DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #7345  autor: olki
 21 cze 2005, 11:41
Nie posiadam Motki 925 ale mam pytanko. Jak o jest z tym GPSem w niej? Czy to tak działa jak normalny GPS? Bawiłem sie nią i jest rewelacja, ale koleś miał ja nową i niemiał jeszcze nic związane z GPSem.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2006, 20:16 przez olki, łącznie zmieniany 2 razy.

 #7364  autor: WitekT
 21 cze 2005, 14:24
Tak, to normalny GPS. Na początku są problemy ze złapaniem satelit, ale potem trzyma ok. Z tyłu telefonu jest złącze do anteny GPS, która rozwiązuje ten problem, jednak nie widziałem jej nigdzie w ofercie. No ale specjalnie też nie szukałem... ;)
 #7380  autor: olki
 22 cze 2005, 08:59
To rozumie ze za pare groszy kupuje sobie tela wgrywam MENU PL i mam np w samochodzie GPS na popkładzie? Zajebioza ;) Normalny GPS jest dość drogi gdybym chciał z takim wyswietlaczem (dotykowym) i tak dużym. Może coś jeszcze napiszesz? Jak to się sprawdza w praktyce? Jadac samochodem dziala OK? Pokazuje prędkość poruszania się itp? Ogólnie GPS działa sabilnie i szybko? Pozdrawiam

 #7391  autor: WitekT
 22 cze 2005, 13:47
GPS jak GPS - podaje po prostu pozycję. Obróbka tego w stylu "mapa" czy "podawanie prędkości" to już kwestia softu. Myślę, że znajdziesz taki soft w sieci. O szczegóły mnie nie pytaj - ja ten telefon miałem tylko przez chwilę w ręce. ;)

GPS

 #7395  autor: olki
 22 cze 2005, 15:02
Spoksik! Dzięki za info! :)

 #7398  autor: WitekT
 22 cze 2005, 16:05
Do usług. :)

 #7405  autor: Dragon
 22 cze 2005, 20:18
znajomy ma ten telefon, jesli chodzi o mapy to znajdziesz je w necie, a jak nie bedziesz umial to na Allegro mozna kupic, problem jest tylko wlasnie z tym polaczeniem z satelity, czasem nawet 10 min lapie
 #7411  autor: olki
 23 cze 2005, 08:26
Jeszcze jedno pytanko.
1.Czy jezeli zlapie juz te satelity to juz nie gubi?
2.I czy te mapki sa bardzo fajne tzn dokładne itp (w praktyce mniejwięcej.)

 #7412  autor: WitekT
 23 cze 2005, 12:43
No mapki są dokładne, ale nawigacji to raczej nie oczekuj - po prostu program pokaże Ci na mapie gdzie jesteś i - ewentualnie - współrzędne punktu docelowego. Trasy Ci nie wytyczy.
 #7417  autor: olki
 23 cze 2005, 15:40
Znalazłem antene do A 925 po ok 110 zł. Na allegro. Nie bede podawał linka ponieważ niechce tu reklamować ;-)

 #14154  autor: gawel2901
 27 sie 2005, 12:52
Więc rozwieje wam trochę wątpliwości. Jak wiadomo Motorola A925 działa na systemie Symbian UIQ (podobnie jak SE 8xx, 9xx) więc aby działał GPS trzeba posiadać mapy i program typu nhGPS lub MapView GPS. W takim programie oprócz mapy mamy kompas, szer. i dług. geograficzna, azymut, wysokość, oraz wpełni drogę z obecną prędkośćią, średnią prędkością oraz długością drogi.
Jeśli chodzi o GPS to telefon ma dośc małą antene i przez to słabo łapie sygnał warto więc się zaopatrzyć w zewnętrzną antene do auta. W sieci komórkowej Three do której zostały wyprodukowane A925/920/1000 itd jest funkcja AGPS która polega na tym że siec wysyła do telefonu pozycje satelit GPS i telefon łapie fix'a (sygnał) już po paru sekundach. (niestety my mamy Polskie realia i brak AGPS). Sygnał można złapać bez AGPS i dodatkowej anteny. Sam próbowałem i telefon łapał fix'a po ok 5-10min ale najmocniejszy i najdokładniejszy sygnał jest przy antenie zewnętrznej.
Ale się rozpisałem :P :-D