DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #424885  autor: staruch
 24 sie 2010, 10:28
zastanawia mnie czy ta firma istnieje bo chyba telefonow tej marki niema u zadnego operatora

pozdro

 #424886  autor: kerim36
 24 sie 2010, 10:32
w kwestii telefonow wspolpraca juz sie dawno zakonczyla, natomiast ogolnie jeszcze jakies tam projekty razem robia

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #424888  autor: szyman12
 24 sie 2010, 10:56
Nie, już BenQ-Siemens nie istnieje.

Ale ogólnie tak zauważyłem, że marka Siemens się kończy. Telefonów już nie ma, z tego co wiem to modele Gigaset (a przynajmniej routery) produkuje Sagem, komputerów też już nie ma (pozostał już sam Fujitsu), a gdzieś czytałem, że produkcją AGD zajmuje się LG (ale czy to prawda to ręki sobie nie dam uciąć).

 #424889  autor: michalus
 24 sie 2010, 10:57
Oczywiście że BenQ istnieje i ma się świetnie.Wiedzie prymat w produkcji projektorów DLP.

[ Dodano: 2010-08-24, 10:59 ]
Szkoda że Siemens skończył z produkcją telefonów.Moim zdaniem była to jedna z najlepszych marek telefonów na świecie-niezawodność,innowacyjność.Myślę że do dziś wiedli by prymat.

 #424890  autor: szyman12
 24 sie 2010, 11:01
w kwestii telefonow wspolpraca juz sie dawno zakonczyla, natomiast ogolnie jeszcze jakies tam projekty razem robia
Problem polega na tym, że w 2005 r. BenQ kupił Siemensa za 350 mln € i powstało BenQ-Siemens, a później z powodu małego zainteresowania tymi telefonami firma zbankrutowała, więc nie mogą za bardzo ze sobą współpracować :D

 #424904  autor: Ja-ros
 24 sie 2010, 11:58
Jak ktoś ma sentyment do siemensa to może zakupić np. Pralkę, pociąg, tramwaj, może być też pociąg dostosowany do metra jeśli ktoś ma taka potrzebę :) w tych dziedzinach firma jest bardzo ceniona i też niezawodna. Jeżeli chodzi o telefony to pamiętam mój pierwszy, jak na te czasy niesamowicie innowacyjny bo z kartą pamięci 32 mb :d

Siemens sl45i -> Siemiens mc60 -> SE k500i -> Motorola v235 -> Nokia 6610i -> SE k800i -> Nokia e51

 #424906  autor: staruch
 24 sie 2010, 12:00
Ja-ros pisze:innowacyjny bo z kartą pamięci 32 mb :d
ozesz w morde:D

pozdro

 #425032  autor: kowcio
 24 sie 2010, 20:00
Niestety, ale AGD też może być przejęte przez LG, tak jak Samsung w tym roku kupił nasza polską Amicę...
Telefonów siemensa nie ma i nie będzie, BenQ coś tam sobie robi (płyty ich sa oki, a projektory niezbyt jak dla mnie), a Siemens faktycznie robi bardzo dobrej jakości AGD i pojazdy szynowe. ;-)
I tyle... Wyszło, jak wyszło. Siemens padł od wprowadzenia kolorowego ekranu. Wtedy telefony były wolne, ze słabymi bateriami, niszczyły się i czesto były serwisowane. To juz nie to czasy.. Do dzisiaj mam czarno-biały A52 i bardzo go chwalę do dzisiaj- działający i czasami z niego rozmawiam ;-) Własnie się ładuje.

 #425101  autor: orson_dzi
 25 sie 2010, 00:26
kowcio pisze:Siemens padł od wprowadzenia kolorowego ekranu
Dlaczego?
Przecież C75, jak i S65 było całkiem w porządku. Szczególnie ten drugi, który byŁ pierwszym telefonem z 1,3mpx.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #425124  autor: kowcio
 25 sie 2010, 09:51
orson_dzi, ja tak mówię, jak ja to widziałem. Cały czas bardzo długo miałem A52 i do dzisiaj mi służy. Kupiłem A65 na raty, a większośc czasu leżał w serwisie aż go sprzedałem. Później był C60 z nadzieją, że wszystko będzie ok. Ten byl troszke lepszy, bo sie nie psuł, ale był tak wolny, że i tak musiałem się go pozbyć. Ale 2,5 roku w rodzinie służył ogólnie.
Później już Siemens nic ciekawego nie wypuszczał, dla takiego użytkownika jak ja i trzeba było korzystać z 3510i, z której byłem bez porównania zadowolony.
Co nie znaczy, że mieli też dobre telefony. Jak każdy producent.

 #435716  autor: maniek89
 16 paź 2010, 13:11
orson_dzi pisze:Przecież C75, jak i S65 było całkiem w porządku
mialem i strasznie swirowal - nie dalo sie korzystac - czasami gubil podswietlenie a bateria trzymala gora dni. Za to 1 telefonem moim byl a52 wlasnie i milo go wspominam. Zgadzam sie ze problemy zaczely sie chyba od wprowadzenia u siemensa kolorowych ekranow. Duzo osob mialo z mego otoczenia siemensy z czarno bialymi ekranami i nie mieli problemu. Pozniej niestety jakosc ich prodoktow mocno spadla. A siemens c65 to byl chyba kultowy pod wzgledem awaryjnosci a o stabilnosci oprogramowania krażyły w necie legendy.

 #438627  autor: JOHN[PL]
 31 paź 2010, 18:07
maniek89 pisze:Później niestety jakość ich produktów mocno spadła. A siemens c65 to był chyba kultowy pod względem awaryjności a o stabilności oprogramowania krążyły w necie legendy.
Oj nie zgodzę się - mój pierwszy telefon zakupiłem w erze na 1 roku studiów. Był to właśnie CT 65 ( jest to odmiana C65 z ładniejszym wyglądem ) za jedyne 299 zł ( tyle wtedy takie cuda kosztowały w salonach :( ). Skracając retrospekcję iż chyba jako jedyny na roku miałem tak nowoczesny telefon ( a brylowały wtedy Samsungi z takim niebieskim podświetleniem ), telefon ma obecnie prawie 6 lat ( skończy 20 marca :D ) a ciągle wygląda jak nowy z salonu ( małe ryski, ale to i tak o niebo lepiej od mojego obecnego 3 letniego SE K510i :( ) mimo ciągłego używania . Jednym słowem chyba po prostu trzeba było mieć szczęście i trafić na odpowiedni egzemplarz - ale tak jest i teraz chociażby z Nokią E55.

Gdyby nadal produkowali nowe telefony to bez wahania wziąłbym ich najnowszy model chociażby za 1000 zł.

 #462942  autor: ganc2
 03 mar 2011, 03:22
Widzę w tym temacie spore grono osób myślących podobnie do mnie, aż serce rośnie :mrgreen:

Akurat C75 był jednym z ostatnich niemców, późniejsze modele po fuzji z BenQ również były oryginalnymi starymi siemensami - mówię tu chociażby o C31 który posiadał w sobie charakterystyczny dla siemensa firmware, co oznaczałoby że tylko się przemalowali. :wink: ale nie zapominajmy że mówimy w najlepszym razie o końcówce roku 2006, tymczasem mamy rok 2011 i Siemens jest martwy chyba na dobre - pamiętam newsy na telepolisie o aferach korupcyjnych, w sumie upadku Siemensa można było uniknąć, bo sam w sobie był po prostu konsekwencją sumy błędnie podejmowanych decyzji i strategii rynkowych.
Siemens chciał iść w ślady SE i zbyt wiele do nich tracił - niestety fuzja o ile fuzja Sony z Ericssonem w segmencie komórkowym była dobrą decyzją, o tyle fuzja z BenQ nie wyszła im na dobre.

Nie zgadzam się z wykluczaniem hybryd ze stajni Benq-Siemens z ogólnej rodziny siemensów
Jak dla mnie (Benq-)Siemens skończył się na EF81, po którym po prostu było widać, że rękę do niego przykładały osoby - firmware, stylistyka - wszystko w stylu siemensa.

Jak ten czas zapier :!: ala, szok.