DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #901582  autor: kokos-
 25 gru 2016, 20:09
W dzień robi lepsze fotki :-)
Dodatkowa informacja telefon posiada żyroskop :-D
 #902255  autor: sasti1981
 29 gru 2016, 16:37
Po tygodniu testowania telefonu odstąpiłem od umowy. Właśnie wracam z poczty. Moje uwagi:
Nie bawię się mocno smartfonami, aczkolwiek do kilku rzeczy ich wykorzystuję - interner, router, gps, muza, filmy, zdjęcia. Gry mnie raczej nie kręcą, ale czasami coś tam zainstaluje, po to żeby po czasie ją odinstalować.
Telefon działał płynnie - ram serio robi swoje. Wyświetlacz spoko. Za to bateria po prostu cudo. Po 5 dniach zostało 20% (choć jakoś mocno go nie maglowałem). Jednak jeśli komuś zależy przede wszystkim na baterii, to polecam gorąco.
Olbrzymi minus za aparat. 13 mpx - zdjęcia wychodzą niewyraźne, jakieś takie rozmazane. Szczególnie jeśli zaczynamy je powiększać. Myślałem, że to wada mojego egzemplarza, ale porównałem w salonie inne i również robiły słabe zdjęcia. nie tak złe jak w moim egzemplarzu, ale na taką matrycę to nie godzi.
Jeśli robicie foty to nie model dla was. Ktoś może się wypowiedzieć w temacie jakości zdjęć?
 #902271  autor: Chlastek
 29 gru 2016, 18:39
Jakość filmów z Open Camery sprawdziłem osobiście, da się to znieść, na tej stronie podałem link do mojego kanału z filmami. Gorzej, że faktycznie mamy problem z nagrywanym dźwiękiem, też widoczny na moich przykładach. Włosi już założyli temat na forum wsparcia Lenovo. Ponoć zarówno Nexus 5 X i Motka Z Play potrafią jednak wykonać lepsze zdjęcie. Tu też przydatny komentarz: https://m.youtube.com/watch?v=yaMWYy8-rl0 i coś od Rosjan: https://m.youtube.com/watch?v=R99FbqZE-cM Co do zdjęć, ogarnę coś ze swoich na dysku Google i udostępnię link. Mimo wszystko to nigdy nie był i nie będzie fotosmartfon, co najwyżej znośny w gorszych warunkach i przeciętny w dzień.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 19:19 przez Chlastek, łącznie zmieniany 1 raz.
 #902598  autor: kowalp5
 30 gru 2016, 19:03
Super, że pojawia się coraz więcej opinii użytkowników.
Na pewno pamięć RAM i wydajność baterii mocno na plus.

Jednak bardzo martwi kwestia aparatu. Dla mnie dobre zdjęcia tylko, gdy jest ładna pogoda, niestety odpadają.
 #903165  autor: enrico2000
 02 sty 2017, 16:56
My postanowiliśmy odesłać telefon do serwisu (poprzez salon T-Mobile). Zobaczymy jak to się potoczy dalej. Niestety jakość zdjęć jest naprawdę kiepska. Z ciekawości poprzeglądałem swoje stare foty z Nokii 6500 Slide, i nawet one są ostre. Natomiast w P2 choć ciężko w to uwierzyć nie da się zrobić ostrego zdjęcia. Wielka szkoda bo telefon naprawdę jest przyjemny i ta bateria ....
 #903225  autor: raczek
 02 sty 2017, 21:50
Ja nabyłem Lenovo P2 również od T-mobile drogą przeniesienia numeru i póki co jedyną jego wadą jest problem z nagrywanym dźwiękiem podczac kręcenia wideo oraz sama jakość zdjęć która jest mocno przeciętna.
Martwi mnie ogromna ilość szumów w słabym świetle i zastanawiam się nie ile jest to efekt skopanego oprogramowania ? i czy możliwe jest że po aktualizacji od Lenovo będzie lepiej ??? Jako że nie jestem jakimś foto geekiem i zdjęcia raczej robię okazjonalnie nie będę robił z tego wielkiego halo i nie zdecyduje sięna odesłanie telefonu ponieważ ta bateria, szybkość działania ujęły mnie tak bardzo że słabsza jakość aparatu jest dla mnie do zaakceptowania.
Przesiadłem się z Xiaomi mi 4 który jak na swoją cene robił rewelacyjne zdjęcia szczególnie w dobrym świetle zdjęcia potrafiły zachwycić, przy słabszym oświetleniu szału nie było ale było dużo lepiej niż w przypadku Lenovo.
Postaram się może napisać maila do oddziału Lenovo Polska może coś więcej uda mi się dowiedzieć na temat aparatu czy to kwestia softu że jest jak jest z tymi zdjęciami.
 #903846  autor: danielkl
 06 sty 2017, 14:43
niebawem testy na polskim gsmmaniak i swiatowym gsmarena wiec bedzie co czytac
 #905261  autor: danielkl
 14 sty 2017, 19:01
no i mamy chyba 1 polski test p2 http://www.telix.pl/artykul/test-lenovo ... 77697.html a pozatym to dalej niewiem czy slot na sim to hybryda czyli 1 sim plus 1 karta sd czy jednak tak jak w z play 2 sim plus. karta sd i czy idzie pokasowac ten smietnik z apkami google evernote chrome mc cafe itp
 #905447  autor: kokos-
 15 sty 2017, 23:40
Całkiem dobra recenzja;-)
 #905641  autor: danielkl
 16 sty 2017, 21:35
taka ciekawostka niby tylko podobienstwo nazw ale mi to wyglada na klona lenovo P2 a wiec firma blackview wypuscila tez model P2 ekran 5.5 cala 4gb ram 64gb pamieci w antutu 42000 i bateria az 6000 mah wiec kilka podobienstw jest jakby nie patrzec :D https://m.youtube.com/watch?v=rvpZClJWGKc&feature=share
 #905656  autor: kowalp5
 16 sty 2017, 22:27
kokos- pisze:Całkiem dobra recenzja;-)
Aż za dobra :D O aparacie krótko i w superlatywach, a akurat z nim bywa różnie z tego co koledzy piszą. Ciekawe, na ile to kwestia softu...
 #905834  autor: enrico2000
 17 sty 2017, 22:26
Ciekawostka. Jak wspominałem w 1 dzień po zakupie oferty w TM oddaliśmy z dziewczyną P2 na rrklamację. Dziś dziewczyna dostała info, że reklamacja została uznana i aktualnie serwis czeka na części. Nie dopytała jakie itp, można jednak wnioskować, że będą wymieniać aparat. Ciekawe jak zakończy się ta sytuacja. W każdym razie widać, że z aparatem w tym modelu ewidentnie jest coś nie tak.