DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #900596  autor: kowalp5
 17 gru 2016, 19:50
W ofercie T-Mobile pojawił się ostatnio smartfon Lenovo P2.
Jak napisał kolega szmigier tutaj, dokładnie jest to model P2a42.

Telefon zwrócił moją uwagę, bo ma 4 GB RAM, baterię 5100 mAh, procesor 8 rdzeni po 2GHz, Dual SIM, czytnik linii papilarnych, etc. - w cenie sporo niższej od samsungów, lg i innych o podobnych parametrach.

Nie znalazłem jeszcze żadnej recenzji po polsku. Na stronie T-Mobile można go obejrzeć tutaj.

Macie jakieś doświadczenia ze smartfonami tej marki? Zastanawiam się czy atrakcyjna cena jest spowodowana np. niższymi kosztami marketingu czy raczej chodzi o problemy z jakością. Jaką nakładkę na Androida stosuje Lenovo?

Zachęcam też posiadaczy P2 i innych Lenovo do dzielenia się wrażeniami. Z góry dzięki! :-)
 #900608  autor: danielkl
 17 gru 2016, 21:06
fonik dosc ciekawy 1 z sklepow internetowych ma go po 1555zl lenovo ma swoja nakladke o nazwie vibe UL fon smialo moze konkurowac z niejednym lg czy samsung no tak fonik jest za swierzy premiera byla na targach ifa niema jeszcze polskich recenzji ale sa niemieckie angielskie i rosyjskie na yt to mozna sobie poglac
 #900618  autor: kokos-
 17 gru 2016, 23:02
Ja tych recepcji nie znalazłem na YouTube też słabo;-)
 #900657  autor: kowalp5
 18 gru 2016, 16:34
@danielkl: ciekawa playlista, dzięki :wink:

@juventino: nie wiem jak zestaw słuchawkowy, ale wiem że w pudełku wraz telefonem jest już oryginalny, przezroczysty case - takie plecki jakby
 #900659  autor: tokacz
 18 gru 2016, 17:01
zestaw słuchawkowy to jakaś taniocha, do tego case + szkło lub folia na ekran - z tego co zobaczyłem na filmikach. Ciekaw jestem aparatu bo możliwe, że ten telefon będzie lepszym wyborem (bardziej opłacalnym) niż moto z play (którego aparat jest tylko dobry). Z tego co gdzieś wyczytałem lub obejrzałem aparat jest jakości identycznej jak w xperii xa. Jedynie nakładka lenovo mnie odstrasza bo nigdy nie była rewelacyjna i pytanie jak będzie z aktualizacjami. Jak dla mnie w podobnej cenie w t-m jest lepszym wyborem (ram, procek, ekran, bateria) niż p9 light czy a5 2016. Wygląda na solidnego średniaka w obudowie premium.
 #900684  autor: danielkl
 18 gru 2016, 18:26
@tokacz sam mam metlik brac tego lenovo czy moto z play ale to juz conajmiej wybor wyzszej taryfy o 40zl trza rozwazac ale akurat ja tylko na baterie patrze tu 5100a moto z play 3500 plus modul 2200 wiec w teori moto z play wygrywa o te 600 mah potem mozba kupic modul 3000 mah ale czy zeczywiscie odczuje sie ta roznice przy tym module slabszym wzgledem tego P2 i jest to az tyle wart doplacania? reszyra szczegulnie wiecej ram i aluminiowa obudowa bardziej mi odpowiada fon ma szanse dluzej pozyc bo szklo z tylu to tylko klopoty mysle ze P2 dostanie andka 7 ale chyba pozniej niz z play
 #900689  autor: tokacz
 18 gru 2016, 18:43
@danielkl
z uwagi na to, że nie ma honora 8 w t-m, huwaei p9 jest w chorej cenie. To postanowiłem kupić moto z play i wtedy wyskoczył lenovo p2. I też nie wiem co zrobić czy dopłacać do moto z play żeby mieć prawie czystego androida (i z tyłu szkło + fabryczną folię która mocno się rysuje) czy jednak wybrać p2 który wygląda lepiej .........
 #900702  autor: danielkl
 18 gru 2016, 20:50
@tokacz ta folie z tego szkla z tylu moto z play idzie odkleic tylko sam klei ciezko sie usuwa a sama folia spelnia funkcje ochronne tak jak bylo to w fonach sony odkleisz folie to ekran latwiej rozdupczysz a pozatym czy jest sens miec te szklo odkryte jak i tak obiektyw aparatu foto wystaje? w zestawie masz 1 z klapek do zalozenia na tyl z tych co sa po 80zl no i w t mobile masz 1 modul do wyboru bateria lub glosnik wiec chyba golego bys nie nosil no ale aluminium w P2 ladniej wyglada no i trwalsze niz szklo zawsze mozesz brac ubezpieczenie na fon w t mobile ale to znow koszta
 #900709  autor: kokos-
 18 gru 2016, 21:28
Też rozważam zakup P2, mam jeszcze do wyboru p9 lite i a5 2016 ale te 4 GB RAM kuszą;-)
 #900711  autor: kowalp5
 18 gru 2016, 21:46
kokos- pisze:ale te 4 GB RAM kuszą;-)
Dokładnie, RAM i bateria! :wink:

Na podstawie poprzednich modeli wiecie może na ile dobre jakościowo / bezawaryjne smartfony robi Lenovo? I jaki ma serwis? Bo ja nie mam żadnej wiedzy na ten temat..
 #900715  autor: danielkl
 18 gru 2016, 22:09
@kowalp5 o serwisie fonow lenovo niemam bladego pojecia kiedys bylo fajne forum tylko o lenovo nawet niewiem czy dalwej dziala ale pewnie tam bys o tym poczytal a co do fonikow to jest maly balagan bo maja az 3 linie 1 to te fony motoroli 2 to sub marka zuk i 3 to ta ich pierwotna produkcja. o ile z motka bywalo roznie a marka zuk robi sie dosc popularna to ta 3 w polsce dopiero zaistniala oficjalnie chyba od modelu k5 chwalonego za audio
 #900721  autor: kokos-
 18 gru 2016, 23:47
Gorzej z pracą i nakładką. Ja waham się między p2 a p9 lite. W sumie p9 lite i p2 niema zyroskopu. Jedynie na + jest bateria i szybkie ładowanie. P9 lite dostanie nugata a lenovo niewiadomo.
 #900722  autor: Chlastek
 19 gru 2016, 00:06
Witajcie wszyscy.
Od kilku godzin jestem właścicielem P2-ki pochodzącej z T-Mobile. Trochę zaryzykowałem dokonując tego zakupu. Mam nadzieję, że produkt mi się odwdzięczy za "chucanie i dmuchanie" na niego, oby jego ewentualne wady były do przeżycia ;) Zastąpiłem nią mój pierwszy smartfon- Sony Xperię T, która dzielnie od 3,5 roku nie miała żadnej usterki sprzętowej, jest ciągle sprawna (ciekawe, czy jakiś mod tchnąłby w nią troszkę życia, ale tym się w życiu nie zajmuję). Zestaw to wspominane wyżej- telefon, folia ochronna, przeźroczyste etui, słuchawki (moim zdaniem są rzeczywiście trochę "taniochą") i ładowarka. Spędziłem jeszcze zbyt mało czasu z telefonem, troszkę mi zajmie posprawdzanie "tego i owego"; jednakże moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Ergonomia, przyciski, obsługa jedną ręką, i wiele, wiele funkcji, które wymieniłbym chętnie już dziś, ale chcę troszkę pospać ;) I.... ta bateria: 4,5h non stop ekranu na najniższej jasności (zupełnie wystarczyła mi w pomieszczeniu); 1,5 h to przeglądanie menu, funkcji itp., reszta to Internet(czytanie artykułów) i Youtube (i radio, oba na słuchawkach) ~ pół na pół 3G/ Wi-fi, kilkanaście minut nawigacji, wyłączone synchro, Bluetooth i inne rzeczy: zużycie baterii w tym czasie wyniosło....20 procent. Rewelacja moim zdaniem. Wstępnie Internet/YT być może pobierają <10%/h w takiej sytuacji, wkrótce to sprawdzę. Owszem, na dłuższą metę aparat/kamera czy nawigacja, nie mówiąc o grach, będą bardziej prądożerne, jednakże po przejrzeniu forów przy oszczędnym użytkowaniu wchodzą w grę nawet dwucyfrowe SoT w przeciągu 3 dni użytkowania :) Wspominane 4 GB RAM-u jest typu DDR3, a nie DDR4- czy to będzie problemem, nie wiem. Głośnik (budzik, telefon, alarmy) i odtwarzając na YT moim zdaniem głośny. Dzwonek telefonu T-Mobile na pełnej głośności za pierwszym razem mnie wystraszył, tak głośny jest :). W gry nie gram, więc nie mam porównania co i jak powinno działać. Gdybyście mieli inne pytania, piszcie śmiało; zaznaczę jeszcze, że trudno mi będzie porównywać pewne rzeczy z konkurencją, gdyż nie posiadałem żadnego konkurenta i nie mam innych doświadczeń; jedyne co, to mogę iść do elektromarketu i na wystawie coś porównywać :)
Mnie troszkę przekonały przede wszystkim ten zwiastun recenzji: https://www.youtube.com/watch?v=qwIycKmLvAs oraz ten wątek: https://forum.lowyat.net/topic/4128106.
Jeśli kogoś nie przeraża niemiecki, opinie z Amazona: https://www.amazon.de/product-reviews/B ... By=helpful
Póki co, nie żałuję wyboru :)
 #900740  autor: kokos-
 19 gru 2016, 09:19
Ekran kąty jak się sprawują , płynność dzialania w porównaniu do xperii. :-)
I chyba najważniejsze czas ładowania ;-)
 #900753  autor: Chlastek
 19 gru 2016, 12:43
Dopiero wieczorem znajdę czas na jakieś spostrzeżenia. Sprawdźcie ogólnie proszę linki, które podałem, dużo informacji się tam znajduje.
 #900788  autor: danielkl
 19 gru 2016, 17:45
na stronie t mobile przy opisie tego P2 widze ze przy zamawianiu go mozna kupic dodatkowo acesoria w promocyjnych cenach np karty pamieci 32gb ladowaeki powerbanki itp dokladnych cen nieznam aani innych szczegolow moze ktos to bardziej sie zaglebial w ten temat?
 #900925  autor: Chlastek
 20 gru 2016, 23:22
Po przejrzeniu jeszcze większej ilości zagranicznych opinii i własnym, krótkim doświadczeniu... może najpierw napiszę coś w sumie logicznego, dla kogo nie jest ten telefon: Jedyną małą "piętą Achillesową" wydaje się jakość zdjęć, zarówno przedni sensor, jak i tylny sensor SONY-IMX258 to nie jest najlepszy sprzęt na świecie do fotografowania po zmierzchu, zamieszczę znalezione linki do przykładowych zdjęć w drugim poście, bo mam je na telefonie zapisane,
ale wyraźnie zgadzam się z dwoma rzeczami z innymi użytkownikami: jakość (głównie ostrość) zdjęć w nieco gorszych warunkach jest lepsza korzystając z zewnętrznych aplikacji w porównaniu do stockowej oraz tym, że....przydałaby się w aktualizacji do 7.0 (nie wiadomo jeszcze kiedy ona nastąpi) poprawa jakości; tak jakby było widać, że soft nie pozwala na wykrzesanie 100% możliwości foto, szczególnie w gorszych warunkach. Natomiast w innych dziedzinach nie widzę większych wpadek:
- rozmowy: głośność w czasie rozmowy moim zdaniem jest dobra; co prawda póki co były to z 3 rozmowy, lecz jestem zadowolony z warunków "w domu"; jak jest w głośnym otoczeniu dopiero sprawdzę. Sprawdzone: nie jest źle. Na forach znalazłem kilka opinii, że w porównaniu do 1+3 albo S7 jakość rozmów jest porównywalna, a zasięg nie gorszy, a czasem lepszy. Wibracje są słabe i ledwo wyczuwalne w kieszeni- zwracam uwagę! Natomiast głośność dzwonka i alarmów oceniam bardzo dobrze.
Obsługa jedną dłonią jak najbardziej wykonalna i dla mnie wygodna, jak na gabaryty telefonu.
- obudowa: solidna, miła w dotyku, odciski palców na obudowie nie są widoczne od razu, to nie szkło w końcu ;) Ale i tak po "wymacaniu" powróciłem do etui. Znalazłem też czyjeś narzekanie, że w kieszeni naciskały się same przyciski głośności. U mnie nic się nie działo, ale etiu wystaje ponad przyciski, co może temu zapobiegać. A same przyciski- mają odpowiedni skok, jednak włącznik lekko porusza się gdy się go dotyka, ale przymocowany jest solidnie
- zasięg: wstępnie nie jest źle, będąc u rodziców na święta, gdzie już nie każdy telefon w środku nie gubi zasięgu sprawdzę jak jest "na wsi". ( sprawdzone, trochę lepiej, niż Xperia T)
- bateria: sprawdziłem żywotność 100-1%: minimalna jasność auto, 1 karta sim w 3g, wyłączone bluetooth,GPS. Użycie: godzina korzystania z samego aparatu/radia, poza tym ciągle Internet i YT przez 3G/wifi: 16h 15 minut.
Zużycie w czasie używania Internetu i YT: wifi: 5-6%/h; 3G 7-8%/h. Nawigacja GPS 6-7℅, apratowi bliżej do 10 niż 5 proc. Odtwarzania filmów offline na razie nie sprawdzę, ale sami już widzicie, że trudno o rozczarowanie. Po kilku dniach widzę, że dla mnie SoT pow.15 h jest wykonalne.
Czas ładowania po tym właśnie cyklu porównywalny do opisywanych na forach na ładowark QC 3.0 dołączonej do zestawu; mój czas 1-100 to 2h 15 minut; w zakresie 1-80% mamy mniej więcej ~1%/min; szczegółowo: od 1% do 15%- 11 minut, 26%- 18 minut, 34%- 30 minut, 43%- 41 minut, 51% - 47 min, 58%- 53 min, 70%- 67 min, 77%- 75 minut, 81%- 80 min, 87 proc.- 90 min, 92 proc.- 101 min, 94 proc.- 107 min., 96 proc. 115 min, 98 proc.- 122 min, 99%- 126 min, 100%- 135 min.
- głośnik: wg włoskiego użytkownika poziom pomiędzy Oneplus 3 a S7, na słuchawkach wg niego OP3~P2<S7. Moim zdaniem głośność jest bardzo dobra, szczególnie tony środkowe są dość wyraźne; basy jak na telefon i po włączeniu ściągnięte equalizera niezłe, dźwięk z kategorii "ciepłych" i przyjemnych dla ucha, nie jest płaski, szczególnie na dobrej jakości nagraniach zauważalnie głośniejszy moim zdaniem od Xperiowych stereo (miałem w rękach Z2, Z3, Z5),
- czytnik linii papilarnych działa bez zarzutu, jak i sam ten środkowy przycisk, który po schowaniu przycisków systemowych pełni funkcję wszystkich trzech z nich, gdy to aktywujemy: naciśnięcie- home; cofnij- dotknięcie, aplikacje- przytrzymanie palca. Dla mnie sprawuje się to rewelacyjnie i bez opóźnień. W każdej chwili schowane systemowe można szybko przywrócić i schować przeciągając palec góra-dół w lewym, dolnym rogu ekranu.
- ekran: adekwatny do klasy urządzenia; pewnie to nie poziom S7 gdy zbadamy techniczne parametry z rozbudowanych recenzji, ale jak każdy zwyczajnie coś widzę i wszystkie aspekty tego, co widzę (kąty widzenia, jasność, odwzorowanie barw, kontrast) są w porządku.
Mamy tutaj wybudzanie podwójnym stuknięciem, które działa, jak należy.
- korzystając z 10-15 aplikacji (nie gier) na raz w tle używane jest 2-2,2 GB RAM-u na 3,5 dostępne (grafika zużywa brakującą 1/10). Doinstalowałem tylko z 15 aplikacji póki co i nie używam 30 na raz, zatem to raczej normalne, że żadnych chwil zastanowienia w przełączaniu między nimi i w trakcie używania nie zauważyłem. Płynność jest chyba typowa dla Snapa 625.
- GPS szybko łapie fixa i po wstępnej próbie sprawuje się dobrze przy śledzeniu trasy; nie wiem jak z dokładnością "co do metra"
Ostatnio zmieniony 23 gru 2016, 09:55 przez Chlastek, łącznie zmieniany 6 razy.