DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #155345  autor: marcinse
 20 lut 2007, 21:22
Choć to komórki nie pierwszej świeżości zdecydowałem się zainicjować takie porównanie. Sam zastanawiam się czy warto pozbierać kasę i kupić A1000 czy może zaoszczędzić i zakupić A925.

Na początek techniczne porównanie na podstawie danych z wspaniałego serwisu (nie wiem czy znacie) telepolis.pl .

Pierwszą zasadniczą różnicą jest rozmiar. A1000 jest zdecydowanie mniejsza.
116x58x20 przeciwko 148x60x24 i wiemy już, która komórka jest większą cegłą. Większa jest także cięższą. To logiczne.

Akumulatory dwa różne. Ten w nowszej liczbowo wydaje się większy i na dłuższe bawienie się telefonem nam pozwala.

Dostępna pamięć jak na następczynie poprzedniczki przystało została podwojona. Zamiast 12MB cieszymy się 24. Producentom polecamy stosować zamiast mnożenia - potęgowanie :)
A1000 obsługuje karty TransFlash (lub jak kto krócej woli MicroSD). A925 stare dobre SD.

Pierwszy raz wygrywa starsza komórka. A925 obsługuje wciąż popularną IrDĘ. Przewidując spadek popularności, który jeszcze chyba w pełni nie nastąpił Motorola A1000 IrDY już nie ma.

Dla niektórych ważna różnica. Aparat fotograficzny. 640x480 kontra 1280x960 z zoomem i nagrywaniem filmów mówi chyba samo za siebie. Oczywiście A1000 tutaj króluje.

Dalej Symbian, miłość wielu użytkowników komórek :) Czego na Telepolis nie uwzględniono, a ja gdzieś przeczytałem różnica drobna jest. A925 UIQ2.0, a A1000 UIQ 2.1 :) Symbian w obu przypadkach 7.0

Java przy Symbianie traci na ważności, ale zwrócić uwagę trzeba. tu 1.0, a tam 2.0. Wszystko na temat.

Z głównych różnic tyle, a teraz parę słów ode mnie. Parę różnych wątków i testów przeczytałem.

Po pierwsze cena. Nie trzeba wiele czytać, wystarczy zajrzeć na Allegro. Mniej więcej 2x więcej kosztuje nowszy model Motoroli.
Bateria. Ważna sprawa w tych modelach. Negatywne opinie o prądożerności jednej jak i drugiej stwierdzono :) Aczkolwiek wydawać się może, iż to A1000 ma tutaj przewagę.
Wyświetlacz. Spotkałem się z opinią, że w A1000 można zaobserwować dużo żywsze barwy.


Tyle ode mnie. Oddaję głos wam. Przekonujcie mnie :) Jestem typem nastawionym dość ekonomicznie, ale przy przedstawieniu mi konkretnych i solidnych argumentów ekonomiczność przedsięwzięcia traci na ważności.
szczególnie mile widziane opinie osób, które miały okazję działać zarówno na jednym jak i na drugim telefonie.

Różnice podane przez użytkowników:
adrianet pisze:a co do a1000 slyszalem ze jej wyswetlacz na sloncu wyglada sporo gorzej niz w a925.

Ps. Wiem, że temat odrobinę podchodzi pod "Jaki telefon wybrać", ale uznałem, że odpowiednio rozwinięty przez użytkowników, może być świetnym porównaniem, które zasługiwałoby na drobne wyróżnienie :) Poza tym podchodzi również pod ten dział :)
Ostatnio zmieniony 24 lut 2007, 12:17 przez marcinse, łącznie zmieniany 2 razy.

Forza Juve!

 #156284  autor: adrianet
 23 lut 2007, 21:52
ja mam a925 i po roku zaczela denerwowac jej ceglowatosc. szegolnie gdy zobacyzlem p900 i musze stwierdzic ze chyba niestety jest on lepszy od mojej motki. szczegolnie ze juz pamiec ktora obsuguje motka nie wystarczy wiec planuje kupic jakiegos jukeboxa to 256mb w SE by mi nie przeskzadzalo. a jest on jeszcze mniejszy od chyba a1000. a co do a1000 slyszalem ze jej wyswetlacz na sloncu wyglada sporo gorzej niz w a925.

 #156287  autor: marcinse
 23 lut 2007, 21:58
Warta uwagi informacja o wyświetlaczu a1000. Ja już jestem niemal pewien zakupu a925, jeszcze zależy od finansów, którymi będę dysponował, ale akurat raczej będą się zgadzały z cenami używanych a925.
Gdybym miał coś więcej kasy to zastanawiałbym się nad MDA III lub MDA Compact, ale to już inna historia ;)
Motka obsługuje karty SD, mi to pasuje. Wie ktoś może jak dużą kartę da się w nią wsadzić? Gdzieś na Allegro chyba z kartą 1GB widziałem a925.

P900 dopóki nie zamknie się mu klapki z klawiatura wygląda dobrze. Po zamknięciu wygląda jak... SE, czyli moim zdaniem źle.

EDIT: Zastanawia mnie jeszcze jak się gra na tych Motorolach? Z taką liczbą klawiszy musi to być trochę... dziwne? :)

Forza Juve!

 #156433  autor: adrianet
 24 lut 2007, 12:03
gra sie fajnie w gry strategiczne albo solider ants - gra w stylu wormsow. p 900 klpke mozesz odkrecic. no i jeszcze nie wiem czy wiesz ze w a925 jest maly problem z mmsami. trzeba wgrac tuningowany soft a nie kazdy potrafi to zrobic. jeszcze powiem ci ze gdy dostawalem ten telfon to byl on juz uzywany przez 3 lata. ale gdy ja sie do nigo dorawalem to w niecaly rok mocno go zajechalem. chodzi o soft. caly czas sie wiesza i takie rzeczy ale jezli masz czas i lubisz to to poradzisz sobie z tym. mysle ze jak bedziesz mial a925 to bedziesz z checia krzystal z bardzo wygodnych ebookow, ktorych misci sie chyba kilka tysiecy na karcie 1gb. muzyka... pozostawai wile doz rzyczenia tnie sie przy przegladaniu zdjec odbieraniu czy wysylaniu sms a od kilku dni tnie mi sie non stop:( ja jeszcze mam wgrany bardzo fajny atlas nieba slownik ensyklpoedie i inne. no i wlasnie mam problem z sms poniewaz niechce dzonic gdy cos dostane dopiero gdy bawie sie dluzzszy czas telfonem to mi sie pokazuje ze cos dastalem i to nie zawsze . podobnie ejst z plaaczeniami. takie wady pojawiaja sie po roku uzytkowania. i po roku stwierdzam ten telfon to cegla. wielka.

 #156466  autor: marcinse
 24 lut 2007, 13:16
Pierwsze co zrobię to wgram mu najnowszy polski "tuningowany" soft. Albo zlecę to sprzedającemu. Może się zgodzi.
Mówisz, że tak strasznie się wiesza? Czasu mam dość sporo, więc skoro mówisz, że da radę coś z tym zrobić to dla mnie to nie problem. Przeczytam poradniki, popytam się i zrobię co trzeba. Myślę, że ponowne wgrywanie softu albo małe czyszczenie wystarczyłoby. Zależałoby mi na przyzwoitym dźwięku. Zepsuł mi się odtwarzacz mp3 i chwilowo korzystałbym sobie z telefonu, jako odtwarzacza.

To, że jest wielki aktualnie mi nie przeszkadza. Wszystkie telefony za jakimi ostatnio się rozglądałem są sporawe :)

Forza Juve!

 #156478  autor: adrianet
 24 lut 2007, 14:02
na polskim sofcie jeszcze bardziej bedzie ci sie wieszal. skup sie na safcie ktory bedzie mial mmsy czyli hybryde. a jeszcze jedno. podobne oryginalne sluchawki sa mocno bezndziejnie ja jednak mialem od razu sony ktore nie byly takie zle ale teraz tez sie zepsuly. moze wiesz sie u mnie z tego powodu (glownie przy sms) ze mam 4 tysiace sms:) ale gdy dostalem ten telfon bylem zachwycony przez 3 pierwsze miesiace chodzil jak burza i ani jednej zawiechy. ale jeszcze w listoapdzie mialem nieprzyjemna przygode... bo wikeszej zawieszce wlaczam telfon a tu... zero kontaktow sero sms wszystkie zdjecia z telfonu skasowane wogle wszystko co bylo na telefonie sie zresetowalo tylko karta pamieci mi zostala. naszecie kontakty mialem zsynchronizowane z kompem:). mi tez napoczatku nie przeszkadzalo ze jest wielki ale teraz stwierdzam ze wogle sie nie starali zeby go pomnijeszyc. ja tez nie lubie malych telfonow ale a925 to przesada. treo650 jet mniejszy....

 #156487  autor: marcinse
 24 lut 2007, 14:19
mms-y? a na co mi to? Od 4 lat mam komy obsługujące MMS i do tej pory ani jednego nie wysłałem.

Mówisz, że najnowszy polski soft z payti będzie się wieszał bardziej niż zwykły?

Forza Juve!

 #156490  autor: adrianet
 24 lut 2007, 14:28
tez prawda niektorzy nie kozystaja wogle z mms:) nie wiem czy najnowszy polski soft jest bardziej stabilny bo slyszlaem tylko o jednym. ja i tak wole miec po angielsku. jak mam wybor to zawsze biore angileski. tak czy siak warto kupic ten telfon na chociaz pol roku

 #156491  autor: marcinse
 24 lut 2007, 14:30
tak się składa, że akurat po nieco ponad pół roku będę miał możliwość zmiany :D Więc chyba się zdecyduje. Wgram taki soft, który będzie mi najlepiej śmigał. :) Nie będzie mi specjalnie przeszkadzało jeśli będzie po angielsku. Znam cośkolwiek ten język.

Forza Juve!