DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #289468  autor: Nazgul
 22 wrz 2008, 16:55
Witam. Załozylem ten temat poniewaz jestem ciekaw jak wam trzyma ta bateria w Motorolach. :D Jestem posiadaczem Motki Z6 i mam wlasnie taka baterie. Nie wiem czy ja ja zle sformatowalem ( formatowalem 3x po 7h na wylaczonym tel) i trzyma mi 2 dni :evil: To normalka czy zaopatrzec sie w nowa? Pozdrawiam i prosze o opinie :D

HelloMoto

 #289472  autor: kowcio
 22 wrz 2008, 17:15
Nazgul pisze:To normalka czy zaopatrzec sie w nowa?
Normalka, a nawet dość długo Ci trzyma jak na Motkę. Z każdą Motką, jaką się tylko spotkałem, musiały być ładowane nawet raz dziennie. (Tutaj głównie starsze modele mam na myśli, z nowymi nie mam za dużego kontaktu. Ale jak słychać- nadal Motorola nie produkuje telefonów, które potrafią zaoferować swoim użytkownikom długiej pracy na baterii). Więc jak kupujesz motkę o dobrej baterii zapomnij.

 #289473  autor: wtd
 22 wrz 2008, 17:15
Formatuje to się dysk, baterie się formuje, a raczej formowalo gdyż w obecnych czasach po prostu nie ma takiej potrzeby, bateriom li-ion ani li-poly taki zabieg absolutnie w niczym nie pomaga. A to że trzyma dwa dni to normalne, czego spodziewaleś się przy tak małej baterii (coś koło 700mAh o ile pamiętam) mającej uciągnąć tak dobry ekran + jeszcze procek taktowany ~500MHz.

 #289475  autor: orB
 22 wrz 2008, 17:21
kowcio pisze:Normalka, a nawet dość długo Ci trzyma jak na Motkę. Z każdą Motką, jaką się tylko spotkałem, musiały być ładowane nawet raz dziennie. (Tutaj głównie starsze modele mam na myśli, z nowymi nie mam za dużego kontaktu. Ale jak słychać- nadal Motorola nie produkuje telefonów, które potrafią zaoferować swoim użytkownikom długiej pracy na baterii). Więc jak kupujesz motkę o dobrej baterii zapomnij.
Dobry wyświetlacz = krótki czas trzymania. I nic do tego nie ma marka telefonu. Nokie swego czasu do swoich telefonów ładowały kiczowate wyświetlacze 128x128 i chwaliły się super baterią, paranoja. Pokaż mi telefon który mając wyświetlacz 240x320 wytrzymuje tydzień. Moja wytrzymuje 3-4 dni i uważam to za bardzo dobry wynik.

 #289480  autor: kowcio
 22 wrz 2008, 17:34
orB pisze:Pokaż mi telefon który mając wyświetlacz 240x320 wytrzymuje tydzień.
Ale ja niekoniecznie mówię o wyświetlaczach 240x320 px. Pisałem tutaj raczej o starszych modelach (128x128 lub 128x160 px- Motka W375 i V235- i tak nie wiem, czy te motki mają baterię tego typu, nie pamiętam już). Żadna mi nie wytrzymała dłużej niż jedną dobę przy dość sporym pisaniu SMSów (to akurat dla mnie jest norma). Tak ogółem mówię, że Motka nie słynie zbyt dobrych baterii. Przynajmniej nie znam osoby zadowolonej z baterii w swojej Motorolce (a takich użytkowników niestety coraz mniej jest).

 #289482  autor: hettman
 22 wrz 2008, 17:57
orB pisze:Pokaż mi telefon który mając wyświetlacz 240x320 wytrzymuje tydzień.
k770,k 800,k 850 - te trzy modele dają rade przy niewielkim użytkowaniu... :-D

 #289498  autor: mariusz9a
 22 wrz 2008, 19:57
hettman pisze:niewielkim użytkowaniu
Przy niewielkim używaniu to moja motka V6 ciągnie 5 dni :-D (sprawdzałem). A przy normalnym używaniu ładuję ją co około 15 godzin. Dla porównania Samsung L760 przy identycznym używaniu zdycha po 12-15 godzinach a jakby nie patrzeć wyświetlacz o wiele gorszy oraz podświetlenie klawiatury wyłączone. Nokia 6288 również wytrzymuje około 15 godzin.
Jak dla mnie baterie w Motorolach nie różnią się niczym od tych co daje konkurencja. U mnie wszystkie telefony wytrzymują podobnie a w zasadzie niemal identycznie.

Dla mnie normalne używanie telefonu to takie jak dla większości wręcz ekstremalne.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2008, 20:02 przez mariusz9a, łącznie zmieniany 1 raz.

 #289499  autor: hettman
 22 wrz 2008, 20:02
mariusz9a pisze:Przy niewielkim używaniu to moja motka V6 ciągnie 5 dni (sprawdzałem).
-ale się czcepiasz... ;-) :-D ważne ze spelnia wymagania:
orB pisze: Pokaż mi telefon który mając wyświetlacz 240x320 wytrzymuje tydzień
ale mistrz w tej dziedzinie to nokia 1208 z bat. bl5c -raz ją zostawiłem na parapecie i jak wróciłem za 2 tyg. to jeszcze miała 2 kreski... :shock: :-D

 #289588  autor: Nazgul
 23 wrz 2008, 12:16
czyli tak to wyglada :D jest jeszcze jedna ciekawa rzecz mianowicie, moja znajoma ma Z6 z Irlandii i jej bateria trzyma luźno 5-6 dni , jezeli uzywa jej czesto ( tzn dzwoni codziennie , smsy , muzyka ) 3-4. :shock: pozostaje kupic baterie w Irladnii :lol: prostując moja bateria ma 750 mAh :)

HelloMoto

 #289601  autor: wtd
 23 wrz 2008, 14:13
Nazgul pisze: jezeli uzywa jej czesto ( tzn dzwoni codziennie , smsy , muzyka )
No wiesz, to co dla jednego jest często dla drugiego już nie wię raczej skali porównania nie ma. O ile telefon kupowałeś jako nowy to baterie nie mają prawa się różnić.

 #289614  autor: vinc
 23 wrz 2008, 15:15
Czasami wpływ na czas pracy baterii ma soft i tu bym szukał problemu porównując oba telefony tym bardziej, że jeden jest z Irlandii, a drugi pewnie z Polski. Jednak wszystko zależy od korzystania z telefonu, a wiadomo, że każdy korzysta inaczej. Jednak nie chce mi się wierzyć, że z6 wytrzyma 6 dni.

Obrazek

 #302196  autor: jablo
 07 gru 2008, 11:14
Fajny temat bo akurat mam zamiar wymienić baterię w swojej motoroli K1. Obecnie trzyma mi 2 max 3 dni. NA znanym portalu aukcyjnym znalazlem baterie o znacznie wiekszej pojemnosci niz 750 mAh, bo np.LI-POL 2000mAh czy MOTOROLA BC50 1500mah. I tu powstaje moje pytanie. Czy to nie jest przypadkiem jakiś przekręt bo niechce mi się wierzyć że za tak niewielkie pieniądze można kupić baterie o znacznie większej pojemności.

 #302198  autor: kowcio
 07 gru 2008, 11:20
jablo, było już o tym na Forum. Nie ma czegoś takiego jak bateria o pojemności 2k mAh. Żadna bateria nie wytrzyma Ci dłużej niż oryginalna. Jak chcesz zmienić baterię, to koniecznie kup nową oryginalną baterię od Motoroli do tego modelu. Najlepiej przez allegro, tam jest dużo taniej.
Żadna podróbka nie będzie Ci lepiej służyła niż oryginał. Mówię to z doświadczenia.

 #302208  autor: jablo
 07 gru 2008, 12:02
kowcio pisze:. Jak chcesz zmienić baterię, to koniecznie kup nową oryginalną baterię od Motoroli do tego modelu. Najlepiej przez allegro, tam jest dużo taniej.


Tylko jak rozróżnić oryginalną od podróbki. Ja w swoim telu mam baterię BC 50 (telefon kupiony w salonie). W/w baterii na alllegro jest bardzo dużo