonie na numer, w którym aparat wspiera EVS, to dźwięk jest czysty i wyraźny, tak samo jak słuchając muzyki czy oglądając filmy problemu z tym głośnikiem nie ma).
Ma ktoś jakiś pomysł?
 #1114920  autor: f0ku5
 12 kwie 2021, 22:29
To bardziej pytanie do Playa ;) Telefon prawie na pewno nie ma tu nic do rzeczy.
 #1114921  autor: lucash25
 12 kwie 2021, 23:47
Jednak w S8 na tym samym numerze tego problemu nie było. Wtedy połączenia były zestawiane zawsze w wb-amr. Teraz każde połączenie w 3G jest w nb-amr.