DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1100629  autor: sebox
 03 sie 2020, 15:00
Witajcie,

Samsung S6 jest z abonamentu w sieci EE w UK.
Po zakończeniu abonamentu i powrocie do Polski, zresetowałem telefon do ustawień fabrycznych i odblokowałem telefon kodem od operatora EE.

Aktualnie na terenie kraju, w telefonie polska karta sim od Lycamobile, wszystko działa ale internet jest tylko wtedy kiedy włączony jest roaming.

Czy ktoś wie jak zmienić ustawienie telefonu, aby internet w Polsce od polskiego operatora działał z wyłączoną funkcją roamingu?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
 #1100698  autor: sebox
 04 sie 2020, 16:39
PROBLEM ROZWIĄZANY

Dowiedziałem się że Lycamobile z uwagi na to że nie ma żadnej własnej infrastruktury jest operatorem wirtualnym.
Opcja roamingu musi być włączona aby internet mobilny działał.
Niestety powoduje to pewne komplikacje, jak wykorzystywanie danych w roamingu przy przypadkowym przełączaniu się do sieci zagranicznej przy granicy kraju. Dodatkowo niema możliwości sprawdzenia zużycia danych w roamingu w telefonie, ani u operatora, wiec można się zdziwić na wyjeździe wykorzystanym limitem danych.

W telefonie wprowadzony polski punkt dostępowy.

Pozdrawiam
Seba
 #1100699  autor: Remington
 04 sie 2020, 17:03
sebox pisze:
04 sie 2020, 16:39
Dowiedziałem się że Lycamobile z uwagi na to że nie ma żadnej własnej infrastruktury jest operatorem wirtualnym.

Nie spodziewałem się, że ktokolwiek mógł o tym nie wiedzieć. Czyli to o czym napisałem w poprzednim poście, nie ma za co.
sebox pisze:
04 sie 2020, 16:39
Niestety powoduje to pewne komplikacje, jak wykorzystywanie danych w roamingu przy przypadkowym przełączaniu się do sieci zagranicznej przy granicy kraju.

Na to jest sposób stary jak roaming - nie planując zagranicznych wojaży, ręcznie wybrać polską sieć.
 #1100739  autor: sebox
 05 sie 2020, 14:35
Najpierw piszesz:
Remington pisze:Karty Lyca traktują niekiedy sieć Plusa jako roamingową.
A potem, kiedy napisałem że Lycamobile jest operatorem wirtualnym i że roaming musi być włączony, piszesz:
Remington pisze:Nie spodziewałem się, że ktokolwiek mógł o tym nie wiedzieć. Czyli to o czym napisałem w poprzednim poście, nie ma za co.
Czujesz tą subtelną różnicę, pomiędzy "traktują niekiedy" a "zawsze konieczne"?

Potem piszesz że:
Remington pisze:Na to jest sposób stary jak roaming - nie planując zagranicznych wojaży, ręcznie wybrać polską sieć.
Już spieszę żeby ci wytłumaczyć, że będąc na szlaku w górach, choćby dla bezpieczeństawa ale też ze zwykłej potrzeby łączności, chcesz mieć połączenie bez względu na to czy jest to sieć polska czy zagraniczna, poto masz nieograniczony roaming minut. Ale nie chcesz aby limitowane dane były wykorzystywane. Po twoim cudowym sposobie poprostu tracisz łączność po oddaleniu się od polskich nadajników co w górach jest bardzo częste, nawet bez przekraczania granicy.

Powiem ci że lubie takich znachorów, niema to jak zawyżone ego - stare jak świat :D
 #1100742  autor: Remington
 05 sie 2020, 15:26
sebox pisze:
05 sie 2020, 14:35
Czujesz tą subtelną różnicę, pomiędzy "traktują niekiedy" a "zawsze konieczne"?

Tyle, że to nie jest zawsze konieczne, a jedynie niekiedy. W jednym z moich telefonów net działał bez ustawienia zgody na transmisję w roamingu (i był to jak u Ciebie Samsung), a w drugim tylko z nią (LG). Wynika to z faktu, iż nie każdy telefon z kartą Lyca (lub nie każda karta) traktuje Plusa jako sieć roamingową i wymaga włączenia w ustawieniach transmisji danych w roamingu. W przypadku innych operatorów wirtualnych w ogóle to nie jest wymagane, chyba tylko karty Aero2 kiedyś tak się zachowywały. Nie jestem jednak w stanie ocenić czy w przypadku Lyca to kwestia karty, telefonu czy ich wzajemnej współpracy ze sobą. W każdym razie odpowiedź miałeś już w pierwszym moim poście.
sebox pisze:
05 sie 2020, 14:35
Już spieszę żeby ci wytłumaczyć, że będąc na szlaku w górach, choćby dla bezpieczeństawa ale też ze zwykłej potrzeby łączności, chcesz mieć połączenie bez względu na to czy jest to sieć polska czy zagraniczna, poto masz nieograniczony roaming minut.

Pełna zgoda. To jednak tylko jeden i częściej sezonowy przypadek, a w takich Bieszczadach wspomniany przez Ciebie pakiet niekoniecznie się przyda. Wcześniej napisałeś jednak tylko "przy granicy kraju", a w tym mieści się sporo osób stale przebywających lub mieszkających przy różnych granicach. Dla nich rozwiązaniem od grubo ponad 20 lat jest stały wybór sieci macierzystej. Kiedyś pozwalało to uniknąć wysokich opłat za rozmowy, teraz także niekiedy znacznie wyższych za internet (a przy wschodnich granicach szczególnie).
 #1100744  autor: weissmann
 05 sie 2020, 15:41
Nju (Orange) ma w opcjach e-bok do ustawienia przełącznik:
"blokada transferu danych w roamingu" - oznacza to, że dane w roamingu zagranicznym będą brane tylko z pakietów. Więc, jeżeli ktoś ma w standardzie/wykupiony pakiet internetowy w UE, to będzie mu działało, aż pakiet się nie skończy. To samo dotyczy internetu poza UE, jest to więc bardzo fajna opcja i bezpieczna.