DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #654363  autor: Bojarow
 12 sie 2013, 20:43
Witam. Nie wiedziałem gdzie się z tym wybrać bo strony niektórych modeli i fora są już nieaktywne i rzadko kto na nie wchodzi dlatego mam pytanie do was. Ostatnio dostałem propozycję odkupienia od zagranicznego "inwestora" kilkunastu modeli Siemens i części do nich. Mianowicie rozchodzi się po 25 sztuk nowych SX1 , M65 , C60 itp. Ma ich ponad 15 modeli. Telefony nie mają sim locka. Posiadają menu w języku niemieckim. Z tego co się dowiedziałem to zalegają mu te telefony wraz z częściami do nich. Wiem że ludzie byli by chętni na taki zakup ale boje się że telefony mogą być kradzione.. Posiada do nich wszystkie papiery , pudełka itp. Ma razem 375 telefonów i dużo rożnych części do tych telefonów które ma mi dać w gratisie. Chce za to wszystko 75tyś zł. Z tego co się orientuje i pochodziłem po komisach to niektórzy chętnie by kupili części i parę takich telefonów. Wyliczyłem że zysk byłby mały bo tylko jakieś 2 tyś. Liczę już w to wszystko paliwo i wszystkie opłaty jakie mnie będą kosztowały z przywiezieniem ich do Polski. Ale nie o zysk w sumie mi chodzi lecz o sam fakt że ktoś będzie długo używał tych telefonów bo sam posiadam jeden i jestem bardzo zadowolony. Wszystko według mnie wygląda pięknie tylko nie wiem jak sprawdzić czy telefon jest nowy czy tylko odnowiony. Bo folie itp. to każdy może sobie nakleić od nowa.. Co wy na to, warto inwestować?

 #654365  autor: KR2615
 12 sie 2013, 20:49
Z takim pomysłem mogłeś się nosić dobre 5 lat temu. Teraz to inwestycja w złom. Jeśli masz 75k to poszukaj dla nich lepszego biznesu.

 #654450  autor: Bojarow
 13 sie 2013, 10:01
Ale ja takie biznesy robię od lat, ale z nowszymi modelami. Ale skusiły mnie te modele. W sumie są stare ale są ludzie co ich uwielbiają prawda?. Znudziło mi już się kupowanie telefonów takich jak N8 , S3 , N95 , N97 itp. bo na nich zyskuje dopiero po roku jak wszystkie je sprzedam.. Rzadko kto już jest chętny na nowe takie telefony. Np. dam Ci przykład: Samsung Galaxy SIII Kupuje nowego z gwarancją za 800 zł , i razem już do Polski wychodzi mnie 1025 zł a one chodzą po 1200 nowe już... Więc zysk taki kijowy. A jeszcze żeby ktoś mi szybko go kupił to sprzedaje po 1100, i zysk jest mały. Jeszcze przemyślę nad tymi Siemens, ostatecznie jakieś inne telefony wezmę bo to mój ostatni dill ponieważ wyjeżdżam z Polski już na stałe. Jak masz jakieś propozycję telefonów które zainteresowały by ludzi na allegro to daj znać. Pozdrawiam.

 #654595  autor: majonezum
 13 sie 2013, 17:51
Pakujesz sie w g*wno .. Ile z tego Ci pójdzie ? Siemensy to kiepskie rozwiązanie, są bardzo wadliwe, mało kto Ci to kupi, a jak ktoś kupi to jakaś gwarancje musisz dać .. Ja bym się w to nie pakował, wtopienie 75 tysięcy złotych

Serwisant GSM
 #796616  autor: maciek20
 16 kwie 2015, 16:47
Heh, choć sprawa już przedawniona, ale zgadzam się z przedmówcami ;) I choć nie jestem przedsiębiorcą ani biznesmenem, gdyby ktoś mi coś takiego zaproponował, z miejsca bym podziękował i kazał puknąć się w głowę. Siemensy to telefony których już nie produkują od dobrych 10 lat, bo firma upadła. A z tego co byś kupił to ile modeli byś sprzedał? Kilkanaście? Dziś to już nie sądzę żeby ktoś był chętny takie telefony kupić. Oczywiście znajdą się pasjonaci ale nie w takich ilościach. Jeszcze gdyby to była inwestycja za 500 -1000 zł czy ile tam zł to ok, ale 75 000 ? Nigdy za tyle, nie na dzisiejsze czasy.

Dawniej:A.OT 501,N.3510i,SE K310i,S.SL45i,M.MPX200,N.N70,SE K800i,S.B3410,N.N95,S.Omnia I900,S.B2100,N.C3,SE Xperia X1,S.Xperia J OBECNIE:S.M7500,S.M65,A.OT908,