DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Motorola i Lenovo oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #149449  autor: Blanka102
 03 lut 2007, 20:17
1. CZY KTOS WIE JAK SKONFIGUROWC mms DO L6i ? :)

Oto co uczyniłam do tej pory w celu konfiguracji MMS na L6i w ORANGE

A. Konfiguracja ze strony www.orange.pl -sms konfiguracyjny wogole do mnie nie dotarł (moze dlatego że nie ma w opcjach wyboru L6i- jest tylko L6- nie wiem)

B. zadzwonilam na info orange *100, wysylanie smsa konfiguracyjnego przez Konsultanta tez sie nie powiodlo

C.kolejny telefon pod *100 , Konsultant zalamał rece i stwierdzil że pozostaje ręczna konfiguracja telefonu,
Opis recznej konfiguracji L6 nie jest zbytnio przydatny gdyz na to wyglada ze menu L6 i L6i sa bardzo od siebie różne :( (nie moge znależc gdzie sa sesje web)
Konsultant polecił wpisać w google "konfiguracja mms do L6i" -takim sposobem znalazłam to forum :D

2. mp3

Podobno L6i jest lepsze od L6, gdyz posiada dodatkową funkcje i ...
więc skoro L6 posiada funkcje mp3, to dlaczego w L6i (moze akurat tylko w moim :) ) przy odbieraniu mp3 przez bluethooth nie chca sie te pliki odtwarzac :(

3. Wgranie jezyka polskiego do menu

menu posiadam w j. angielskim i zastanawiam sie jak moge wgrac sobie język polski?
Podobno na rynku polskim nie jest jeszcze dostepna ta opcja ???
Moze gdzies na necie mozna sciagnac ??

prosze o pomoc
i pozdrawiam :)

 #149455  autor: lookass
 03 lut 2007, 20:23
a konfiguracja od l7 nie bedzie pasowac wogule od l6 powinno no ale nie wiem dokonca
z tymi opcjami mowisz o odtwarzaczu mp3?
polskiego szukam ale nie moge znalesc :/

 #149662  autor: Blanka102
 04 lut 2007, 11:01
lookass pisze: z tymi opcjami mowisz o odtwarzaczu mp3?
chodzi mi o funkcje mp3 w L6i :)
Dziekuje za zainteresowanie...

szczerze powiedzialwszy najbardziej zalezy mi na tych mms :)

 #149678  autor: lookass
 04 lut 2007, 11:26
a co konsultant mowi zeby wziac konfiguracje mms z l6 tu nie chodzi jakie maja menu ale tylko o mms wiec moze bedzie pasowac sproboj jeszcze raz do siebie wyslac ta konfiguracje?

 #149682  autor: Blanka102
 04 lut 2007, 11:38
próbowałam juz wiele razy i jeszcze kilka osob z rodziny wysyłało za mnie te smsy konfiguracyjne :)

Konfig powinien pasowac tylko problem w tym tj pisalam wyzej że nie moge znalezc gdzie jest SESJA WEB w L6i aby wpisac tam potrzebne parametry :(

Na stronce orange jest opisane jak recznie skonfigurowac L6 , ale menu l6i jest zupelnie inne....


Jest jeszcze jeden problem z tym telefonem... rzeczywiscie ma tylko 2mb pojemnosci a l6 ma 10mb :(

czy moglabym wgrac softa z l6 na l6i i mialabym wiecej tego miejsca ? :lol:

 #149687  autor: orB
 04 lut 2007, 11:53
ad 1
Wejdź w internet > sesje web. Powiedz ile masz tam pozycji? Być może sesje web są zapchane.

ad 2
Tzn? Co się dzieje? Jaki komuniat wyskakuje? Coś w stylu że nie można odczytać i usunąć?

ad 3
Póki co do L6i jeszcze nic nie można wgrywać.

 #150013  autor: Blanka102
 04 lut 2007, 22:22
orB pisze:ad 1
Wejdź w internet > sesje web.
probawejscia w net konczy sie tym, ze sie wyswietla, ze nie moze sie polaczyc...
a sesji web tj pisalam nie moge nigdzie znalezc (menu w ang ...)

orB pisze: ad 2
Tzn? Co się dzieje? Jaki komuniat wyskakuje? Coś w stylu że nie można odczytać i usunąć?
jesli chodzi o mp3 to po przeslaniu takiego pliku na moj telefonik , owszem plik dociera jednakze, nie da rady go odtworzyc, wyswietlaja sie tylko dwie funkcje
1. delte-skasuj
2. details- szczególy

nie ma jak przy wysylaniu np amr opcji "play",
wiec fizycznie ten plik mp3 dociera ale nie moge go odtworzyc...

w pierwszej chwili bardzo sie cieszylam z tego telefonu (fajny wyglad, troche nieporeczna klawiaturka ale da sie przezyc ) ale z dnia na dzien coraz bardziej sie na nim zawodze,
zbyt wiele rzeczy mi nie dziala :(

czy ktos tez ma podobne problemy z L6i???
czy tylko ja ? :P

 #150198  autor: orB
 05 lut 2007, 14:59
Wejdź w menu > internet > websession(na samym dole)
Ile tam jest pozycji?

Co do mp3, to z niektórymi vbr i przy zbyt wysokim bitrate motka może sobie nie radzić.

http://rapidshare.com/files/15021875/Fa ... r.mp3.html

Wgraj tą i powiedz, działa?

 #206955  autor: Blanka102
 27 lip 2007, 14:55
troche miesiecy minęło, ale problem mam wciąż ten sam...

może już się pojawiła gdzieś instrukcja do konfiguracji MMS w Motorolce L6i?
albo komuś udało się skonfigurować ten telefonik? ;)

orB- gdyby sprawa byla taka prosto to dawno skonfigurowałabym te MMSy :)

jak wchodzę w menu: mam do wyboru:
1.)Tools
2.)Messages
3.)Call & Times
4.)Phone Book
5.) Camera
6.)Fun & Media box
7.)Network serwis
8.)i-mode
9.)Settings

od końca : wchodząc w 9.) Settings mam do wyboru
*Tones
*Display
*Keypad
*Voice Mail
*phone settings
*GSM Service
*security

wchodząc w 8.)i-mode mam:
*i-mode lock
*i-mode profiles
*new mail alert

wchodząc w 7.) Network service:
*SIM inteligent
*services

reszta menu to raczej nie jest wazna pod katem problemu? no moze jeszcze wiadomości rozpisze...
w 2.) Messages mam:
*write new
*inbox
*outbox
*sim archive
*text models
*settings
*storage used


Może ktoś ma podobne menu? :)
Jesli macie jakies pomysly lub najlepiej wiedzę na temat konfiguracji L6i pod katem mms to prosze o pomoc :)

 #206965  autor: ewa1982
 27 lip 2007, 15:29
poszukaj coś na www.matrax.net w dziale Lxxx było tam parę tematów dotyczących L6i i L7i

dlatego ten tel nie jest podobny do innych motek bo to w zasadzie jest motorola tylko z nazwy

co do tego problemu z MP3 to tutaj akurat chyba nie chodzi o bitrate widziałam coś na matraxie związanego z problemem z Mp3 w L6i

 #207025  autor: Blanka102
 27 lip 2007, 18:13
no niestety nie ma tam rozwiazania problemu, chociaz mozna znaleźc kilka ciekawych info wiec dzięks za linka. (no chybaze przeoczylam-poszukam jeszcze bo fajne forum nawet :) )

Pytanie nadal aktualne :)