DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #496605  autor: orson_dzi
 14 sie 2011, 21:57
Witam,
W przyszłym tygodniu wpadnie do mnie ten wynalazek, więc zapraszam do zadawania pytań. Jak tylko go dostanę, to odpowiem.
Co ciekawe już na początek, to system. Żadne specyfikacje tego nie podają, a Wilder oparty jest na systemie Brew. Ale wątpię, żeby w jakiś sposób to na działanie wpływało, okaże się ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #496658  autor: szczeka
 15 sie 2011, 10:48
Brew? ten sam Brew, który jest w HTC Smart? : D

 #496664  autor: orson_dzi
 15 sie 2011, 11:20
szczeka pisze:ten sam Brew, który jest w HTC Smart?
Dokładnie to samo. Ale to narazie wszystko co wiem.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #496666  autor: szczeka
 15 sie 2011, 11:24
masz jakieś informacje, czy telefon będzie dostępny u któregoś z operatorów?

 #496669  autor: orson_dzi
 15 sie 2011, 11:33
Narazie nic nie wiadomo poza tym, że można ją kupić za 399zł.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #496689  autor: kowcio
 15 sie 2011, 12:24
U, ciekawy telefon. Czekam na test, zobaczymy jak ten system wypadnie i jak Motorola się postarała tym razem :-)

 #496856  autor: orson_dzi
 16 sie 2011, 13:11
Przyszedł ten cud techniki.
Na początek piękna sprawa - cztery instrukcje. Włoska, francuska i... dwie niemieckie :smt005 . Mam nadzieję, że to tylko w testowych egzemplarzu jest taki błąd.
Telefon mały, ekran też ale system jest dobrze przystosowany do palca. Dotyk oporowy ale z najwyższej półki. Działanie przyzwoite, nie powala ale też i nie można mówić, że muli.
Wykonanie przyzwoite ale przód wydaje mi się, że szybko złapie rysy, plastikowa klapka od baterii tak samo. Zachlapanie na pewno wytrzyma ale czy podtopienie, to bym się zastanowił, bo jest masa szczelin, gdzie woda powinna się wlewać jak dzika. Ale pełno jest uszczelek itp.
Dodatkowy ekran pokazuje godzinę, baterię i zasięg. Czasami jakieś dodatkowe informacje ale jeszcze wszystkiego nie widziałem.
Odtwarzacz nie wykrywa mi kompletnie żadnych plików, więc chyba trzeba będzie z formatem karty kombinować, mam nadzieję, że pomoże.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #497028  autor: orson_dzi
 16 sie 2011, 21:41
Okrągły post nr 10000 będzie tutaj ;) .

Odtwarzacz ruszył po formacie i umieszczeniu muzyki w folderze Music. Skoro przy nim jesteśmy, to jest korektor z nawet ponadprzeciętną ilością fabrycznych ustawień. Gra nieźle, powyżej przeciętnej ale bez żadnych rewelacji i dość cicho. Brakuje mu mocy wyraźnie. Przy C905 to leży i kwiczy.
Rozmowy są też ciche. Może nie jest to jakaś tragedia ale głośność za dobrze bym nie ocenił. Jakościowo jest dobrze. Problemów z zasięgiem też nie widać.
Fabrycznie wgrane gry nie działają i pokazują komunikat, że w moim kraju działać nie mają zamiaru :P . Opera jest, w wersji 6, bodajże po francusku ale jeszcze nie sprawdzałem czy można to zmienić.
Po pierwszych wrażeniach mogę stwierdzić, że spokojnie można ten wynalazek dać za złotówkę w najniższych abonamentach. No, za góra 49zł + wat ;) . Więcej to byłoby przepłacanie.
Aaaaa... klawiatura. Numeryczna, śmiesznie wyglądająca lub qwerty, które ze względu na wymiary ekranu jest bardzo małe ale w miarę do ogarnięcia. I na ekran ponarzekać trzeba, bo spokojnie weszłoby tutaj 3.2" i pisałoby się wygodnie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #497095  autor: kowcio
 17 sie 2011, 01:58
A mnie ciekawi ten mały ekranik, ciągle na nim widać godzinę i wskaźniki, bez podświetlania? on chyba jest mono, więc powinno widać elegancko przez całą dobę (pomijając ciemność).
Kurdę, fany ten telefon, lubię takie dziwne dinksy ;-) Z niecierpliwością czekam na test, będzie co poczytać!

 #497201  autor: orson_dzi
 17 sie 2011, 11:46
kowcio pisze: mnie ciekawi ten mały ekranik, ciągle na nim widać godzinę i wskaźniki, bez podświetlania?
Nie cały czas. Podświetla się go przyciskiem pod ekranem i gaśnie po iluś tam sekundach.. A najlepsze jest to, że jak wciśniesz przycisk głośności, to wyświetla się tam animacja. Najpierw leci domek z drzewkami, potem kura dziobie ziarno, a na końcu idzie pies. I dopiero wtedy pokazuje się data i godzina. Jak w tym momencie przyjdzie jakaś wiadomość, czy będzie cokolwiek, co będzie wymagało pokazania tego na tym ekranie i przerwie to animację, to później i tak się ona właczy, aż nie dojdzie do końca.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #498167  autor: Xavi
 21 sie 2011, 13:17
Koledzy z konkurencji znowu Telepolis troszkę wyprzedzili jeżeli chodzi o test (podobnie jak w przypadku Gleam) i napisali co nieco

 #498182  autor: orson_dzi
 21 sie 2011, 14:11
:!: :smt005 :!: <--- Komentarz do testu.

Mało jest rzeczy, z którymi tam można się zgodzić. Uzasadnienie?
- uważanie rozdzielczości 240x320 za bardzo dobrą, to co najmniej nadużycie;
- "W testowanym przez nas modelu jest ona umiejscowiona dość nietypowo (karta pamięci)", jakby w innych egzemplarza była umieszczona gdzie indziej;
- "obudowa EX130, zrobiona z dobrej jakości plastików dobrze radzi sobie z zarysowaniami.", jaaaaaaasne, szczególnie klapka od baterii;
- "Zaletą ekranu jest jego twardość", ekran oporowy twardy nie będzie nigdy, bo musi się przynajmniej delikatnie uginać, w końcu to też plastik, a nie szkło;
- "Ma małą czułość i oznacza się wolną reakcją na dotyk, a do tego czasem trzeba mocno zadziałać palcem, aby telefon nas zrozumiał.", to jest kompletna herezja, do Wilder ma jeden z lepszych dotyków oporowych jakie można znaleźć i pierwszy raz mogę stwierdzić, że da się korzystać z internetu poruszając się palcem po ekranie oporowym. Bardzo możliwe, że autor nie ma żadnego porównania;
- "Dostęp do Internetu z szybkością GPRS/EDGE nikogo nie zachęci do zaglądania na Facebooka, a tym bardziej do ściągania poczty. ", klient Facebooka, jak na EDGE działa bardzo dobrze, a pobieranie poczty to kilka sekund wbudowanym klientem e-mail;
- "Motorola Wilder EX130 dobrze sprawdzi się jako odtwarzacz multimediów.", pomijam fakt, że o jakości dźwięku nie ma nic. A jako odtwarzacz sprawdza się słabo, bo gra za cicho;
- "Telefon pozwala korzystać z różnych profili." ale nikt nie wspomniał o tym, że za każdym razem żeby je przełączyć, trzeba wchodzić w ustawienia;

Tak więc testu nie polecam, bo jest beznadziejny.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #498595  autor: Xavi
 23 sie 2011, 11:41
Orson co prawda telefonu nie użytkowałem nawet przez chwilę ale bądż bardziej wyrozumiały i litościwy dla innych ;-) Jedni piszą lepsze testy inni gorsze ale zawsze coś tam można się dowiedzieć.
Wiele spraw jest kwestią subiektywnej oceny np ta z obudową dla jednego będzie ok dla innego wprost przeciwnie ale nie krytykujmy innych od razu z zasady. Ja tam zawsze staram się dostrzec pozytywy chociaż zgadzam się że ich testy są średniawe o czy zresztą wspomniałem przy okazji dyskusji o gleam.

 #516418  autor: kowcio
 18 lis 2011, 19:48
orson_dzi pisze:Najpierw leci domek z drzewkami, potem kura dziobie ziarno, a na końcu idzie pies
Ja Cię kręcę :-D padłem, jak to teraz przeczytałem :-D Może to telefon dla dzieciaków? ;-)
Orson, niektóre testy są sponsorowane, nie wiedziałeś? ;> A zwłaszcza na tym portalu. Jakiś czas temu widziałem test sponsorowany jakiegoś telefonu przez Plusa czy tam Orange, że patrzeć na to nie mogłem :|

 #516445  autor: orson_dzi
 18 lis 2011, 21:01
kowcio pisze: niektóre testy są sponsorowane, nie wiedziałeś?
Rozwiń, bo nie załapałem ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #516449  autor: kowcio
 18 lis 2011, 21:08
orson_dzi pisze:kowcio napisał/a:
niektóre testy są sponsorowane, nie wiedziałeś?

Rozwiń, bo nie załapałem .
Wydaje mi się, że na tym Telix część testów jest jakoś sponsorowanych :-D

 #516452  autor: orson_dzi
 18 lis 2011, 21:11
A, że tam... A ja zrozumiałem, że tu.
Tutaj pamiętam tylko jeden taki artykuł i był nawet podpisany jako sponsorowany. Bo tak, to tylko przy U8500 trzeba było dopisać, że telefon był dostarczony przez Play do testu poza akcją "testuj smartfona", ale nikt nie kazał go chwalić ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)