DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #984144  autor: Patsoon
 18 mar 2018, 09:38
Witam, około dwa lata temu, zakupiłem telefon Lenovo A806. Przez rok działał bez zarzutów, lecz później "dotyk" zaczął wariować (sam klika i przytrzymuje ikonki itp.) Na początku włożyłem go do ryżu na 24h i działał. Działał około 6 miesięcy i znowu ta sama awaria. Pomimo włożenia go do ryżu na 24h nie działał, więc ponownie włożyłem go do ryżu, tym razem na ok 48h. Usterka nie została rozwiązana, więc odłożyłem go do szafy, gdzie leżał około rok. Ostatnio sprzątając, znalazłem go i pozostawiłem na widoku aby się naładował. Wydało mi się dziwne, iż w ok. 1h naładowało się tylko 3%. Coś na nim robiłem i się w końcu rozładował. Kiedy podłączyłem go ponownie nie włączył się, więc myśląc, że już po nim, zacząłem jeździć po nim magnesem, sam nie wiem dlaczego :smt005 Udało mi się go włączyć, więc coś na nim zacząłem znowu robić, działał znowu bez zarzutów, ale dzień później znowu dotyk szwankował, dlatego zacząłem jeździć po nim magnesem, i gdy tylko ta awaria następuje, "jeżdżę" tym magnesem po telefonie a on działa. Niby wszystko fajnie, ale nie chce ze sobą nosić cały czas magnesu :wink:
Dodam tylko, że ta awaria występuje najczęściej gdy, trochę "rozgrzeje" telefon (pogram w coś)
Chodzi o to, że telefon sam klika, i przytrzymuje różne ikonki itp. a jest to bardzo męczące :|
Co może z nim być :?: Czy dotyk, czy może coś innego :?: