DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #343983  autor: kowcio
 30 cze 2009, 23:28
Witam.

Od dłuższego czasu posiadam tę Motkę- raz ją bardziej używałem, raz mniej. Miałem problem z blokadą klawiatury, ale poradziłem sobie :) Teraz nie mogę znaleźć opcji wyciszenia telefonu skrótem. W Samsung, w Nokii wystarczyło przytrzymać "#" i telefon przechodził na wibracje/bez dźwięku. L6 nie reaguje na przytrzymanie # ani nawet *. Żeby wyciszyć telefon musze wejść w menu, ustawienia, dzwonki, profil, cichy. Jest to zdecydowanie zbyt skomplikowane (z reszta jak cały telefon). Czy jest jakieś lekarstwo na to? Szukałem tu i ówdzie i nie znalazłem. W moich byłych dwóch klapkowcach z logo "M" wyciszałem je za pomoca klawiszy głośności i guzika od aparatu (dokładniej nie pamiętam). Tutaj nie ma klawiszy głośności.

Druga sprawa- czy na pewno nie da się w niej wyłączyć Orange menu? Mam takowe w niej włączone i strasznie mi to przeszkadza. W ustawieniach nigdzie nie widzę takiej opcji, ale mimo wszystko wolę zapytać, bo wiecie jak to z motorolami: szukasz kalkulatora? Szukaj w książce telefonicznej! ;)

I jeszcze jedna ciekawostka: ile wytrzymuje/wytrzymywała Wam bateria w tym telefonie? U mnie sporo wytrzymuje na czuwaniu i jestem pod wrażeniem, mimo że bateria jest nieoryginalna (mam baterię "tellme 550 mAh) i wytrzymuje naprawdę długo, coś koło tygodnia albo i więcej. Miałem Motkę V235 i ładowałem ją co 2 dni (była nowa) i używaną V3, która miała problem z wytrzymaniem doby.

Oraz ostatnie: wchodzę w menu, ustawienia, ustaw. początkowe, limit wyświetlania- mam na wył. ale jest 1 min i 2 min- o co chodzi z tym? Nie mam zielonego pojęcia :?


Edit: Z tym wyciszeniem to zrobiłem sobie przycisk inteligentny na dzwonek i tam wybieram profil cisza. Ale to nade wszystko zbyt skomplikowane jest :|

 #344089  autor: vectra2.0
 01 lip 2009, 17:18
żeby wyłączyć orange menu trzeba ściągnąć jakiś tam program i ingerować w soft. jeśli nie jesteś za bardzo zorientowany w telefonach to lepiej nic nie ruszaj w sofcie bo możesz sobie go uszkodzić. http://matrax.net/forum/showthread.php?t=35572 to jest do usuwania tego orange działa na l7 to i na l6 powinno. ja mam l7 i bateria trzyma mi 5 dni. użytkuje ją intesywnie choć mało dzwonie po prostu zabawa i muzyka :] jakbyś był zainteresowany usuwaniem orange menu lub innymi pierdołami z softem i tuningiem polecam tą strone: http://matrax.net/forum/forumdisplay.php?f=105
Ostatnio zmieniony 01 lip 2009, 21:38 przez vectra2.0, łącznie zmieniany 1 raz.

 #344093  autor: orB
 01 lip 2009, 17:35
Orange menu to, z tego co pamiętam, zwykła java, którą można usunąć każdym menedżerem plików P2k.

Wyciszanie można załatwić edytując seema 0032. Wtedy telefon zostanie wyciszony po przytrzymaniu # jak w większości motoroli.

Limit wyświetlania jest to okres od ostatniej aktywności telefonu przez który wyświetlacz wyświetla(masło maślane), ale bez podświetlenia(czyli widać wszystko jak się dobrze przyjrzy). Tak to wygląda w tym modelu, ale w nowszych jest trochę inaczej.

 #344146  autor: kowcio
 01 lip 2009, 21:40
vectra2.0, orB- dzięki. Teraz nie mam czasu na te pierdołki, ale ważne że da się coś z tym zrobić. Trochę boję się grzebać, bo to nie jest mój telefon do końca :) Ale dzięki ;)